Zavrieť

Porady

Aky mate nazor na plastovu skridlu Miva-Nitra

Ma s tym niekto skusenosti?
fetya nerozumiem ludom, preco chcu dat na strechu nieco lahke? Mas odporucanie od statika? Co bolo predtym? Ked palena skridla, tak kludne mozes dat aj betonovu, lebo vaha na m2 bude aj tak mensia, ako palena. A na strechy, ktore nemaju veniec, alebo maju len akoze veniec viac skody naroby plech, plastova skridla, a take hovadiny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Poznám človeka, ktorý s tým má skúsenosti a dokonca sa pozná s výrobcom. Mne stačilo len z diaľky sa pozrieť na niekoľkoročnú strechu z tohto zázraku a stačilo mi...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak videl to čo ja , tak to veru žiaden zázrak nie je . V čase zhotovenia strechy bola pekná lesklá a po pár rokoch možno 2,3 úplne stratila jej lesklú bordovú farbu ,a v tejto dobe je škaredo matná a každá škridla hrá iným odtieňom .

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Presne ako píše Zita5. Ale svoju funkciu, t.j. ochrana pred poveternostnými vplyvmi, spĺňa stále. Pokojne si ju daj, ak Ti nejde o vizáž baráku...
    Medzi ľahké krytiny patria aj plechy alebo asfaltšindle. Ak to má byť ľahké, osobne by som volil plech. Videl som aj novú slamenú strechu (obec Veľký Ďur)...

    majlo78 je offline (nepripojený) majlo78

    majlo78
    S tou farbou by som sa aj zmieril, mozno sa to mne nestane. Najviac ma k nej taha tych 6mm plastu. Proste pokoj naveky. Ziadna hrdza ziadny mach a podobne problemy. Ale na druhej strane sa obavam, ako bude reagovat na slnko a potom na zimu.

    Mysty je offline (nepripojený) Mysty

    Mysty
    My mame plastovu skridlu Miva-Nitra na dome cca 7 rokov. Tiež sme sa obávali zmeny farby, ale ta sa zatial nekona. Skridla ma stale svoju povodnu farbu, ak aj casom zbledla, tak minimalne a rovnomerne, lebo nic take nepozorujeme. Vyskytol sa vsak iny, aj ked len esteticky problem. Vplyvom tepla v lete niektore skridly zmenia tvar a vyzeraju ako zle polozene, resp. ako vyskocene z drazok. V zimnom obdobi sa ale vratia do povodneho tvaru (pozicie?? drazky??) a strecha je opat 100%-na. Neviem ako to presne je, kedze to vlastne nikto neskumal, pretoze vyrobca strechy to zvalil na neodbornu montaz (co je nezmysel, lebo laik by strechu z tejto skridly nespravil), a pokryvacska firma zas na kvalitu vyrobku. Po stranke funkcnej sme spokojni.
    Mám ju dva roky a je to šmejd číslo 1.Je prehnutá , nepasuje do drážok z výrobcom nie je žiadna reč .

    ferrorr je offline (nepripojený) ferrorr

    ferrorr
    mam bielu plastovu skridlu Miva cca od r2000 a nemam s nou vobec dobru skusenost, najskor som ju reklamoval, kvoli prasklinam , ktore vznikli na kazdej jednej skridli v miestach, kde sa nasuva horna na spodnu, reklamaciu som vyriesil vymenou tovaru az po cca 8mesiacoch, kedy som sa uz zacal vyhrazat sudom, vyrobca mal dovtedy uplne na haku, teraz mam problem, ze mi kazdy rok pri silnejsich dazdoch preteka strecha viac a viac - v bocnych drazkach, kde sa skridle prekryvaju sa postupne dostava spina , ta udrzuje vlhkost a podporuje rast machu a lisajnikov, voda tam ma prekazku, hromadi sa a tlaci vodu medzi skridle, nakolko namam foliu, tak vidim, ze je strecha netesna na vela miestach, .... rozmyslal som ze dam dodatocne foliu, lebo v zime mi tiez podfukuje sneh, ked je silny vietor a jemny prasan, ale momentalne sa rozhodujem ze krytinu kompletne vymenim, lebo nechcem, aby mi pretekala voda na foliu a postupne mi odhnili stresne laty, ....chcem tym povedat, ze by som tuto krytinu neodporucal nikomu

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    ak chcete niečo ľahké ako píšete prečo nedáte plech?
    ja som dával pred dvom rokmi ruukki Adamante, fínska kvalita, zatiaľ spokojnosť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Plastová škridľa, azbestové obloženie, hliníkový príbor, silikónové prsia, no čo všetko ľudia nezprznia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.