Zavrieť

Porady

Slimaky v zahrade.

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Naposledy upravil durisovad : 18.05.05 at 17:56
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
daj tam do nejakej misky pivo.. nám to pomohlo... slimáčiky pôjdu na neho.. :-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som počula o škrupinách z vajca. Treba ich rozdrviť na menšie a dať okolo hriadky.Ale neviem či to funguje.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za rady, oprobujem aj pivo aj vajcove skrupiny.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Dakujem za rady, oprobujem aj pivo aj vajcove skrupiny.
Výborne zaberá MESUROL, býva to v záhr. potrebách a vypadá to ako boli kamienky do zapalovača také tenké valčeky. To dáš ako návnadu 5-10 ks kade chodia, kde je sliz. Velmi im to chutí, mám to vyskúšané. Alebo je už niečo iné, pýtaj sa na to.
Veľa zdaru a pekný večer želám
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Starý gazdovský recept. : Hriadku obsýpať dookola, hlavne kde sú ich cesty popolom a tam oni nejdú.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Rada je to iste vyborna, dakujem, ale kde v lete vziat popol? V zime som ho vysypala na zahradu, ale uz v peci nekurime. Vyuzijem to na buduci rok, par vedier popola si necham v pivnici.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Môj osvedčený trik je každého slimáka soliť. Prípadne osoliť riadok kade chodia.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, dobre, ale co ak sol poskodi rastliny?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Manual
Výborne zaberá MESUROL, býva to v záhr. potrebách a vypadá to ako boli kamienky do zapalovača také tenké valčeky. To dáš ako návnadu 5-10 ks kade chodia, kde je sliz. Velmi im to chutí, mám to vyskúšané. Alebo je už niečo iné, pýtaj sa na to.
Veľa zdaru a pekný večer želám
táto rada sa mi veľmi páči, ale nemala by sa volať ako živiť slimáčiky? Myslím to v dobrom........radšej nech papaju nejaku svoju dobrotu ako náš šalátik :O)
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

durisovad
No, dobre, ale co ak sol poskodi rastliny?
Slimáky predsa nebudeš soliť na rastlinách ale mimo nich!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Olgica, treba ich zasoliť, ale v kýbli na 3 dni, odrezať potom chvostíky a prevariť v osolenej vode a pokračovať v osvečenom recepte a dobre sa napapať (napr. s vajíčkami (chutia ako hríbiky) alebo ulitky vyplniť ich mäskom pomletým a zmiešaným ako plnku.
Je to ale fakt dobré, aspoň ich , slimáčikov, využijete a prestravujú vás.
0 0
Hana Horváthová Hana Horváthová
Aj nás tento rok navštívili slimáky, našťastie len vo fólniku. Dokázali zlikvidovať hriadku šalátu z večera do rána. Vzhľadom na malý zamorený priestor sme vystačili s ručným zberom a výlučne ranným polievaním. Trvalo mesiac, kým sme sa ich ako-tak zbavili. Prikladám zaujímavé možnosti ich zničenia stiahnuté z českých stránok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Idem sa s vami znovu "podelit" so svojimi starostami so slimakmi. Vyskusala som proti nim rozdrvene vajcove skrupiny aj popol, ako poradil Anton z Oravy, kde su vsetci zdravi, ale ucinok to malo len do prveho dazda. Ponukla som im aj pivo, ale to zrejme vyzunkli az potom, ked sa najedli salatu. V jednych ceskych novinach som citala, ze slimakov maju velmi radi zaby a jezkovia. No ale priviaz zabu a jezka do zahrady! A este radili sliepky, lenze tie okrem slimakov urcite pozeru aj kadeco ine. Takze z toho vsetkeho mi vyslo jedine riesenie - slimakov, zvlast po dazdi, pravidelne zbieram a vyhadzujem ich do kanalizacnej sachty na ulici.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Idem sa s vami znovu "podelit" so svojimi starostami so slimakmi. Vyskusala som proti nim rozdrvene vajcove skrupiny aj popol, ako poradil Anton z Oravy, kde su vsetci zdravi, ale ucinok to malo len do prveho dazda. Ponukla som im aj pivo, ale to zrejme vyzunkli az potom, ked sa najedli salatu. V jednych ceskych novinach som citala, ze slimakov maju velmi radi zaby a jezkovia. No ale priviaz zabu a jezka do zahrady! A este radili sliepky, lenze tie okrem slimakov urcite pozeru aj kadeco ine. Takze z toho vsetkeho mi vyslo jedine riesenie - slimakov, zvlast po dazdi, pravidelne zbieram a vyhadzujem ich do kanalizacnej sachty na ulici.
A prečo tam nedáte MESUROL ??? a bude te mať pokoj osobne vyskúšané a 101% účinné
Pekný večer...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Manual
A prečo tam nedáte MESUROL ??? a bude te mať pokoj osobne vyskúšané a 101% účinné
Pekný večer...
Ked ja sa chemie dost bojim.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

To budú inteligentné slimáky keď sfutrujú vápnik vo vaječných škrupinách,potom si dajú šalát a nakoniec to zalejú pivkom.Aké im dávaš-10-nu alebo 12-tku?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Ked ja sa chemie dost bojim.
A vieš kolko chémie zjeme v rýchlených rajčinách, paprikách, uhorkách, šaláte atď... z dovozu ??? Len to treba dať na rozbor. Veď tú návnadu dáš na šalátový lístok na zem a on začne žrať v prvom rade návnadu, tá im chutí viac ako šalát. A dáš tam napr. 10 návnad po 2 zrnká mesurolu. A len budeš dávať kúsok čerstvého listu pod návnadu a ani do pôdy sa Ti to nedostane.
Neboj sa a vyskúšaj.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stačí im dať ako návnadu niečo vlhké - vrece, dosku a pod. a oni si tam vlezú. Aspoň ich máš pokope a potom im môžeš urobiť švédsky stôl s pivkom i s mesurolom na šalátovom lístku posýpaným popolom a škrupinami ...
/ Prepáč, to som len chcela tromfnúť aspoň raz Bepa /
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
bepo
To budú inteligentné slimáky keď sfutrujú vápnik vo vaječných škrupinách,potom si dajú šalát a nakoniec to zalejú pivkom.Aké im dávaš-10-nu alebo 12-tku?
Oni, hnusoby, ten vapnik nepozeru, len pockaju, kym namokne a potom sa cezen preplazia k salatu. A pivo som im dala 10-tku, ale asi to bude malo alkoholicke, ked su po nom fit.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A ten MERUSOL pojdem zajtra kupit, lebo uz ma skutocne velmi jeduju. Dakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať