Zavrieť

Porady

ako nakupovat tovar

Dobry den, ja prevadzkujem novinovy stanok a neviem kde vsade mozem nakupovat tovar do svojho stanku. Kupujem nieco od dealerov a oni mi to predavaju aj s dph, vravia ze je to pre mna vyhodnejsie. je to pravda? Za kazdu radu velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    vivikant Pozri príspevok
    Dobry den, ja prevadzkujem novinovy stanok a neviem kde vsade mozem nakupovat tovar do svojho stanku. Kupujem nieco od dealerov a oni mi to predavaju aj s dph, vravia ze je to pre mna vyhodnejsie. je to pravda? Za kazdu radu velmi pekne dakujem
    Neviem, v čom spočíva tvoja otázka. Ak nie si platiteľom dane, na nákupných dokladoch si všímaš len celkovú cenu ( vrátane DPH), na ktorú ty si dáš svoju obchodnú maržu. Ak tvoj dodávateľ je platiteľom DPH, je povinný tovar predávať s daňou. Ak si ideš do obchodu kúpiť chlieb, tiež ho kúpiš s DPH a nerozlišuješ, aká je cena bez dane. Ak si konečný predajca tovaru v stánku, nemyslím, že je pre teba výhodné byť platiteľom - pokiaľ sa tak nebudeš musieť stať zo zákona,

    salbo je offline (nepripojený) salbo

    salbo
    vivikant Pozri príspevok
    Dobry den, ja prevadzkujem novinovy stanok a
    neviem kde vsade mozem nakupovat tovar do svojho stanku. Kupujem nieco
    od dealerov a oni mi to predavaju aj s dph, vravia ze je to pre mna
    vyhodnejsie. je to pravda? Za kazdu radu velmi pekne dakujem


    Dobrý beň. Chcem si založiť novinový stánok, ale dodávatelia mi ponúkajú tovar, s tým že s celkovej spotrebiteľskej ceny by mi ostalo asi len 10% po zdanení. Zdá sa mi to hrozne málo. Nedalo by sa nakupovať priamo od výrobcov? Nebolo by to výhodnejšie, resp. akých dealerov máte na mysli....Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    salbo Pozri príspevok
    Dobrý beň. Chcem si založiť novinový stánok, ale dodávatelia mi ponúkajú tovar, s tým že s celkovej spotrebiteľskej ceny by mi ostalo asi len 10% po zdanení. Zdá sa mi to hrozne málo. Nedalo by sa nakupovať priamo od výrobcov? Nebolo by to výhodnejšie, resp. akých dealerov máte na mysli....Ďakujem
    Neviem aký tovar máš na mysli, ale pokial sa jedná o tlač a cigarety, tam sú stanovené pevné predajné ceny a rabaty nie sú vysoké.

    salbo je offline (nepripojený) salbo

    salbo
    veronikasad Pozri príspevok
    Neviem aký tovar máš na mysli, ale pokial sa jedná o tlač a cigarety, tam sú stanovené pevné predajné ceny a rabaty nie sú vysoké.

    nehnevaj sa naozaj o tom ešte skoro nič neviem, čo je to ten rabat?

    salbo je offline (nepripojený) salbo

    salbo
    salbo Pozri príspevok
    nehnevaj sa naozaj o tom ešte skoro nič neviem, čo je to ten rabat?
    Keď som si čítal všeobecné obchodné podmienky jedného dodávateľa, státo tam: "Predávajúci bude dodávať kupujúcemu tovar za kúpnu cenu podľa vzorca: /(spotrebiteľskácena – DPH) – obchodná zľava/ + DPH."

    Takže, ak tomu rozumiem správne, môj zisk bude tvorit vlastne len obchodná zlava. Viem, že veľkoobchodnú zľavu dávajú 10%, no ja by som chcel mat maloobchod s novinovým stánkom a veľkoobchodná zľava sa určite nerovná maloobchodnej, takze vôbec no neviem, koľko môže byť taká obchodná zľava? A deď si z tohto zisku odrátam náklady na mzdy, odvody, nájomné atď., tak či ma to vôbec uživí...... Ale neviem, či som to celé dobre poochpil....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.