Zavrieť

Porady

Registratúrny plán a ochrana osobných údajov

Ahojte poraďáci,

mám k Vám prosbu. Včera sme mali schôdzu spoločenstva vlastníkov bytov a prerokovávali, či musíme mať registratúrny plán. Ak by niekto mal nejaký zjednodušený, hoďte ho prosím do pľacu.

Nemáte nejaké informácie, či sa musíme registrovať kvôli ochrane osobných údajov? Predseda spoločenstva a spol. vykonávajú činnosť na základe Zmluvy o spoločenstve, nemajú žiadne prac. zmluvy a ani nikto nepracuje na základe dohody o vykonaní práce. Je pravde, že SIPO vyžaduje rodné čísla nájomníkov pri úhradách (neviem načo). Kúpne zmluvy bytov eviduje spoločenstvo len pri tých nájomníkoch, ktorý odkúpili byt od prvotných majiteľov.

Ak máte niekto nejaké informácie, prosím poraďte. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aťa je offline (nepripojený) Aťa

    Aťa
    kačer
    Ahojte poraďáci,

    mám k Vám prosbu. Včera sme mali schôdzu spoločenstva vlastníkov bytov a prerokovávali, či musíme mať registratúrny plán. Ak by niekto mal nejaký zjednodušený, hoďte ho prosím do pľacu.

    Nemáte nejaké informácie, či sa musíme registrovať kvôli ochrane osobných údajov? Predseda spoločenstva a spol. vykonávajú činnosť na základe Zmluvy o spoločenstve, nemajú žiadne prac. zmluvy a ani nikto nepracuje na základe dohody o vykonaní práce. Je pravde, že SIPO vyžaduje rodné čísla nájomníkov pri úhradách (neviem načo). Kúpne zmluvy bytov eviduje spoločenstvo len pri tých nájomníkoch, ktorý odkúpili byt od prvotných majiteľov.

    Ak máte niekto nejaké informácie, prosím poraďte. Dík
    Je to super téma ja by som tiež potrebovala niečo vedieť o registratúrnom poriadku a archivácii - nejaký vzor a čo všetko má obsahovať pre prav. osoby.

    Ďakujem a.lipkova@centrum.sk

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    kačer
    Ahojte poraďáci,

    mám k Vám prosbu. Včera sme mali schôdzu spoločenstva vlastníkov bytov a prerokovávali, či musíme mať registratúrny plán. Ak by niekto mal nejaký zjednodušený, hoďte ho prosím do pľacu.

    Nemáte nejaké informácie, či sa musíme registrovať kvôli ochrane osobných údajov? Predseda spoločenstva a spol. vykonávajú činnosť na základe Zmluvy o spoločenstve, nemajú žiadne prac. zmluvy a ani nikto nepracuje na základe dohody o vykonaní práce. Je pravde, že SIPO vyžaduje rodné čísla nájomníkov pri úhradách (neviem načo). Kúpne zmluvy bytov eviduje spoločenstvo len pri tých nájomníkoch, ktorý odkúpili byt od prvotných majiteľov.

    Ak máte niekto nejaké informácie, prosím poraďte. Dík
    Moderato obnov tuto temu zaujima aj mna a velmi a uz casom zapadla..

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Rád by som oživil túto tému, keďže posledné termíny stanovené v predpisoch sa blížia. Chcem sa pustiť do registratúrneho plánu a poriadku, aby som od nového roku už mal zabehnutý systém. Má niekto so zavádzaním registratúry v SVB nejaké praktické skúsenosti?

    Prečítal som si súvisiace témy tu na porade, aj na iných serveroch. Na odporúčanie som našiel túto stránku, tak vám ju dávam na vedomie - http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...gID=0&CatID=64

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Dobrá správa, povinnosť mať zavedenú registratúru sa posunula na 30.7.2007. Pripájam príslušnú vyhlášku.

    Veru, dobre mi padne ten odklad na vypracovanie a schválenie registratúrneho poriadku a plánu, aj keď asi začnem pracovať podľa pravidiel už od januára, aby som mal jednotne evidované dokumenty za celý rok 2007.

    Ďalšie info a vzory registratúrnych poriadkov nájdete aj tu http://www.civil.gov.sk/arch/registratura.htm

    Daxis je offline (nepripojený) Daxis

    Daxis
    PeterNR
    Dobrá správa, povinnosť mať zavedenú registratúru sa posunula na 30.7.2007. Pripájam príslušnú vyhlášku.

    Veru, dobre mi padne ten odklad na vypracovanie a schválenie registratúrneho poriadku a plánu, aj keď asi začnem pracovať podľa pravidiel už od januára, aby som mal jednotne evidované dokumenty za celý rok 2007.

    Ďalšie info a vzory registratúrnych poriadkov nájdete aj tu http://www.civil.gov.sk/arch/registratura.htm
    Ešte lepšia správa je, že ministerstvo pripravilo návrh legislatívnej zmeny, podľa ktorej sa povinnosť vedenia registratúry bude znovu upravovať. Platnosť by mala byť od mája 2007. Treba ešte počkať.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Daxis
    Ešte lepšia správa je, že ministerstvo pripravilo návrh legislatívnej zmeny, podľa ktorej sa povinnosť vedenia registratúry bude znovu upravovať. Platnosť by mala byť od mája 2007. Treba ešte počkať.
    Tiež rada počkám, len aby bola tá legislatívna zmena podľa nášho želania.

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Daxis
    Ešte lepšia správa je, že ministerstvo pripravilo návrh legislatívnej zmeny, podľa ktorej sa povinnosť vedenia registratúry bude znovu upravovať. Platnosť by mala byť od mája 2007. Treba ešte počkať.
    Asi si myslela toto: http://ekonomika.sme.sk/c/3087218/Po...-poriadky.html
    Celkom príjemná zmena, dúfam že to poslanci schvália

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.