Zavrieť

Porady

Rozsirenie predmetu podnikania.

Da sa rozsirit predmet podnikania na uz vydanom zivnostenskom liste?
Alebo definitivne dostanem novy zivnostak a nove ICO ak si chcem rozsirit predmet podnikania? Nema s tym nahodou niekto skusenost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    grexa
    Da sa rozsirit predmet podnikania na uz vydanom zivnostenskom liste?
    Alebo definitivne dostanem novy zivnostak a nove ICO ak si chcem rozsirit predmet podnikania? Nema s tym nahodou niekto skusenost?
    Určite nedostaneš nové IČO. Predmet podnikania sa rozšíriť dá. Skrátka potrebuješ ísť na Odbor živnostenského podnikania na Obvodnom úrade, sú k tomu aj tlačivá, priložíš kolky + ostatné ti povedia.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak máš nový ŽL tak Ti do neho rovno dotlačia rozširujúcu činnosť. IČO určite nové nebude.

    Miruška je offline (nepripojený) Miruška

    Miruška
    Len si priprav 1000,. Sk kolok. Pri kažom rozšírení živnsoti treba znovu 1000,. Sk. Ak Ti môžem poradiť, pouvažuj čo by si ešte v budúcnosti robil, a ak si budeš teraz rozširovať živnosť za 1000,.Sk tak si rozšír činnosti do živnosti čo najviac.Aby si sa v budúcnosti vyhol ďaľšej platbe.

    grexa je offline (nepripojený) grexa

    grexa
    No tak teraz neviem komu verit uradnicke na zivnostenskom urade (Sabinov) , zakonu alebo Vasim skusenostiam.

    Boze daj nam informovanych uradnikov, a jasne zakony.
    v zivnostenskom zakone
    k 1.3.2005 sa pise.
    § 49
    Zmeny údajov uvedených v ohlásení


    (1) Podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady spôsobom uvedeným v § 46 do 15 dní od vzniku týchto zmien, ak tento zákon neustanovuje inak. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.


    S toho mi vypliva ze musim telefonovat inde.

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Tak veru, ako píšu vyššie, priprav si 1000 Sk kolok a požiadaš o rozšírenie predmetu podnikania. My sme to robili len nedávno v s.r.o.. IČO nám ostalo staré, iba bol vydaný nový ŽL na nové činnosti podnikania t.j. v starom ŽL cca 30 predmetov + nový ŽL s tým istým IČOm 6 predmetov (v SL) = 2 ŽL cca 36 činnosti.
    Naposledy upravil RenataK : 18.05.05 at 18:53 Dôvod: doplnenie informácie

    grexa je offline (nepripojený) grexa

    grexa
    Len sa bojim aby sposob vykladu zakona, a teda ja postup pri doplnani predmetu podnikania nebol odlisny v roznych krajoch.
    Podla vysie uvedenej uradnicky totiz definitivne nove ico dostanem.
    A este snad aby nerobili rozdiel pri postupe doplnania predmetu podnikania medzi fyzicka osoba a s.r.o.

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Neviem, Ti až tak s istotou napísať ako to je s FO, ale ak pozerám živnostenský register na nete, sú u niektorých FO aj doplnené činnosti, ale IČO je len jedno.
    A priznám sa, že si neviem ani predstaviť ako to všetko potom ustrážia.
    Naposledy upravil RenataK : 18.05.05 at 19:16 Dôvod: Doplnenie

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Viem to úplne presne, pretože som to bola včera vybaviť:takže si normálne musíš vybaviť aj register trestov a až potom s 1000,-sk kolkom ti doplnia za 7 dní živ. list.
    Môžeš sa informovať na min. vnútra odd. živ.podnikania: Ing. Kopál alebo Dudko
    t.č. 02/43334726

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Máš pravdu, na výpis z registra trestov som zabudla, je to tak, a ak si vybavuješ na činnosť kde ustanovíš zodp. zástupcu, tak aj ten zodp. zást. musí požiadať o ten výpis.

    grexa je offline (nepripojený) grexa

    grexa
    sklenkova
    Viem to úplne presne, pretože som to bola včera vybaviť:takže si normálne musíš vybaviť aj register trestov a až potom s 1000,-sk kolkom ti doplnia za 7 dní živ. list.
    Môžeš sa informovať na min. vnútra odd. živ.podnikania: Ing. Kopál alebo Dudko
    t.č. 02/43334726
    Diki moc Vam vsetkym budem sa snazit nedostat nove ICO:-). Ved naco.

    Miruška je offline (nepripojený) Miruška

    Miruška
    Je to tak ako som hovorila . Treba 1000.- Sk. Sama som si rozširovala živnosť , mám dva laistre. Potom mi ich mne múdrej kradli ( vyklradli nám auto v BA )a dala som si vystavenie duplikátov. Tam som platila už len 300.-Sk za jeden čiže dokopy 600,. Sk pretože som mala dva - druhý ten rozšírený. Ale stále s tým istým IČO.

    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    a potom s tym predpokladam treba ist aj na orsr, pokial sme sro, ze? neviete ake su tam poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.