Zavrieť

Porady

získanie príspevku na podnikanie - test

Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať či nemáte skúsenosti s testom, ktorý treba absolvovať na získanie finančného príspevku na prevádzkovanie živnosti z UPSVaR.
Otázky v teste budú z rôznych zákonov, chcela by som vedieť náročnosť tých testov ak mi viete poradiť, pretože pochybujem že tetušky na úradoch práce vedia živnostenský zákon, zákonník práce, zákon o sociálnom poistení, zdravotnom poistení a zákon o službách zamestnanosti naspamäť.
Z týchto okruhov má byť test tak neviem či to myslia že sa to mám učiť alebo len prečítať, alebo mi bude stačiť prax a dá sa to zvládnuť??? Viete mi prosím poradiť ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Tinka,
    asi pred rokom som na porade čítala:
    ...vraj urobia nejaké jednodňové školenie a potom sa robí test....a je vraj veľmi jednoduchý.

    Možno Ti niekto podá čerstvejšiu informáciu

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Muška Pozri príspevok
    Tinka,
    asi pred rokom som na porade čítala:
    ...vraj urobia nejaké jednodňové školenie a potom sa robí test....a je vraj veľmi jednoduchý.

    Možno Ti niekto podá čerstvejšiu informáciu
    Ďakujem pekne

    rozimova je offline (nepripojený) rozimova

    rozimova
    Dobrý deň,
    tiež som koncom septembra absolvovala test na ÚP na začatie podnikania, test je absolútne jednoduchý. Predtým sme mali celý týždeň školenie pre začínajúcich podnikateľov. Čo ma však zarazilo, to boli moji - spoluzačínajúci podnikatelia, s ktorými som chodila na ten kurz. Boli sme tam 18, z toho 16 rómov. A z tých 16 rómov bolo 15 s IQ hojdacieho koňa. Za ten týždeň som mala dost času /bohužiaľ/ na to prísť. Absolútne som sa nestíhala čudovať, ako je možné, že takým ľuďom vobec dajú príspevky, oni ani po 20 násobnom opakovaní si neboli schopní zapamatať ani len najzákladnejšie veci, proste mali absolútny guláš z toho. No a samozrejme ani jeden ešte nevedel v čom bude podnikať, podnikateľský plán vraj robia /súkromne/ ženy z úradu /dokonca tá žena aj sama sa rozhodne na akú činnost mu to napíše/. Jemu je to úplne jedno. A potom peniaze minú ...... a na rade je prokurátor...
    Testy samozrejme spravili všetci, lebo tam nebol problém nahlas nadiktovat otázky čo treba zakrúžkovat - boli sme 18 a všetci sme mali zle len 1 otázku - a tú istú. Ale komisii to vobec nevadilo. Takáto je moja skúsenosť.

    získanie príspevku na podnikanie - test

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.