Zavrieť

Porady

Konatel - ukoncenie prace

Potrebovala by som poradit. Zijem v zahranici, na SK nemam trvaly pobyt. Som vedena ako konatelka s.r.o., ktora nevykonava od zaciatku ziadnu cinnost. Ako mozem zrusit svoju poziciu konatelky? Hladala som v Obchodnom zakonniku, kde sa pise, ze konatela urcije valne zhromazdenie, ale nepise sa ako moze konatel, ktory nechce byt ako konatel uvedeny, svoju poziciu vypovedat, alebo zrusit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Mala by si doporučeným listom napísať spoločníkom o tom že sa vzdávaš konateľstva vo firme . Zároveň napísať oznámenia na jednotlivé inštitúcie, že si sa vzdala konateľstva. Spoločníci sú povinní zvolať mimoriadne valné zhromaždenie a zvoliť nového konateľa. Ja tam lehota a do tej si ešte zodpovedná. Skúsim sa na to kuknúť, aby si sa vedela oprieť o zákon.

    dada_h je offline (nepripojený) dada_h

    dada_h
    Dakujem a budem vdacna za dalsie podrobnosti. Vopred dakujem.
    Este by som rada vedela konkretnejsie, na ake institucie mam oznamit, ze som sa vzdala funkcie konatelky.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Bionda
    Mala by si doporučeným listom napísať spoločníkom o tom že sa vzdávaš konateľstva vo firme . Zároveň napísať oznámenia na jednotlivé inštitúcie, že si sa vzdala konateľstva. Spoločníci sú povinní zvolať mimoriadne valné zhromaždenie a zvoliť nového konateľa. Ja tam lehota a do tej si ešte zodpovedná. Skúsim sa na to kuknúť, aby si sa vedela oprieť o zákon.
    To by som potrebola aj ja pre svojho otca. Ako sa vlastne dá vzdať konateľstvá ? Môj otec je len fiktívne konateľom jednej s.r.o. čky.
    Je tam ale jediný konateľ, aj tak sa môže vzdať konateľstva ?

    Podotýkam, že on nie je spoločníkom, len konateľom.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    určite si pozorne prečítajte §66 Obchod. zákonníka a máte tam aj lehoty . Ahojte

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Tak ako napísala Bionda, zašli doporučeným listom - VZDANIE sa funkcie konateľa. Musíš tam navrhnúť dátum ukončenia funkcie. Val.zhromaždenie musí tvoj návrh schváliť. Ak je schválený, konatelia spoločnosti podajú návrh na zápis do OR. To je všetko.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Iba na doplnenie informácii Biondy - ak sa od konateľa vyžaduje preukázanie doručenia, že sa vzdal funkcie, nestačí doporučený list, ale list s doručenkou t.j. "do vlastných rúk"
    PS: ... uvádza sa to aj v registratúrnych poriadkoch.

    dada_h je offline (nepripojený) dada_h

    dada_h
    Dakujem za rady. Este jeden problem. Musim cakat na rozhodnutie valneho zhromazdenia (ktore sa vlastne nezvola a teda ani nerozhodne), teda presnejsie ktory den plati ako den skoncenia mojho konatelstva. A co v pripade, ze sa naozaj valne zhromazdenie nezide???

    vapno13 je offline (nepripojený) vapno13

    vapno13
    Funkcia konateľa, keď sa valné zhromaždenie nezíde, zaniká uplynutím 3 mesiacov odo dňa kedy sa to VZ malo konať. nasledne sa moze podat návrh do Obchodneho registra.

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Katarína STR
    To by som potrebola aj ja pre svojho otca. Ako sa vlastne dá vzdať konateľstvá ? Môj otec je len fiktívne konateľom jednej s.r.o. čky.
    Je tam ale jediný konateľ, aj tak sa môže vzdať konateľstva ?

    Podotýkam, že on nie je spoločníkom, len konateľom.
    Aj ked je jediny (aj kebyze je i spolocnikom), moze sa vzdat, je uz potom problemom spolocnikov, koho si tam zvolia.
    Nemate prosim vzor listu, ktorym by sa mohol vzdat? I ja to surne potrebujem.

    dada_h je offline (nepripojený) dada_h

    dada_h
    Ja som to uz napisala a aj poslala a sice celkom jednoducho, "tymto sa vzdavam funkcie konatela s.r.o. XY, nakolko atd." Myslim, ze tam netreba vobec nic vypisovat, len fakty.

    ivan1303 je offline (nepripojený) ivan1303

    ivan1303
    ked mi uz valne zhromazdenie schvali ukoncenie na pozici konatel a odoslem ziadost na doplnenie udajov do obchodneho registra mam tuto zmenu ohlasit aj na danovom a zivnostenskom urade? ak ano do kolkych dni to musim spravit?
    (som konatelom a zaroven majitelom s.r.o, plus mam este jedneho kolegu ktory je tiez konatelom aj majitelom nasej s.r.o.. nie som vo firme zamestnany ani si nedavam vyplacat odmenu)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.