Zavrieť

Porady

Program MRP-windows,podvodné účt.+sklad

Je tu niekto na porade kto účtuje v tomto programe? Mám niekoľko problémov a chcela by som poradiť od niekoho kto je v tom dobrý. Ide najmä o tohtoročné zmeny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Pracujem s týmto programom, mám PÚ bez skladu, pravidelne ho upgratujem. Občas nejaký problém mám, ale spočíva v tom, že ja niečo nezadefinujem tak, ako to má byť. Ak budem môcť poradiť, skúsim.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja tiež pracujem s MRP, pre dve firmy, a dokonca pracujem aj so skladom. Takisto aj mzdy. Stačí sa len ozvať, ak budem vedieť čo budete potrebovať, určite poradím. Lenka

    Lela je offline (nepripojený) Lela

    Lela
    Ahoj Lenka,
    chcela by som sa opytat ohladne skladu. Vedieme ho zvlast-nemame ho prepojeny s uctom. Chcela by som vediet aky najjednoduchsi system vo vedeni skladu by si nam poradila. Najhorsie je, ze nakupujeme okrem inych aj rovnake vyrobky, ktore nemaju rovnaku cenu. MRP da cenu spriemerovat a tym sa nam strati povodna cena nakupu, ktora je na VPD alebo na PFA. A ked rovnake vyrobky s inou cenou nahodime zvlast, mame vela skladovych kariet. Zo skladom sme zacali v polovicke tohto roka a nevieme ako mame urobit koniec roku-preklopit.
    Dakujem Lenka als Lela

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ahoj Lela,

    v prvom rade sa Ti ospravedlňujem za neskoršiu odpoveď. Ale ako som si našla odkaz hneď Ti odpovedám. Máš 2 možnosti:
    1. Na jednotlivej karte budeš sledovať NC - vždy ju opravíš, a predajné ceny si zmeníš podľa potreby. Napr. budeš mať kartu s NC 12Sk. Predtým za 10Sk. Predajnú cenu si mala 20Sk. Nákupnú cenu opravíš na 12Sk, predajnú cenu 20Sk si môžeš ponechať, ale si zapíšeš na karte predajnú cenu 2 - a to akú chceš napr. 25Sk. Môžeš mať 5 predajných cien. Príjemku vždy rob už s opravenou kartou - NC opravuješ na karte tovaru zvlášť, nechoď cez príjemku, potom Ti chce program priemerovať ceny. Keď budeš vystavovať výdajku potom si zadáš pri cene mernej jednotky predajnú cenu v tomto prípade cenu 2 - 25Sk.
    2. Budeš mať neskutočné množstvo kariet s rovnakým tovarom, len s rozdielnou nákupnou cenou. Pomôcť si môžeš ešte tým, že si kartu so starou cenou môžeš skopírovať (v menu Karty - Funkcie zadáš Kópia karty) a zmeníš už len nákupnú a predajnú cenu.
    Na konci roka si všetko zazálohuješ, a potom spravíš v sklade - Karty: dáš možnosť Funkcie a tám si zvolíš ponuku Ročný prevod. Ak budeš chcieť ešte niečo bližšie, kľudne sa ozvi. Lenka

    Program MRP-windows,podvodné účt.+sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.