Zavrieť

Porady

S.R.O vs živnosť

Rozhodujem sa medzi sro a živnosťou, vie niekto poradiť koľko stojí sro: založenie, poplatky a dane ročne, odvody...
Usporiadat
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Janca
Myslela som, ze pockam do juna a potom v klude zrusim zivnost a vytvorim s.r.o., ale ak schvalia novelu o zdrav. poisteni tak potom pri subehu /co je moj pripad/ z tych par supov zo SZCO budem musiet odvadzat nekrestanske peniaze, hoci prijem mi na mesiac nevychadza zatial ani 3.000 Sk. Tak asi moc nenaspekulujem. Takiez prerusenie zivnosti nie je dovod na neplatenie odvodov. Vlastne ma k tej s.r.o. dotlacia.
Ja som živnosť prerušil a odhlásil sa zo soc.poist. i zdr.poist.
0 0
dev dev

dev je offline (nepripojený) dev

Ahojte!

Pri zalozeni s.r.o.-cky aky stary moze byt Vypis z reg.trestov?
Druha vec, na koho urobit Najomnu zmluvu, kedze firma este neexistuje?

Dakujem
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Výpis z RT max 3 mesiaceAd Nájomná zmluva - existencia spoločnosti má dva časové momenty:
- založenie spoločnosti (dátum spísania spoločenskej zmluvy) a
- vznik spoločnosti (dňom zápisu do OR).

Keď je spoločnosť založená a v spoločenskej zmluve sa dohodli na sídle, tak prví konatelia spoločne (alebo len jeden, ak je sám) môžu uzavrieť nájomnú zmluvu (bude potrebná aj pre vydanie živnostenského listu)
0 0
LIkvidator LIkvidator

LIkvidator je offline (nepripojený) LIkvidator

Vyhody s.r.o.:

Nieje potrebné platiť odvody vypočítavane zo zisku, ale len podľa určenej mzdy.
Konateľ nieje v zamestnaneckom pomere - tj. nemusí sa za neho platiť nič.
S.r.o. za svoje závazky ručí svojim majetkom a tak je majetok spoločníkov chránený.

Proste ak niekto chche začať podnikať, jednoznačne s.r.o., možno "drobný" opravári, a poskytovateia malých služieb, nech ostanú živnostníkmi. Ak ich odvody nezničia.

Pri založení s.r.o. je potrebné:
- výpis z RT pre konateľa spoločnosti (max 3 mesiace)
- kolok 10.000 Sk (na zápis v OR)
- Kolok 1.000 Sk (vydanie ŽL)
- cca 10.000 - spísanie potrebných dokumentov
- Základné imanie spoločnosti možno splatit postupne preto nieje potrebných hnet 200.000 Sk pri založení spoločnosti.
- Nájomná zmluva na sidlo spoločnosti (inak riadna hlúposť, dufam že v novele zákona to vyriešia) je potrebná len v prípade ak spoločnost sídli na inej adrese ako je adresa trvalého pobytu konateľa spoločnosti. V takomto prípade je potrebné aby nájomna zmluva obsahovala súhlas prenajímateľa s umiestnením sídla spoločnosti. Túto zmluvu vyžaduje iba živnostenský orgán.
Naposledy upravil LIkvidator : 18.10.04 at 12:39
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Ad náklady na založenie spoločnosti:
Nemusíte chodiť k notárovi, overovanie podpisov a listín stačí urobiť na matrike - je to o dosť lacnešie.
Ak ste schopní si porobiť sami všetky dokumenty, tak bez právnika a notára to je spolu cca 13 tis. Sk (vrátane základného imania {Hehe}) .
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

LIkvidator
Vyhody s.r.o.:


- Základné imanie spoločnosti možno splatit postupne preto nieje potrebných hnet 200.000 Sk pri založení spoločnosti.
Za aký čas je potrebné splatiť základné imanie?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Posledna moja znalost je, ze pri zalozeni s.r.o. jednoosobovym spolocnikom musi byt splatene cele, pri 2 a viacerych musi byt splatenych 30% ZI a zbytok do 5 rokov a to uz bez poplatkov za zapis tychto zmien.
0 0
Zuzana Puklušová Zuzana Puklušová
mám rada život
to HLINKOVX:

Len dnes som objavila túto zaujímavú tému. Prosím ťa o zaslanie tých vzorov. Ďakujem. puklus@centrum.sk
0 0
jovanni jovanni

jovanni je offline (nepripojený) jovanni

normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac
Hlinkovx
napíšte mi svoje e-mail adresy vzory Vám pošlem
mozes prosim aj mne? dakujem.

mokos@incredible.sk
0 0
filipes filipes

filipes je offline (nepripojený) filipes

LIkvidator
Vyhody s.r.o.:

- Nájomná zmluva na sidlo spoločnosti (inak riadna hlúposť, dufam že v novele zákona to vyriešia) je potrebná len v prípade ak spoločnost sídli na inej adrese ako je adresa trvalého pobytu konateľa spoločnosti. V takomto prípade je potrebné aby nájomna zmluva obsahovala súhlas prenajímateľa s umiestnením sídla spoločnosti. Túto zmluvu vyžaduje iba živnostenský orgán.
Opat asi zalezi od prislusneho spravneho organu. V mojom pripade napriek tomu, ze sa trvaly pobyt konatela zhodoval so sidlom, ziadali LV (list vlastnictva) alebo najomnu zmluvu. Kedze v tej dobe som LV nemal nakolko byt este nebol v OV tak som podpisal najomnu zmluvu na 0 Sk a ta tetuskam na obvodnom urade stacila.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

nemate niekto vzor zakladatelskej listiny(pri jedoosobovej sroň. Alebo sa to dá jedine notarskou zapisnicou?Prip vzory vyhlaseni spravcu vkladu a vyhlasenia ze nie je jediny spolocnik vo viac ako3 spoloc.(taktiez pri jedoosobovej sro)
0 0
Albert Albert

Albert je offline (nepripojený) Albert

Ahoj jess, ja som tu nový a len teraz som si prečítal túto spravu. Platí to ešte stále,
že FO až je platcom DPH musí mať od 01.01.2005 PU. Za skorú odpoved, dakujem.
0 0
estim estim

estim

Ahoj Albert, aj ja som tu nová. Ustanovenie o povinnom prechode na PU bolo zo zákona vypustené, takže nie. Inak už to bolo spomínané vyššie.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ako píše Estim, povinnosť FO /platcu DPH, ktorý viedol JU/ prejsť na PU od 1.1.2005 je zrušená.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

najnovšia skúsenosť zo živnostenského úradu v Bratislave: syn ako jediný spoločník zakladal teraz s.r.o.. so sídlom v mieste trvalého bydliska. Ako majiteľka bytu som mu napísala prehlásenie, že súhlasím so sídlom s.r.o. na uvedenej adrese, priložil k tomu kópiu listu vlastníctva a stačilo to. Prehlásenie nemuselo byť ani overené.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

alena prosím ťa nemáš zor synovej zakladateľskej listiny, alebo nevieš náhodou či si ju môžem vyhotoviť aj ja alebo musí byť formou notárskej zápisnice.ďakujem
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Hlinkovx
napíšte mi svoje e-mail adresy vzory Vám pošlem
mozem aj ja poprosit a tie vzory, aj ked ste ich slubili dakedy v auguste, vtedy som namala o porade ani paru a aj ja sa rozhodujem, ze zalozim s. r. o.
dakujem, maj mail: ekonz@atlas.sk
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Hlinkovx
napíšte mi svoje e-mail adresy vzory Vám pošlem
PLEASE posli aj mne radorohal@yahoo.com
0 0
petra.richterova petra.richterova
ahojte som tu nová. tiež ma veľmi zaujala táto téma lebo chcem práve založiť s.r.o. zo zahraničnou spoluúčasťou. ako to funguje na u nás. sú tam iné poplatky, čo všetko potrebujem vybaviť. ako je to s odvodmi? Môže si občan inej krajiny EU založiť s.r.o. sám? ďakujem.
Naposledy upravil petra.richterova : 30.01.05 at 11:03
0 0
zajkulka zajkulka

zajkulka je offline (nepripojený) zajkulka

Ahoj.

Staci citat poriadne [Vzory zmluv a tlaciv]:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=1642

Bye
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať