Zavrieť

Porady

Certifikácia Kvantifikované metódy Otázky

Ahojte, otváram tému k skúške Kvantifikované metódy z Certifikácia 2. stupeň. Poprosím každého, kto si spomenie na akékoľvek info k tejto skúške, či už otázky, príklady a podobne, aby nám ostatným pomohol. A my ostatní by sme sa tu aspoň mohli priznať, že na tú skúšku ideme. Vďaka vopred.
Naposledy upravil JanaSys : 17.05.05 at 09:27
Usporiadat
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja idem tento semester na Kvantitatívne metódy. Skúška bude 17.6, tak že po uvedenom termíne tu priložím nejaké informácie resp. otazky.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

JanaSys, tie otázky sú z akého obdobia?
0 0
jana123 jana123

jana123 je offline (nepripojený) jana123

Ja som si spomenula na jednu neprijemnu vec - neoplati sa mat tahaky, lebo p. Goga ma velmi dobre oci. Nastastie mal zmysel pre humor :-)))
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

jana123 neprihodis nic do placu, ked uz si to absolvovala ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Už je tu tá certifikácia dobre domotaná. Tak prispejem k tomu chaosu aj ja. Má niekto za sebou písomku z Manažérskeho účtovníctva. Chcem sa spýtať, či boli iba príklady, ktoré dávali na seminári alebo aj niečo iné?
0 0
jana123 jana123

jana123 je offline (nepripojený) jana123

Janca
jana123 neprihodis nic do placu, ked uz si to absolvovala ?
Velmi rada by som pomohla, ale nic k tomu nemam. Bola som sice aj na prednaske, ale nic mi to nedalo, mala som pred sebou knihu a rovno som si v nej pociarkovala to, co hovoril. Mozem povedat len tolko, ze staci, ked sa naucite tu knihu, nic viac tam nebolo. Teoreticke otazky boli polozene dost siroko a priklady boli velmi jednoduche presne z tej knihy. Ziadne chytaky a podrazy.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

jana123
Velmi rada by som pomohla, ale nic k tomu nemam. Bola som sice aj na prednaske, ale nic mi to nedalo, mala som pred sebou knihu a rovno som si v nej pociarkovala to, co hovoril. Mozem povedat len tolko, ze staci, ked sa naucite tu knihu, nic viac tam nebolo. Teoreticke otazky boli polozene dost siroko a priklady boli velmi jednoduche presne z tej knihy. Ziadne chytaky a podrazy.
Z ktorej knížky sa učiť, z českej alebo zo slovenksej? Zatiaľ som porovnávala kapitolu o úročení a cenných papieroch, a sú tam rozdiely: niečo je naviac v českej knížke čo chýba zo slovenskej a naopak.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Takže na Kvantitatívne metódy som ostala sama?
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Otázky v letnom semestri 2005 boly priblížne nasledovné:

  • Základné časti počítača. Charakterizujte.
  • Klasifikácia počítačov. Charakterizujte.
  • Charakterizujte podstatu internetu! Aké služby ponúka internet?
  • Aké organizačné štruktúry systému poznáte?
  • Audítorstvo, audit, interný a externý audítor.
  • Čo je náhodná premenná, rozdelenie náhodnej premennej. Charakterizujte typy rozdelenia náhodnej premennej!
  • Typy závislostí. Čím sa zaoberá korelačná analýza a regresná analýza.
  • Vysvetlite podstatu systému národných účtov ESA. Charakterizujte účet tovarov a služieb a účet zahraničia.
  • Charakterizujte HDP, metódy jeho výpočtu a vysvetlite kruhový diagram!
  • Charakterizujte inštitucionálne sektory v systéme ESA! Vymenujte ich hlavné zdroje príjmu!
  • Charakterizujte tokové účty a majetkové účty aj ich nižšie úrovne členenia!
  • Cena obligácie, durácia. Čo je durácia?
  • Charakterizujte prípustné portfólio, efektívne portfólio, optimálne portfólio! Vysvetlite priamku CML!
  • Členenie životného poistenia podľa rôznych hľadísk. Charakterizovať!
  • Príklad str.128/2.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
najde sa niekto, kto ma skusku z KMR za sebou a preda mi knihu? dakujem
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

bui
najde sa niekto, kto ma skusku z KMR za sebou a preda mi knihu? dakujem
Ak je to ešte aktuálne tak mám na predaj knihu z KMR, trochu pozvýrazňované - 450Sk.
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Ahoj Jani,
vdaka za timovy pristup. Ja som prave otvorila knihu a po tom super skoleni co sme mali sa idem do toho s optimizmom pustit. Neviem ci ty alebo niekto iny sa pytal, ze co vsetko sa ucime ci take nieco... no tak ja sa pokusim to prejst cele a podla moznosti si maximum zapamatat! Zivotne a nezivotne poistenie nie je ani v sylaboch a nebolo ani na prednaske... tak to este uvidim ako budem stihat. Pekny den a drzim palce.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Dík, aspoň niekto. Už som myslela že to tu dávam zbytočne. Mám už aj ďalšie, pomôže ti to? Ak áno, tak to tu prilepím.
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Jani,
ak som spravne pochopila su to riesene priklady z roznych zdrojov. Samozrejme ze vsetko co moze zlepsit pripravu na skusku pomoze, takze ak sa s nami podelis este o nejake priklady budem rada. Este raz vdaka za vsetkych!
Pekny vecer.
Naposledy upravil saman : 30.11.05 at 18:13
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Prikladám komplet kapitolu 2 - štatistika. Je to zoskupené podľa typov príkladov (snažila som sa v poradí ako zaverečné za kapitolou). Ku každému je napísaný zdroj. V žltých rámčekoch sú potrebné vzorce - sú postačujúce na všetky príklady pod daným typom. Nedokončené sú časové rady - vôbec neviem ako im vyšiel ten ôsmy príklad. Možné chyby, o ktorých viem - možná zámená písmena s a sigmy (radšej textový popis) , a zmenou formátov sa mi poposúvali čiarky označujúce priemer. Už nemám čas to dávať do poriadku.

Šaman, na seminári som bola, len som ťa nijako nevedela nájsť.

Z minulého semestra poznámky zo školenia (ale či sa dá na to spoľahnúť???) :
Príklady : kapitola 2.2 , intervalový odhad od str. 91 -99 + str. 228
Témy: 1) definovanie pravdepodobnosti, náhodné javy a veličiny
2) zadelenie a charakteristiky náh.veličiny
3) intervalový odhad
4) korelačná analýza - charakteristiky; regresná - char.; lineárna regresia ; nelineárna regresia
5) časové rady - charakteristiky

Viac som zatiaľ nestihla a piatok sa blíži.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Keď už som pri tých príkladoch , tak podľa minulého semestra z kapitoly 4 to mali byť 4.1.2 a 4.1.3 + 4.2.2.1+4.2.2.2+4.3.1+4.3.2.+4.3.3+4.3.4
0 0
PTUS PTUS

PTUS je offline (nepripojený) PTUS

Môžem pekne poprosiť o zaslanie príkladov zo seminára kvantifikované metódy II
správu prosím na ptus@stonline.sk
ďakujem pekne
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Sľúbená kapitola 4 - dosť rýchlikovo, ale už nestíham .
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Vdaka Jani,
ja som na tom asi tak, ze si prave docitavam 4 kapitolu a este ma caka prva kapitola na precitanie a potom zacinam opakovat. Uzavrela by som to asi tak, ze polke knihy rozumiem a druhej ani velmi nie... takze budem dufat, ze mi sadnu otazky.
Pekny den.
PS: v piatok na skuske sa uz urcite spozname)).
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Na skúške 20 otázok, z toho 5 príkladov. Teoretické otázky po 4 body, príklady 8-7 bodov. Príklady podľa učebnice (binomické, klasická pravdepodobosť, zmenka, cena obligáci, pravedobodobnosť cez kombinačné čísla). Z 15 otázok:
-čo je počítačový systém
-rozdelenie systémov podľa vzdialeností
-systémy podľa vzťahu k okoliu
-základné časti počítača
-rozdelenie počítačov podľa spôsobu zobrazovania
-charakteristiky polohy
-kovariancia
-bezrizikové CP
-čo sú to trhové odvetvia
-Keynesove princípy
-hrubý disponibilný dôchodok
-hrubý domáci produkt
viac si napamätám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať