Zavrieť

Porady

S.R.O vs živnosť

Rozhodujem sa medzi sro a živnosťou, vie niekto poradiť koľko stojí sro: založenie, poplatky a dane ročne, odvody...
Usporiadat
PCnity PCnity

PCnity je offline (nepripojený) PCnity

PCnity
Jeeej. EDIT. Cize si za zakladne imanie mozem kupit napriklad veci na rozbehnutie podnikania? Server, ntbk... ?

To sa da aj cez kupno predajnu zmluvu ak sa nemylim a teda by som si napriklad od nejakeho znameho mohol kupit aj server aj notebook, ktory uz realne mam. Dalej by som z "tej sumy" mohol vyplatit aj uctovnictvo, linku na rok a podobne, cim by sa zakladne imanie dalo za rok minut. Je to tak?? Cize by som ani papierovo nebol v minuse a pokladna by sedela.

Je tato teza spravna?
Je tu poradyochotny uctovnik?

Este by som chcel dodat jednu otazocku, dufam ze to pravidla porady dovoluju... Moze mi niekto odporucit uctovnika/cku? Aka je asi bezna suma za rocne uctovnictvo?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

cca od 0,- do 240.000,- Sk ročne. I viac, záleží od počtu dokladov, zložitosti a dohody...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
PCnity
Je tu poradyochotny uctovnik?

Este by som chcel dodat jednu otazocku, dufam ze to pravidla porady dovoluju... Moze mi niekto odporucit uctovnika/cku? Aka je asi bezna suma za rocne uctovnictvo?
Na tvoju otázku nie je jednoznačná odpoveď. Ročná cena za JU môže byť od 15000 do 150000. PÚ ešte viac. Závislý to od rôznych faktorov.

Na tejto adrese najdeš zopár ponúk:
http://www.porada.sk/f41-uetovne-spo...-auditori.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon
cca od 0,- do 240.000,- Sk ročne. I viac, záleží od počtu dokladov, zložitosti a dohody...
Tú cenu si uviedol na PÚ? Aj ja chcem takého klienta, ktorý toľko zaplatí za PÚ rúčne.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith
Tú cenu si uviedol na PÚ? Aj ja chcem takého klienta, ktorý toľko zaplatí za PÚ rúčne.
Aj ja chcem, ale nie aby platil rúčne... strúčne...

Sú také firmy, čo platia 20 papierov účtovníčke mesačne...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon
Aj ja chcem, ale nie aby platil rúčne... strúčne...

Sú také firmy, čo platia 20 papierov účtovníčke mesačne...
Veruže platia. Aj keď kvantity je viac, ako kvality.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Aj ja chcem firmu 20 papierov + mesačná platba, najlepšie niekoľko tisíc Sk ... a potom strčím rúčku do šerblíka a sa zobudím... Ale kto hľadá, možno nájde.
0 0
PCnity PCnity

PCnity je offline (nepripojený) PCnity

Je teda legalne minut si zakladne imanie drazne v kase nakupom tovaru pre firmu?
Dakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

PCnity
Je teda legalne minut si zakladne imanie drazne v kase nakupom tovaru pre firmu?
Dakujem.
Je to bežné, je to počiatočný kapitál ktorý podnikateľ má aby rozbehol firmu. Častokrát tento kapitál nepostačuje, musí vložiť ďalšiu sumu (krátkodobú pôžičku), kým sa začnú peniaze "točiť". Potom si pôžičku vráti... Keď budeš mať dostatok finančných prostriedkov, môžeš postupne "nazbierať" sumu ZI a držať ako minimálny vklad na účte (v pokladni neodporúčam kvôli bezpečnosti). Ale to všetko je tvoja interná záležitosť, o tom rozhodneš sám ako to bude. Život často prináša aj prekážky, ktoré dobre mienený úmysel zmaria.... veď poznáš to sám na vlastnej koži. Ale držím ti palce nech sa ti darí .
0 0
PCnity PCnity

PCnity je offline (nepripojený) PCnity

Dakujem vsetkym... Pomohli ste.

Zajtra zacinam vybavovanie
0 0
frantishek frantishek

frantishek je offline (nepripojený) frantishek

Zdravim vsetkych. Tiez sa rozhodujem medzi zivnostou a s.r.o. Chcel by som sa opytat, co je lepsie.
1. Mojim problemom, je ze neviem kolko budem mat zakazok. Som zavisly od pocasia. V ktorom pripade by som bol na tom horsie ak by neboli ziadne, alebo len malo zakazok? Aby sa nestalo, ze budem musiet platit vela poplatkov a nebudu zakazky. Co je vyhodnejsie v takomto pripade?
2. Mozem byt jedinym zakladatelom, aj konatelom, aj zamestnancom zaroven? Alebo ako je to najlepsie ak chcem byt sam?
3. Nemusim mat zamestnancov?

Dakujem za odpovede.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

1. keby si siel do minusu, nerucis v s.r.o.-cke celym majetkom (napr. strechou nad hlavou),
2. mozes
3. nemusis.
0 0
frantishek frantishek

frantishek je offline (nepripojený) frantishek

Vdaka.

Aprop, a ako by to bolo s poplatkami? Ako ich zaplatit ked nieje zisk ci obrat?
Ako sa to riesi?
Naposledy upravil frantishek : 20.11.07 at 11:43
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

JOSH ti správne odpovedal, pokračuješ v pýtaní sa, tak teda môj názor, podľa prvotných info : s.r.o.

Ak nebudeš mať zákazky, dáš si výpoveď a si bez zamestnancov, neplatíš žiadne poplatky... ani odvody ako v prípade FO - živnosť.
0 0
frantishek frantishek

frantishek je offline (nepripojený) frantishek

Aha. Takze ziadne poplatky? To som chcel vediet.
Prepacte ze sa pytam ale nerozumiem tomu moc.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Mám ešte jednu otázku.

Základné imanie je vo výške minimálne 200 000 Sk, čo môžem minúť na čokoľvek (na nákup tovaru, zariadenia, techniky, technológií, aj na mzdy atď.). To znamená, že tie peniaze nemusím mať fyzicky, ale môžem mať investované. Ale základným imaním zároveň ručím za záväzky firmy. Ak miniem ZI, čím ručím? Vlastnými peniazmi? Strechou nad hlavou?

Túto časť (funkciu) základného imania celkom nechápem.

Vysvetlí mi to niekto tak polopate? Díky vopred.

P.S.: Ešte jedna vec. Ak som konateľom firmy a nedostávam mzdu, neplatím žiadne odvody. Čo sa stane vtedy, keď ochoriem? Dostanem sa do nemocnice? Ak skrachujem a budem nezamestnaný? Ak sa stanem nebodaj invalidom? Alebo dovŕšim dôchodkový vek?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jozefstefan Pozri príspevok
Mám ešte jednu otázku.

Základné imanie je vo výške minimálne 200 000 Sk, čo môžem minúť na čokoľvek (na nákup tovaru, zariadenia, techniky, technológií, aj na mzdy atď.). To znamená, že tie peniaze nemusím mať fyzicky, ale môžem mať investované. Ale základným imaním zároveň ručím za záväzky firmy. Ak miniem ZI, čím ručím? Vlastnými peniazmi? Strechou nad hlavou?

Túto časť (funkciu) základného imania celkom nechápem.

Vysvetlí mi to niekto tak polopate? Díky vopred.
AK ZI minieš na nákup napr. strojov, tak tie peniaze sa ti premenili na iný druh majetku, ktorým ručí sro. Teda tie peniaze sa nestratili len sa premenili.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

To áno, táto varianta je mi jasná. Ale čo ak ZI miniem na mzdy. Potom to už nie je investícia, nie je premena na iný druh majetku...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jozefstefan Pozri príspevok
To áno, táto varianta je mi jasná. Ale čo ak ZI miniem na mzdy. Potom to už nie je investícia, nie je premena na iný druh majetku...
Ak budeš vyplácať mzdy tak zrejme bude aj produkcia, ktorú predáš klientom. Voči klientovi budeš mať pohľadávku, čo je zase určitá forma majetku.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Ešte jedna vec (ale len preto, lebo chcem si byť istý na 100%) :

Ak zo ZI som vyplatil zamestnancov, niečo som zle vyrátal a ostanem v mínuse, z čoho sa vyplatia záväzky firmy ak vyhlásim krach, t.j. koniec činnosti s.r.o.

Skúmam len všetky možné varianty...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať