Zavrieť

Porady

Slimaky v zahrade.

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Naposledy upravil durisovad : 18.05.05 at 17:56
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím,a vie niekto na diaľku dať užitočnú radu ako pomôcť magnolii? nejako sa mi nepáči. Na jar mala len 3 kvety, listy má také nažltlé, neduživé, teraz na koncoch hnednú. Polievala som aj roztokom, ktorý obsahuje železo a nepomohlo.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My mame magnoliu uz asi 5 rokov, nikdy nekvitla, az toho roku a mala len asi 10 kvetov. Od zahradnika som pocula, ze to nie je spravne vyslachteny druh a budem musiet cakat dlhsie. Listy ma ale pekne. Hnojim ju len tak, ze pod nu nasypem pokosenu travu. U ostatnych drevin sa mi osvedcilo hnojenie cereritom.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
A ten MERUSOL pojdem zajtra kupit, lebo uz ma skutocne velmi jeduju. Dakujem za radu.
A čo slimáky ? Bola si na nákupe ?
Pekný večer...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V obchode som bola, Merusol kupila, slimakom nasypala, zozrali, potvory, mozno niektore z toho aj pokapali, ale po dazdi sa vyskytuju dalsie. Jeden balicek tej specie ma vysiel na 65 korun, za jednu noc ho pozrali. Skalkulovala som si, ze ak by som mala po kazdom dazdi (a prsi takmer denne) vysypat na zahradu 65 korun, lacnejsie ma vyjde zelenina v obchode.
Ale celkom sa nevzdavam, odchytavam ich tak ako doposial.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
V obchode som bola, Merusol kupila, slimakom nasypala, zozrali, potvory, mozno niektore z toho aj pokapali, ale po dazdi sa vyskytuju dalsie. Jeden balicek tej specie ma vysiel na 65 korun, za jednu noc ho pozrali. Skalkulovala som si, ze ak by som mala po kazdom dazdi (a prsi takmer denne) vysypat na zahradu 65 korun, lacnejsie ma vyjde zelenina v obchode.
Ale celkom sa nevzdavam, odchytavam ich tak ako doposial.
Ako že žožrali ?
Ja to mám ten Mesurol už 5 rokov a ešte je krabička skoro plná. Na návnadu som dal 3-5 kúskov a na druhý deň bolo tam 5 skapatých slimákov a návnada tam ostala. Oni to len asi olizli a skapali. Čo to tam máš tam za žrútov ??? A sú to také valečky ten Mesurol ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Su to, resp.boli to granulky (asi ako kakao GRANKO), bolo to v sacku. Nasypala som to po zahrade podla navodu vecer, rano tam nebolo nic. A neprsalo, ze by to bolo vsiaklo do zeme. Macka ani pes to urcite nezozrali, ti su na ine veci.b
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Su to, resp.boli to granulky (asi ako kakao GRANKO), bolo to v sacku. Nasypala som to po zahrade podla navodu vecer, rano tam nebolo nic. A neprsalo, ze by to bolo vsiaklo do zeme. Macka ani pes to urcite nezozrali, ti su na ine veci.b
Ja mám Mesurol také válečky ako boli prv kamienky do zapalovača takej šedej farby a sú tvrdé. Majú peiemer 1 mm a dlhé sú 3-4 mm, skús také zohnať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tento Merusol mi predali v sukromnej predajni zahradkarskych potrieb. Myslela som si, ze je to najistejsia a najlepsia predajna. Ale asi nie, aj sukromnici su kadejaki. Skusim este v BAUMAXE, dakujem. Keby to fungovalo tak, ako pises, bola by som nesmierne rada. Odchyt slimakov nie je ziadna prijemna zalezitost.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Tento Merusol mi predali v sukromnej predajni zahradkarskych potrieb. Myslela som si, ze je to najistejsia a najlepsia predajna. Ale asi nie, aj sukromnici su kadejaki. Skusim este v BAUMAXE, dakujem. Keby to fungovalo tak, ako pises, bola by som nesmierne rada. Odchyt slimakov nie je ziadna prijemna zalezitost.
Ja som to kúpil v záhr. potrebách už dávno. Tak Ti držím palce aby si sa ich zbavila.
Dobrú noc...
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
durisovad
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Škodcov odpudzujú aj aromatické rastliny. Proti slimákom sú napr. šalvia lekárska, dúška materina, yzop lekársky, nechtík lekársky.... Skús tam niečo z toho zasadiť
Alebo urob si peknú vychádzku do lesa, natrhaj papraď samčiu a vyskúšaj nastlať miesta kade chodia slimáci listami paprade. Toto nemám overené, lebo slimákov nemám - možno aj preto, lebo v záhradke využívam ochranné funkcie koreňových a liečivých rastlín.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem a dobru noc.
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Rado sa stalo. Dobrú noc aj Tebe.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lida
Prosím,a vie niekto na diaľku dať užitočnú radu ako pomôcť magnolii? nejako sa mi nepáči. Na jar mala len 3 kvety, listy má také nažltlé, neduživé, teraz na koncoch hnednú. Polievala som aj roztokom, ktorý obsahuje železo a nepomohlo.
napriek hnojeniu prípravkami s obsahom želea, striekaniu prípravkami s obsahom železa magnolia je stále nijaká. Rovnako aj cypruštek - hnedne mu ihličie.
Vie mi niekto poradiť, čo s tým?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

možno pomôžu aj otázky na rôzne webové stránky zaoberajúce sa záhradnou problematikou ako napr. www.floranazahrade.cz, www.flora.sk
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

My máme slimakov doteraz, do záhrady sa mi nechce ani chodiť. Jediné, čo im nechutí v našej záhrade je kukurica a bylinky - mäta, oregáno, medovka a šalvia, no aj pod nimi sú. My na jedno zbieranie nazberáme aj okolo 200 slimákov a keď sa vrátime o pol hodiny, sú tam zasa.

Skúsila som aj pivo, popol, soľ, aj nejakú chémiu - spomenutý prípravok a nedokázali sme sa ich zbaviť.
Budúci rok zasadím asi len kukuricu a jahody.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
accad
možno pomôžu aj otázky na rôzne webové stránky zaoberajúce sa záhradnou problematikou ako napr. www.floranazahrade.cz, www.flora.sk
nepomohlo, nie je tam poradňa online, ale skúsim hľadať aj inde,..... však všetko je na webe.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lida
napriek hnojeniu prípravkami s obsahom želea, striekaniu prípravkami s obsahom železa magnolia je stále nijaká. Rovnako aj cypruštek - hnedne mu ihličie.
Vie mi niekto poradiť, čo s tým?
Lidka,
možno by ho bolo treba presadiť, ak má málo miesta na korene tak sú podobné príznaky.
A listy žltnú aj vtedy, keď je rastlina dosť vela zalievaná, rastlina si potom nevie vytiahnuť potrebné živiny aj keď je ich tam aj 10x viac než potrebuje. Tomu sa hovorí "relatívny" nedostatk živín.
Ono u kvetín všetko so všetkým súvisí a nájsť pravú príčinu je problém.
Vyskúšaj to čo som uviedol. A či to zabralo sa ukáže spravidla až na nových výhonkoch a listoch.
Pekný deň...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dakujem, tie listy sú už hnedé, asi ju skusim presadiť, ale to už uvidím až na jar.
Vdaka
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Tak je tu ďalší rok a slimáci sa už začínajú objavovať.... , zatiaľ sme ich likvidovali ručne pri rýľovaní a ešte maličkých, no už sa teším, koľko ich tam bude po týchto dažďoch a v akej veľkosti...

My máme problém, že susedný pozemok je neobrábaný a trvalo zarastený, takže odtiaľ slimáci "migrujú" k nám... Zatiaľ som okolie nášho plotu zo susedovej strany poliala silným roztokom soli, aby som zničila ich úkryty aspoň tam a uvidím......
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Slimaky su neznicitelne. Vcera som ich pozabijala vyse 200, dnes okolo 50.
Ked prestane prsat, vyjdem na zahradu a zabijam...... Vlani som vyskusala vsetko, co mi tu poradili, ale bez uspechu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať