Zavrieť

Porady

MRP-vyuctovacia FA k prijatej zalohe

Ahojte, som novacik v MRP a chcem sa spytat na jednu technicku vec. Vystavila som zalohovu FA, kde som TYP DPH uviedla "mimo DPH". Zaloha bola uhradena, tak vystavujem k tomu vyuctovaciu FA. Neviem ako to tam spravne uviest - do textu Fakturujeme vam som do prveho riadka uviedla "vyuctovanie zalohy" a rozpis bez DPH, DPH a celkom. Potom do druheho riadka som uviedla "minus uhradena zaloha" a celu sumu. V rozpise DPH sa mi tato odpocitana zaloha dostala do riadka "Oslobodene" nemalo by to byt v riadku "Mimo DPH" ? Ak ano, ako to tam dostanem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    jana123
    Ahojte, som novacik v MRP a chcem sa spytat na jednu technicku vec. Vystavila som zalohovu FA, kde som TYP DPH uviedla "mimo DPH". Zaloha bola uhradena, tak vystavujem k tomu vyuctovaciu FA. Neviem ako to tam spravne uviest - do textu Fakturujeme vam som do prveho riadka uviedla "vyuctovanie zalohy" a rozpis bez DPH, DPH a celkom. Potom do druheho riadka som uviedla "minus uhradena zaloha" a celu sumu. V rozpise DPH sa mi tato odpocitana zaloha dostala do riadka "Oslobodene" nemalo by to byt v riadku "Mimo DPH" ? Ak ano, ako to tam dostanem ?
    Ja mám MRP DOS, tam dám do konečnej fa sumu bez DPH, počet a % DPH, mínus sumu preddavku - bez DPH, počet a % DPH. K úhrade mi zostáva nula, alebo len ten rozdiel aj s DPH, ktorý majú doplatiť, nakoľko DPH som uznala pri preddavku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Prikladám Ti jeden príklad a obrázok k tomu, aby si to lepšie pochopila. Sumy si sprav podľa seba, toto je len príklad.Tú mínusovú sumu si opravíš v čiastkach na Mimo DPH, tak ako na obrázku:
    mimoDPH.JPG  

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Diky, Leni, podarilo sa mi to. A keby som tu zalohu neodpocitavala v celej sume, ale tiez rozpisala na zaklad DPH, DPH a celkom - to by nebolo dobre ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja nerobím takouto formou zálohové faktúry, ja rozpisujem DPH aj na zálohovej faktúre, tak ako mi program ponúkne. Potom keď chcem vystaviť doklad-faktúru, tak si kliknem na zálohovú faktúru dám uhradiť a vyberiem si z ponuky buď vytvoriť faktúru, pokiaľ nie je zálohová uhradená, alebo potom dám z ponuky uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru a potom mi obe označí za uhradené a do DPH ide len faktúra.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Lenka, skusila som to tak ako si posledne napisala, len sa chcem este spytat ako potom vyzera ta tvoja vyuctovacia FA ? Nie je na nej odpocitavana ta zaloha, ked ju program sam oznacuje za zaplatenu ? Lebo ked som tam tu zalohu odpocitala, tak mi vlastne k uhrade zostavala cela suma so znamienkom minus. Alebo len do textu pred tlacou napises, ze FA bola uhradena zalohou ? Musim najst nejaky co najlepsi sposob ako to budem robit :-)

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Len napíšem do textu, že bola uhradená zálohou, a je taká ako zálohová. Žiadne mínus tam nedávam.

    MRP-vyuctovacia FA k prijatej zalohe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.