Zavrieť

Porady

výživné z pohľadu platiaceho otca a nenásytnej matky

Dobrý deň,
úvodom mi je po prečítaní porád o výživnom veľmi ľúto matiek, ktorým exmanželia - svine neplatia výživné, alebo v minimálnej výške. Nechcem tu rozvinúť vášnivú diskusiu na opačnú tému, len sa opýtať na Váš názor, manžel platí už 4 roky výživné vo výške 6000,- sk na dve maloleté deti (teraz už 7 a 10 ročné deti). Čiže výživné v tejto výške bolo určené, keď deti mali 3 a 6 rokov, čo bolo vtedy akože sorry, akoby bol z J@T , pritom je len obycajny uradnik s platom 25000,-sk. Nezdá sa mi to málo, ale deti pravidelne brávame na víkendy a v lete sme ich mali na celý mesiac (a bolo nám fajn). Deti matka doma nekŕmi, dáva im len párky a sáčkové polievky, zato ich vykrmuje lacnými pudingmi a jogurtíkmi v akcii. Na víkend sa stravujú u jej matky. Teraz žiada ešte zvýšenie výživného na 9000,-sk. Je možné toto šialenstvo zastaviť? Matke sa minule peniaze a nemá na benzín, keďže denne jazdí do práce autom 50 km do USS, tiež má pekný plat a znižuje sa jej asi nadštandard. Keby som mala ja mesačne vyživiť tieto deti za 10000,-sk, to by inak vyzeralo, ale na deti to nejde. Sociálku sme skúsili, zahrala divadielko , lebo neboli ani u nej doma, vraj to nemusia, lebo matka robí do poobedia a im končí pracovná doba. Vie niekto poradiť tu? Každá rada dobrá. Nechceme zle deťom, ale chceme, aby peniaze šli na deti a takto nepôjdu. Chce ich len matka. Okrem toho ju v mnohom sponzoruje matka, nuž potrebuje tieto peniaze len ako vreckové pre seba
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Predpokladám, že súd by výrazne prihliadol na skutočnosť, že otec financuje napr. oblečenie detí, mimoškolské aktivity a pod. Uvedené by mal otec preukázať dokladmi o kúpe napr. zimných topánok, bundy, mikiny... úhrada napr. tanečného krúžku a pod.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Áno, mal by sa oháňať tým, že má o deti záujem, keď sú s ním financuje im výlety, stravu, dáva im darčeky a pod. a preto sa mu zdá výživné, ktoré prispieva primerané.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ono v dnesnej zvratenej dobe je to bohuzial tak, ze je vseobecne zazraty nazor, ze otec prispieva vzdy malo a len zena moze byt tyrana. je to chore
0 0
zh001 zh001

zh001 je offline (nepripojený) zh001

ano, uz sme dokladovali, blockami, ved to nie je akoze, tie veci fakt existuju a deti ich nosia, potom aj fotkami zo spolocnych dovoleniek...vsetko jedno, ja hovorim, ze cas vsetko vylieci a kazdemu sa odplati, ako si zasluzi, dakujem Vam za rady, ste tu super ludia, ja som tu prvykrat
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Máme tu aj názor dotyčného dotknutého muža?
p.s. čo ak by zažiadal o zverenie detí do svojej výchovy?
0 0
zh001 zh001

zh001 je offline (nepripojený) zh001

také už sme skúšali, deliť deti nechcú a matka by musela piť alebo drogovať, aby jej ich vzali, to je naše súdnictvo
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
pre zh001 - "ja hovorim, ze cas vsetko vylieci a kazdemu sa odplati, ako si zasluzi" - to ani nahodou, to si len nahovarame v zufalstve a bezmocnosti. Co sa tyka soc. uradu, dokazal som sudu, ze su to len opakovacie papagaje, ktore zopakuju to, co povie sudca. Vychadzam z toho, ze sud je v Kosiciach. Tak tam je kazda snaha marna. Dnesna suma by mala postacit na dlho. Zvlast ak ma na dennodenne cestovanie 50 km do prace. Musis presvedcit sud, ze ak ma mesacne 5000 Sk a viac na benzin, jej (ich) zivotna uroven je porovnatelna, alebo vyssia ako Tvoja

pre irisku - na Kosickom sude deti nedostane. Ak mi das e-mail, dokazem Ti to.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Bobbix, ja nepotrebujem, aby si mi niečo dokazoval. Len niekedy žena zľaví zo svojich požiadaviek, ak muž navrhne také niečo. Ale keď už také skúšali a ona nič, tak neviem.
0 0
zh001 zh001

zh001 je offline (nepripojený) zh001

ona teraz žiada o zvýšenie na 9000, tak sa stretli aj s právnikmi a manžel navrhol zvýšenie o 1000 sk, tak, že to bude dávať na účet, na ktorý majú obaja právo a iba s oboma súhlasmi je možné z neho čerpať, napr. na výdavky na tábor, alebo školské pomôcky do školy, najprv súhlasila, jej právnička sa však snaží dostať prachy, ukončilo sa to v septembri s tým, že vypíše a zašle jeho právnikovi zoznam výdavkov chuderky matky. Doteraz je ticho, čo je to za hra? Môže to potom nejak vymáhať súdne spätne? Čo robiť?
a začala zaujímavo, ale určite dočasne chodiť do práce autobusom
Je možné spochybniť tok peňazí pre deti a nechávať si to spätne vydokladovať? aby musela dokazovať, že peniaze idú na deti a aj ona prispieva
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Dajte na súd do Michaloviec. Tam vychádzajú v ústrety chlapom s čistým príjmom nad 20.000,- Sk a nie matke s príjmom 3.540,- Sk. ! Overené, na vlastnej koži.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
02Michaela, zajtra sa k tebe vsetci stahujeme :-)), lebo mam taky dojem, ze prislusny sud je podla trvaleho bydliska.
0 0
zh001 zh001

zh001 je offline (nepripojený) zh001

skvele, akurat, ze matka ma prijem 22000, inak pohoda. Je mi luto, ze si tak dopadla, my na to doplacame opacne
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

zaujímalo by ma,či by si mala ten istý názor, keby si bola v pozícii tej matky , či by Ti výživné 3000,- Sk na 1 dieťa stačilo v dnešnej dobe, ak jazdí do práce 50 km, asi nemá inú možnosť mať zamestnanie v bližšom okolí, to, že jej pomáha matka je jej vec predsa deti sú oboch rodičov a to, že rodičia sú rozvedení by oni pocítiť nemali,
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

3000,- Sk na mesiac je vlastne v priemere 100,- Sk na deň zdá sa Vám to až tak veľa? aj keď sa vezme do úvahy, aže matka prispeje tou istou sumou ani 200,- Sk nie je horibilná suma.
Cestovanie 50 km do práce autom alebo autobusom, čo je lepšie cenovo a časovo? Veď matka sa v podstate o malé deti musí starať , pomáhať pri úlohách atď , nezdá sa mi až taká nenásytná, neviem, či dotyčný muž má ešte aj iné deti v súčasnom manželstve ale pri plate 25000 /v čistom?/ sa to dá
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Mila kanianka, otazka neznie ci je 3000 Sk na mesiac, cize 100 na den vela, alebo malo. Dokonca je to relativne aj ked povinny by zarabal minimalnu mzdu, alebo 25 000 Sk.Ak ma narok matka cestovat do prace autom, ma ho aj muz. Podla mna. O case venovanom detom mala rozmyslat skor nez sa rozisla s partnerom a ziadala deti do svojej opatery, kde na Slovensku na 99 percent zena vzdy uspeje a s tym rata uz pred rozvodom. Aj ten muz moze mat ine zavazky, pozicky, platit za byt, poistky ... co deti nemusia.
Keby bolo Slovensko pravny stat, taketo otazky by sa neriesili, pretoze ak zena odchadza od muza, musi si byt vedoma rizik, ktore tento cin so sebou prinasa. (nemyslim teraz extremy, kedy pocerny spoluobcan nahana so sekerou v ruke pocernu spoluobcianku)
Ako vo vacsine mojich prispevkov, slovo zena moze byt nahradene slovom muz a naopak.
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

Ja neviem z akého dôvodu sa v tomto prípade rozviedli,a samozrejme chápem že aj muž má výdavky ale myslím, že každý si dobre vopred premyslí takýto vážny krok a nemysli si, že len počerný spoluobčan je agresívny, možno by si sa divil, akí ľudia okolo Teba žijú, tu ale ide o to , aká suma je adekvátna ako výživné na deti a o to, aj keď sa manželstvo ukončí podieľať sa na výžive majú obaja rodičia a vždy ten, kto sa o tie deti stará má väčšie či už výdavky, starosti a zodpovednosť ako ten , čo si dieťa vezme na víkend alebo na časť prázdnin. A myslím, že žiadna žena neodíde od muža bez príčiny, keď jej záleží na deťoch.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ja len toľko - každý rodič musí prispievať na deti podľa svojich možností.
Čo v prípade, keď matka žije len z materskej, musí platiť nájom, stravu, potreby pre dieťa a otec platí minimálne výživné, lebo je na úrade práce. Je to adekvátne? Osobne si myslím, že z platu 25.000 je výživné na dve deti po 3-4000 adekvátne.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no a čo by ste povedali tomu, že ja dostávam na dieťa 1500 SK, ked jej otec zarobí asi raz tolko ako ja, predal dom za 2 mil. Sk, pritom nemusel investovat do nového bývania, lebo je uz vlastníkom dvoch trojizbových bytov. a ja žijem s dcérou sama z jedného platu účtovníčky (nič veľkolepé) a súd mu výživné zvýšil z 1000 SK na 1500. a to som sa prosím pekne s ním vláčila po súdoch 3 roky, kým som vysúdila aspon toto maličké zvýšenie.
a kde je spravodlivosť?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

O.k. už sa nebudem vyjadrovať, lebo tu spôsobujem búrenie emócií.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Nik nepovedal, ze svet je spravodlivy. Ani ja neviem odpustit svojmu otcovi, ze nieje ropnym magnatom niekde v Texase.
Mozno by trebalo pripomenut:
sudca na marodke pobera riadny plat
sudca pracuje iba tolko dni v roku, aby mal narok na 13. a 14. plat
niektory sudca nepracuje ani tolko, naco by mu bol 13. a 14. plat, ked ...
A to je iba o sudcoch (ktori maju o pracu postarane do konca zivota), ktori v mene statu nicia zivoty ludi.
Cestu vidim v uprave legislativy, cize v posielani staznosti Kancelarii legislativy,
prezidentskej kancelarii, ministerstvu spravodlivosti, ale aj rodiny, ombudsmanovi, NR,
poslancom ... My tu na porade to nezmenime.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať