Zavrieť

Porady

Ako vymôcť peniaze

Prajem pekný deň. Prosím, poraďte mi čo robiť, ak sa mi zdá, že ma obchodný partner zavádza, neuhrádza faktúry, stále sa na niečo vyhovára. Mám obavy, že prídem o svoje peniaze. Aké kroky podniknúť? Ďakujem za rady
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

čo najskôr s ním prestať obchodovať a poslať predžalobnú upomienku
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

dopravca Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Prosím, poraďte mi čo robiť, ak sa mi zdá, že ma obchodný partner zavádza, neuhrádza faktúry, stále sa na niečo vyhovára. Mám obavy, že prídem o svoje peniaze. Aké kroky podniknúť? Ďakujem za rady
Osloviť firmy, ktoré sa zaoberajú vymáhaním alebo odkupovaním pohľadávok.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

dakujem za okamžitú reakciu a prosím, ako má taká upomienka vyzerať?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Denda Pozri príspevok
Osloviť firmy, ktoré sa zaoberajú vymáhaním alebo odkupovaním pohľadávok.

už som na to myslel, ale platí sa tam záloha a v prípade neúspechu prídem o dalšie peniaze. Ale je pravda, že je to podstatne menšia suma ako mi dlhuje on. Čiže jednoznačne to risknúť?
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

čo hovoríte poraďací na firmy čo odkupujú pohľadavky????

Na vymahanie naších pohľadavok sme zvolili zdlhavejšiu cestu súdnou cestou ťahá sa to už od mája exekútor čaká na pečiatky od súdu ale vraj to bude až na budúci rok vrazili sme do toho už pár tisíc však viete ako to chodí a ja neviem či by sme nemali najsť neakú firmu ktorá by odkupila pohľadavky no neviem, ako to vydíte vy poraďáci ? Za každú pomoc som Vám vďačná lebo porada mi vo všetkom pomáha tak verým že aj v tom poradíte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dopravca Pozri príspevok
už som na to myslel, ale platí sa tam záloha a v prípade neúspechu prídem o dalšie peniaze. Ale je pravda, že je to podstatne menšia suma ako mi dlhuje on. Čiže jednoznačne to risknúť?
Dúfam, že to nevyznie ako reklama, ale môžem ti doporučiť Kasolvenziu Slovensko. My s nim máme dobré skúsenosti.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

dopravca Pozri príspevok
už som na to myslel, ale platí sa tam záloha a v prípade neúspechu prídem o dalšie peniaze. Ale je pravda, že je to podstatne menšia suma ako mi dlhuje on. Čiže jednoznačne to risknúť?
Normalna solidna firma neberie zalohu za vymahanie!!!
V pripade uspechu a vymozenia pohladavky, je tam provizia.
Ak mas zaujem napis na lr (zavinac) exakt-sk.com - poradim ti.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Chobot Pozri príspevok
Dúfam, že to nevyznie ako reklama, ale môžem ti doporučiť Kasolvenziu Slovensko. My s nim máme dobré skúsenosti.

Nemáš na nich kontakt? Nemôžem ich nájsť v OR
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

Ja mam jednu velmi ucinnu metodu a skusenost s podnikatelom, o ktorom su cele mnohostranove diskusie na internete. Poviem neplatiacemu partnerovi, ze vidim, ze nie je zaujem uhradzat pohladavky. Ze mam velmi razne posobiacich kamaratov, ktori si radi pridu po dlznu ciastku a odmenu si v zasade pytaju na mieste.
Ale tych metod je viac, len by som ich tu nezverejnoval
0 0
gabooz gabooz

gabooz je offline (nepripojený) gabooz

advokátsky koncipient
1. vyzvat listom na uhradu
2. poziadat sud o vydanie platobneho rozkazu (obcas to naozaj trva, ale max 4 mesiace - ak na exekutora tlacis)
3. mozes ohladavku postupit inej spolocnosti (napr. Transfactor BA)

Ak budes potrebovat pomoct napis mi mail
0 0
bigbrother bigbrother

bigbrother je offline (nepripojený) bigbrother

ahojte potreboval bz som poradit okradli ma o 500eur dotycneho sme chytili a policii vratil hned 380 eur ktore nestihol minut zvisnych 120 nemozem od neho niak dostat...neviete mi poradit ako by som ich mohol od neho vymahat???
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ak máš rozhodnutie o tom, že ti má nahradiť určitú sumu, na tomto rozhodnutí daj vyznačiť právoplatnosť alebo vykonateľnosť a šup ho k exekútorovi
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

mame dlznika na najomnom v bytovke. za tri mesiace dostal upomienku, ale dlzi za dalsie dva mesiace. na prve tri mesiace posleme 2. upomienku a na dalsie dva 1. upomienku? alebo sa nascitavaju dlhy a vzdy ide nova upomienka na vsetky?
alebo ked uz isla upomienka, tak je to brane ako jeden dlh az povedzme po 3. upomienku? mozeme pisat upomienky 1,2,3 na tri mesiace a zvlast na dalsie dlzoby?
Dakujem za odpoved
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

marienka3 Pozri príspevok
mame dlznika na najomnom v bytovke. za tri mesiace dostal upomienku, ale dlzi za dalsie dva mesiace. na prve tri mesiace posleme 2. upomienku a na dalsie dva 1. upomienku? alebo sa nascitavaju dlhy a vzdy ide nova upomienka na vsetky?
alebo ked uz isla upomienka, tak je to brane ako jeden dlh az povedzme po 3. upomienku? mozeme pisat upomienky 1,2,3 na tri mesiace a zvlast na dalsie dlzoby?
Dakujem za odpoved
Ak píšeš upomienku, tak uvádzaš aktuálny dlh. Takže načítaš všetky neuhradené platby.

Inak môžete písať upomienky do nemoty, ak je raz neplatič, tak ich buď ani neprevezme alebo ich rovno vyhodí.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

tym padom bude mat stale 1. upomienku?
Lebo ked neuhradi nasledovne najomne, tak pisme 1.up. za cely dlh. akym sposobom sa dostaneme k dalsim, pripadne k exekucii?
A dakujem za odpoved.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marienka3 Pozri príspevok
mame dlznika na najomnom v bytovke. za tri mesiace dostal upomienku, ale dlzi za dalsie dva mesiace. na prve tri mesiace posleme 2. upomienku a na dalsie dva 1. upomienku? alebo sa nascitavaju dlhy a vzdy ide nova upomienka na vsetky?
alebo ked uz isla upomienka, tak je to brane ako jeden dlh az povedzme po 3. upomienku? mozeme pisat upomienky 1,2,3 na tri mesiace a zvlast na dalsie dlzoby?
Dakujem za odpoved
Podľa mňa je tento spôsob čo si opísala správny, ak dostal na tri mesiace upomienku č. 1 tak dalšia bude s č. 2 a na novú dlžobu s č. 1 . Ved pri dávaní na exekúciu ich sčítaš, a uvedieš sumárne že žiadaš exekúciu, za dlžobu kt. vznikla v období od do v sume tej a tej ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

marienka3 Pozri príspevok
tym padom bude mat stale 1. upomienku?
Lebo ked neuhradi nasledovne najomne, tak pisme 1.up. za cely dlh. akym sposobom sa dostaneme k dalsim, pripadne k exekucii?
A dakujem za odpoved.
Ide o vlastníka bytu a dlhuje preddavky na úhradu nákladov spojených s bývaním? Alebo ide o nájomníka, ktorý platí nájomné na základe nájomnej zmluvy?

V mojom príspevku som predpokladal, že ide o vlastníka bytu - neplatiča.

Ak ide o nejaký nájomný vzťah, tak to bude iné. Upresni.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

je to najomnik na zaklade najomnej zmluvy. zabudla som na upresnenie :-)
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

gazopeter Pozri príspevok
Ja mam jednu velmi ucinnu metodu a skusenost s podnikatelom, o ktorom su cele mnohostranove diskusie na internete. Poviem neplatiacemu partnerovi, ze vidim, ze nie je zaujem uhradzat pohladavky. Ze mam velmi razne posobiacich kamaratov, ktori si radi pridu po dlznu ciastku a odmenu si v zasade pytaju na mieste.
Ale tych metod je viac, len by som ich tu nezverejnoval
To je síce pekné, možno aj niekedy účinné, ale je to už forma vydierania. A to je dnes vstupenka do vážnych problémov. A keď k tomu pripočítaš nejaké možné ublíženia pri donucovaní dobrovoľného vyberania pár peňazí z peňaženky, tak pôjdeš do basy skôr než on.
"V suchej studni vodu nehľadaj". Odporúčam na to vziať 3. stranu, vyjednávača (mediátor), alebo ako sa tomu hovorí. Takáto forma mi funguje. Niekoľkokrát sa mi stalo, že ma známi oslovili pre takúto vec. V skutočnosti sa nejednalo o vážne sumy, ale rádovo niekoľko desiatok tisíc.
Najkomickejší prípad som mal, keď som telefonicky oznámil, že preberám prípad za klienta XY a mylsím, že do 2h mal poškodený peniaze na účte .
Fakt som sa rozosmial. Bol to len slušný telefonát.
Nie vždy je však úspešnosť taká dokonalá, ale je v celku dobrá pri použití 3. strany ako vyjednávača/zmierňovača/udobrovača...
Funguje to v mnohých sporoch a celkom dobre.

Dobrým slovom viac urobíš než 10. zlými atď... Chápem, že si určite vyčerpal dosť spôsobov ako sa domáhať svojich peňazí.
Konkrétne včera sa mi podarilo pre iného získať približne 70% z dlžnej sumy a zostatok v protislužbách.
Skutočne odporúčam 3. stranu, nech ti to zjedná.

Držím palce.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

marienka3 Pozri príspevok
je to najomnik na zaklade najomnej zmluvy. zabudla som na upresnenie :-)
A to ste ešte po 5 mesiacoch neplatenia nevypovedali nájomnú zmluvu? Alebo je nevypovedateľná?

Lebo potom môžeš za každý mesiac posielať upomienky a číslovať si ich, čo sa mi nezdá efektívne. Napr.

dlžná suma za mesiac apríl - 3. upomienka
dlžná suma za mesiac máj - 2. upomienka
dlžná suma za mesiac jún - 2. upomienka
dlžná suma za mesiac júl - 1. upomienka

A za každý dlžný mesiac by ste posielali 3 upomienky (ak by dlhoval 6 mesiacov, tak by ste poslali 18 upomienok? ).

Preto by som aj tak videl jednoduchšie mu to uvádzať ako celú dlžnú sumu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať