Zavrieť

Porady

výživné z pohľadu platiaceho otca a nenásytnej matky

Dobrý deň,
úvodom mi je po prečítaní porád o výživnom veľmi ľúto matiek, ktorým exmanželia - svine neplatia výživné, alebo v minimálnej výške. Nechcem tu rozvinúť vášnivú diskusiu na opačnú tému, len sa opýtať na Váš názor, manžel platí už 4 roky výživné vo výške 6000,- sk na dve maloleté deti (teraz už 7 a 10 ročné deti). Čiže výživné v tejto výške bolo určené, keď deti mali 3 a 6 rokov, čo bolo vtedy akože sorry, akoby bol z J@T , pritom je len obycajny uradnik s platom 25000,-sk. Nezdá sa mi to málo, ale deti pravidelne brávame na víkendy a v lete sme ich mali na celý mesiac (a bolo nám fajn). Deti matka doma nekŕmi, dáva im len párky a sáčkové polievky, zato ich vykrmuje lacnými pudingmi a jogurtíkmi v akcii. Na víkend sa stravujú u jej matky. Teraz žiada ešte zvýšenie výživného na 9000,-sk. Je možné toto šialenstvo zastaviť? Matke sa minule peniaze a nemá na benzín, keďže denne jazdí do práce autom 50 km do USS, tiež má pekný plat a znižuje sa jej asi nadštandard. Keby som mala ja mesačne vyživiť tieto deti za 10000,-sk, to by inak vyzeralo, ale na deti to nejde. Sociálku sme skúsili, zahrala divadielko , lebo neboli ani u nej doma, vraj to nemusia, lebo matka robí do poobedia a im končí pracovná doba. Vie niekto poradiť tu? Každá rada dobrá. Nechceme zle deťom, ale chceme, aby peniaze šli na deti a takto nepôjdu. Chce ich len matka. Okrem toho ju v mnohom sponzoruje matka, nuž potrebuje tieto peniaze len ako vreckové pre seba
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

bonbonik - poznam jedneho, ktory zutekal zo zahranicia ku nam, pretoze sa tam rozviedol, su bez deti, ale byvala manzelka ho nespusta z oci, obrala o o dom, a teraz sleduje, ci nahodou sa mu zase nezacne darit, lebo ak ano, okamzite si vysudi zvysenie vyzivneho na nu, ako na byvalu, a stale nerobiacu manzelku,

co z toho vsetkeho vyplyva?

"zeny nech si poriadne vyberaju otcov svojich deti, t.j. nech muzi su bez detí z minulych vztahov, nech su dostatocne majetni, to pre pripad platby vyzivneho, a az tak nech rozoduje laska"

mona
0 0
gabooz gabooz

gabooz je offline (nepripojený) gabooz

advokátsky koncipient
Vyzivne sa mi zda privysoke vzhladom na okolnosti. Navrhujem poziadat sud o upravu vyzivneho a tam argumentovat, tym, ze odeti sa staras a ze peniaze su urcene pre deti a nie na benzin. Pripadne sa zaviazat mesacne prispievat na vkladnu knizku a pod.

Trocha odbocim. V advokacii nerobim nejak extra dlho ale po skusenostiach na rozvodoch a vyzivnom, silne zacinam uvazovat o tom, ci sa niekedy ozenit Moj kolega ma taku super definiciu, ktora zial plati. MUZ NIKDY NEMOZE PRI ROZVODE DOBRE DOPADNUT.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať