Zavrieť

Porady

Čo pod vianočný stromček?

Čo ste dali, alebo chcete dať svojej manželke či deťom pod vianočný stromček? Aký najkrajší darček ste doteraz dali pod vianočný stromček? Aký najkrajší ste dostali? Možno inšpirujete aj ostatných.
PS: Neviem, či som tému dobre zaradil.
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Fero11 Pozri príspevok
Vianoce niesu o darcekoch, ale o niecom inom ...
Nedá mi nezareagovať ... viem, že Vianoce nie sú "len o darčekoch", ale sú aj o nich !!! ... či myslíš, že vieš vysvetliť deťom, že sa majú tešiť hlavne z toho, že sú zdravé, z lásky, z pocitu spolupatričnosti, pokoja a spokojnosti vo svojej rodine ... a že darčeky sú úplne nepodstatné? ... neviem predstaviť, že by som neobdarovala svojich najbližších ... trápilo by ma ich presvedčenie, že som na nich nemyslela a nedala si žiadnu námahu pri výbere aj keď malej pozornosti pri najkrajších sviatkoch v roku
P.S. ďakujem všetkým za inšpiračné príspevky
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No neviem ako vysvetlis detom aby sa tesili zo spolupatricnosti, staci ak povies ze sa narodil jezisek Uz tu nemame komunisticky rezim, ked boli vianoce sviatky pokoja a mieru
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Fero11 Pozri príspevok
No neviem ako vysvetlis detom aby sa tesili zo spolupatricnosti, staci ak povies ze sa narodil jezisek Uz tu nemame komunisticky rezim, ked boli vianoce sviatky pokoja a mieru
Ja... a myslím, že viacerí sa tešíme stále z toho, že Vianoce SÚ sviatkom POKOJA a MIERU
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Marína Pozri príspevok
Oprav, prosím, v linku je naviac "t".
link som skopirovala z tej stranky,takze si myslim,že je ok a po kliknuti nan sa stranka zobrazi,teda aspon mne
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

citala som si special prilohu casopisu Eva - inspiracie na vianocne darceky. vybrali sme po jednom darceku pre kazdeho z rodiny a vyslo mi, ze by som mala do vianocnych darcekov investovat 50 000,-. to sme nevyberali tie najdrahsie.
....bola tam stranka - ze darcek pre najlepsiu kamaratku a vselijake moznosti co vybrat...tak ak toto cita moja najlepsia kamaratka tak ja si poprosim tie pekne naramky za 6390,-, alebo su tam celkom pekne hodinky za 29 990,-. ..vsade sa hovori, ze vianoce su sviatky pokoja, a ze najdolezitejsie je,aby sa sme boli zdravi.......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
petovsan Pozri príspevok
Ja... a myslím, že viacerí sa tešíme stále z toho, že Vianoce SÚ sviatkom POKOJA a MIERU
Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pamätám si časy, keď som si rozpis surovín pre pečenie robila na 5 sladkých + medovníky a minimálne 2 slané zákusky. No toto skončilo, na to, aby som pribrala (ostatní zo zákuskov najradšej klobásky ), mi stačí v mrazničke dobrá zmrzlina. Ak náhodou niekto dostane chuť na sladké, tiež si ju tam nájde a prípadnej návšteve spravím bleskovo zmrzlinový pohár. Takto to aplikujem niekoľko rokov a zatiaľ nikto nefrfle.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Rozalka Pozri príspevok
Pamätám si časy, keď som si rozpis surovín pre pečenie robila na 5 sladkých + medovníky a minimálne 2 slané zákusky. No toto skončilo, na to, aby som pribrala (ostatní zo zákuskov najradšej klobásky ), mi stačí v mrazničke dobrá zmrzlina. Ak náhodou niekto dostane chuť na sladké, tiež si ju tam nájde a prípadnej návšteve spravím bleskovo zmrzlinový pohár. Takto to aplikujem niekoľko rokov a zatiaľ nikto nefrfle.
Nielen od pečenia množstva koláčov...ale aj od iných vecí , ktoré mi znepríjemňovali roky vianoce som upustila. Ale musí sa nechať dievčatá...je to aj tak všetko väčšinou na nás.... a zaslúžime si za to aspoň pochvalu, že sme to tak všetko pekne nachystali..výzdobu, darčeky, jedlo ..a tú vianočnú atmosféru.
A prezraďte..čo by ste si za to pod ten stromček priali?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

pred 14 rokmi som dostala najkrajší darček na Vianoce, narodil sa mi syn.
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

My si posledné Vianoce kupujeme spoločný darček pre celú rodinu, vlani to bol stôl na stolný tenis+ rakety vypratali sme vopred jednu miestnosť a hneď sme mali po večeri vianočný stolnotenisový turnaj a nasmiali sme sa až-až lebo hral každý s každým. Ja si veľmi rada spomínam na Vianoce, keď pod stromčekom bola vždy nejaká spoločenská hra a tak sme mali turnaj šachový, hrali sme Človeče nezlob se... spolu s rodičmi.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

DanielaSĽ Pozri príspevok
...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
Ja, prosím, ja sa môžem pochváliť , že mi pri pečení vianočných koláčikov na 100% bude pomáhať môj 3,5 ročný syn ... už sa na tú pomoc veeeľmi teším
... a ešte musím priznať, že ja tie Vianoce zasa až tak tragicky nevidím ... aké bláznenie? čo sa stihlo ... je a čo nie, svet sa nezrúti. U nás to funguje asi tak, že deň pred večerom "V" manžel pripraví všetko potrebné pre vianočný šalát vč. šúpania zemiakov, ja dielo dokončím, kapustnicu takmer každý rok varí svokra minim. v 10 l hrnci (tú tiež vlastne zaobstará manžel ) ... no a rybu pečiem najnovšie v rúre, takže žiadne státie pri hrncoch sa nekoná. Darčeky balím 1-2 dni predtým a stíhame aj vianočnú popoludňajšiu prechádzku.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som uvažovala, že dcére 16r. kúpim pod stromček biju v jednom obchodíku som videla také krásne kúsky, dá sa kúpiť celá súprava- náušnice, náramok, retiazka. Ona rada nosí rôzne ozdoby- dokonca si nejaké aj vyrába- avšak tvrdí, že nie je až taká dobrá.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
DanielaSĽ Pozri príspevok
Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
Dani, ja sa zas v tom vyžívam, všetci chcú pomáhať ale ja to naozaj robím veľmi rada, keby som mohla pečiem ešte vica- len Robert šomre, že či chcem z neho tučniaka vychovať, dokonca mi zakazuje- musím mu ukázať koľko a čo budem piecť- poviem max. 3 a čo ja, vyhovorím sa , že som aj mame urobila
Na štedrý deň, to zas tiež ryby ( kvôli problémom sme prešli na rybu pečenú, mušle sv. jakuba a ráčikov ) robí komplet Robi, ja robím len cibuľový šalát- a postavíme kapustnicu. Po viacerých zlých skúsenostiach sme museli dokonca upustiť aj od smotany v kapustnici.
Ale tá atmosféra v decembri je úžasná, len v januári zostane v ľuďoch len "popol", to mi je viac ľúto.
Vianoce sú aj o darčekoch, mňa vie tak potešiť, keď vidím radovať sa naše dievčatá a muža, ktorý je prekvapený, že kedy som to stihla- myslím si práveže, okrem vzťahov, by to malo byť aj darček malý s láskou podarovaný (najradšej mám výtvory našej staršej a nemusí to ani nič stáť)
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

judita1971 Pozri príspevok
pred 14 rokmi som dostala najkrajší darček na Vianoce, narodil sa mi syn.
Ja som s bratom tiež pred 37 rokmi potešila mamu na vianoce
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Bionda Pozri príspevok
Ja som uvažovala, že dcére 16r. kúpim pod stromček biju v jednom obchodíku som videla také krásne kúsky, dá sa kúpiť celá súprava- náušnice, náramok, retiazka. Ona rada nosí rôzne ozdoby- dokonca si nejaké aj vyrába- avšak tvrdí, že nie je až taká dobrá.
A neskúsiš jej kúpiť aj niečo na výrobu tej bižutérie? Priznam sa, že mna by to v jej veku bolo veľmi potešilo. Obzvlášť, ked už čo to skúšala.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ZuzuT Pozri príspevok
Ja som mamine pripravila darcekovy poukaz na pedikurske osetrenie, ktore este nikdy neabsolvovala a velmi by ho potrebovala. Daju sa vybrat aj ine ozdravne kury, ponuka je siroka...
presne tak-uz by som chcela trochu daco ine-nasi dostanau listky do divdla ale tento rok aj prermanentky do krytej plavarne.nieco vramci relaxu a zdravia je vzdy super....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

DanielaSĽ Pozri príspevok
Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?

vsetko co si napisala suhlasi,ale myslim si ze je to udel zeny-a ta to robi z lasky k svojej rodine.
aj to je vlastne od nej taky "MALINKY........." darcek.
a pre mna alebo moju mamu je to tiez darcek-zadostucinenie,ked vidime ze nasa namaha je ocenena,vsetkym chutilo a nikomu nic nechybalo a ze sme mohli OSTATNYM doma sprijemnit naladu.ze sme skratka prispeli k radosti.

nemyslime na seba-sme zeny,domov je hlavne o nas.....co uz.
ved Vianoce su o obdarovavani druhych,nie o prijimani pre seba...

p.s.neber to ako utok,ja uplne chapem o com hovoris.ale skus to brat z tej krajsej stranky....
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Pre mňa sú vianoce najkrajšími sviatkami v roku. Manžel sa narodil presne na vianoce, mám syna Adama, takže oslavujeme, a oslavujeme ...
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

A čo pod vian. stromček? Minulý rok som kupovala šagrinám a rodičom postieľne prádlo- všetci si to pochvaľovali.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

deťom kúpim korčule na ľad, syn (12) o nich sníva od vlani, chcel by chodiť na štadión a dcéru (16) to tiež chytilo, lebo chcú chodiť s priateľom tiež na štadión. Možno kúpim aj pre seba a budem chodiť s nimi. Potom by som mala aj pre muža, ale toho nenahovorím.
Ozaj, je to trochu mimo témy, na výročie sobáša som manželovi kúpila permanentku do soľnej jaskyne, že veď ja si dokúpim, keď by sme išli spolu (mal nejaké problémy s dýchaním). On nemal čas a kým som si ja spomenula, permanentke prešla 3mesačná platnosť - o čom som samozrejme nevedela, ja že trvá aspoň rok. Píšem to preto, aby ste dohliadli aj na termíny a použitie takýchto darčekov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať