Zavrieť

Porady

S.R.O vs živnosť

Rozhodujem sa medzi sro a živnosťou, vie niekto poradiť koľko stojí sro: založenie, poplatky a dane ročne, odvody...
Usporiadat
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

to JESS:
Uvazujem tiez zalozit s.r.o. ako 1 spolocnik z rodinnych dovodov a preto som tiez poprosila Jarinu o nejake veci ale v inom prispevku. Vzory ziadosti mam stiahnute z internetu Obch. registra, ale neviem, ako maju vyzerat tie ostatne prehlasenia, ze mam v hotovosti ZI a tiez som chcela vediet nazor, ci musim vratit zivnost, alebo by bolo lepsie ju ponechat do konca roka. Preto Ta chcem poprosit o postupenie informacii od Jariny na moj domaci e-mail: sendy@nextra.sk. Zatial dakujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Žiaľ, Jarina sa mi neozvala. Prehlásenie o ZI má byť v znení /vyhlásenie správcu vkladu/, že ti bolo do rúk vložené imanie v takej a takej výške. Inak, ak si preštuduješ Obchodný zákonník §105 ... , tak tam je všetko, čo má byť v spoloč.zmluve a aké prílohy. Na ostatné veci Ti odpovedať neviem, lebo aj ja som z toho .... . Na inom mieste som dala takúto otázku, ale zatiaľ mi nik neodpovedal. Pekný deň!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
napíšte mi svoje e-mail adresy vzory Vám pošlem
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Hlinkovx, ocenujem Tvoju ponuku a hned ju aj vyuzivam.
Janca - sendy@nextra.sk.
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Ak mozem poprosit, aj mne by si poslala tie vzory? dxc@zoznam.sk , dakujem.
0 0
tana tana

tana je offline (nepripojený) tana

Hlinkovx
napíšte mi svoje e-mail adresy vzory Vám pošlem
Mozem aj ja poprosit o tie vzory?
valentova@bentel.sk
Ďakujem!
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Aj ja si prosim tie vzory. Diky
renataruzickova@post.sk
0 0
Pepko Pepko

Pepko je offline (nepripojený) Pepko

Posli mi prosim ta tie vzory. Dakujem

p.sklenka@slovanet.sk
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
prosim, posli to aj mne. ale ako sukromnu spravu. To je jednoduchsie, nie? Dakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
napíš mi do súkromných správ e-mail, pošlem ti to.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

ANNA
Súhlasím s Ivou, že FO môže na konci roka značne ovplyvniť svoj hospodársky výsledok. Ale i tak si myslím, že sro je výhodnejšia. Aj tak od 2004 musia všetci platci DPH viesť podvojné účtovníctvo, a odvodové zaťaženie konateľov je v sro nižšie.
Mohli by ste mi ako začiatočníčke bližšie povedať, ako FO môže ovplyvniť hospodársky výsledok, samozrejme, že chcem vedieť len tie legálne možnosti. Mňa čaká totiž prvé daňové priznanie a už teraz mám z toho vetry.
Ďakujem.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

aj ja si prosim "vzory" na mail: danuska79@pobox.sk

dakujem velmi pekne
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
to je link, kde su vsetky vzory, ktore som mala, uverejnene.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=1642
0 0
siman01 siman01

siman01 je offline (nepripojený) siman01

Ahojte ,
nemate niekto vzor - podpisovy vzor konatelov ?
Dakujem
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Prosím Vás neviete mi niekto povedať aký zmysel má pokračovanie FO ako s.r.o. s tým istým IČOm? Nebolo by jednoduchšie len založiť s.r.o. a prípadne zruššiť FO. Ďakujem. faa
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Tvoja otázka nemá zmysel - FO nemôže pokračovať pod tým istým IČOm ako SRO. To nie je možné tak akosi "pretransformovať", ako keď právnická osoba mení formu napr. SRO na AS.
SRO naozaj treba založiť ako nový subjekt a potom previesť na ňu zmluvné vzťahy, predať zásoby, prípadne postúpiť pohľadávky, pristúpiť k záväzkom, ....
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Tiež som mal o tom pochybnosti. Bezpečnejšie je zazložiť novú PO a odkúpiť zásoby a majetok, všetko povyrovnávať, a ukončiť, alebo prerušiť živnosť. Len som zvedavý, kedy naši parlamentní fešáci budú reagovať na to množstvo vznikajúcich sro a pošlú ich zákonom do smútku. Ďakujem.faa
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Chcela by som naviazat na ten prechod z FO na s.r.o. Pravnicka radi predat firmu teda vsetok majetok FO na novu s.r.o. Vie mi niekto povedat vyhody a nevyhody tohoto prechodu. Totiz ako FO mam zakupeny nejaky HM, software, zmluvy, poistky. Ako by to vyzeralo keby doslo napr. k splynutiu ? Financny pohlad. Nemam skusenost s predajom podniku, ale myslim, ze ako FO by som ho musela dat do prijmov a ako s.r.o. ho mozem dat do nakladov. Dik.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

O tých výhodách a nevyhodách sa tu písalo už skôr alebo v inej téme, skús pohľadať.
Pri tom "prechode" z FO na právnickú osobu (sro) ide o to, že tieto formy sú "nekompatibilné". Preto treba tú sro založiť.
Okrem predaja je tu ešte jedna možnosť okrem predaja majetku pre sro, že FO do svojej novej sro svoj majetok vloží ako nepeňažný vklad ZI. Podrobnosti viď ObchZ.

To FAA:
Práve som si založil sro s absulútne serióznymi úmyslami, to by som fakt smútil keby ...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Myslela som, ze pockam do juna a potom v klude zrusim zivnost a vytvorim s.r.o., ale ak schvalia novelu o zdrav. poisteni tak potom pri subehu /co je moj pripad/ z tych par supov zo SZCO budem musiet odvadzat nekrestanske peniaze, hoci prijem mi na mesiac nevychadza zatial ani 3.000 Sk. Tak asi moc nenaspekulujem. Takiez prerusenie zivnosti nie je dovod na neplatenie odvodov. Vlastne ma k tej s.r.o. dotlacia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať