Zavrieť

Porady

výber krbovej vložky

caute

potreboval by som pomoct pri vybere krbovej vlozky...

vstupne udaje : vykurovany priestor cca 300 m3
celne sklo rovne, alebo rohove (ohyb bocny lavy)
aspon 3 vystupy ohriateho vzduchu - 2 z toho pojdu do
vedlajsich izieb, cca 3m od krbu
komin 200 mm
cena cca 35.000,-


nasiel som nieco od STEKO, ale ceny sa mi zdali prilis ... naco si davat pozor pri kupe?

p.s. pozna niekto firmu v okoli michaloviec, ktora stavia kvalitne krby?



dik
Usporiadat
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

zdravim,
ja mam krbovu vlozku Pokrok Zilina (ocel so samotom). Ma tusim 14kW max podla papierov. Vykurujem s tym dom cca.130m2. Ine kurenie nemam (zatial).
Fungujem takto druhu zimu. Mam tam vykonny ventilator riadeny frekvencnym menicom. Otacky sa automaticky reguluju podla teploty v potrubi.Ten rozhana vzduch do zadnych miestnosi. Krb je v obyvacke. Spalna je asi 6m odtial. Vdaka ventilatoru mam vzadnych izbach teplejsie ako v miestnosti s krbom. Vlozka ma regulaciu vykona, ja pouzivam minimalny vykon. Kurime tak na 21-22C. Tak nam to vyhovuje. Za krbom je kupelna. Urobil som tam dieru s malym ventilatorm. Pred kupanim takto vyhrejem kupelnu aj na 28-29C. Sklo cistime vlhkymi utierkami na detsky zadok. Popol vyberame raz za 10-14dni. Po rocnej skusenosti to manzelka zvlada do 10min. Ani netreba nechat vychladnut krb.
Som maximalne spokojny.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

Mirkaska Pozri príspevok
máme od pár známych, čo majú rohovú krbovú vložku bez stlpika, informácie, že sa veľmi zadymuje sklo. dokonca jeden ide vymeniť vložku. jeho sa otvára klasicky, nemá výsuvné dvierka. takže asi je to pravda.
my chceme ale s výsuvnými.
podla man na zadymenie skla ma najvacsi vplyv pouzite palivo, potom typ vlozky (existuju vlozky s automatickym oplachom skla) a sposob kurenia. Avsak kvalitne palivo nezadymi ani "spatnu" vlozku.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peterodro Pozri príspevok
zdravim,
ja mam krbovu vlozku Pokrok Zilina (ocel so samotom). Ma tusim 14kW max podla papierov. Vykurujem s tym dom cca.130m2. Ine kurenie nemam (zatial).
Fungujem takto druhu zimu. Mam tam vykonny ventilator riadeny frekvencnym menicom. Otacky sa automaticky reguluju podla teploty v potrubi.Ten rozhana vzduch do zadnych miestnosi. Krb je v obyvacke. Spalna je asi 6m odtial. Vdaka ventilatoru mam vzadnych izbach teplejsie ako v miestnosti s krbom. Vlozka ma regulaciu vykona, ja pouzivam minimalny vykon. Kurime tak na 21-22C. Tak nam to vyhovuje. Za krbom je kupelna. Urobil som tam dieru s malym ventilatorm. Pred kupanim takto vyhrejem kupelnu aj na 28-29C. Sklo cistime vlhkymi utierkami na detsky zadok. Popol vyberame raz za 10-14dni. Po rocnej skusenosti to manzelka zvlada do 10min. Ani netreba nechat vychladnut krb.
Som maximalne spokojny.
Vykurujes cely dom a popolnik vysypas raz za 10-14 dni?
Prezradis,aky zazracny popolnik to mas pod krbom???
2 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

niektore kvalitne norske krby ani popolnik nemaju. Vraj nejake bezodpadove spalovanie.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

ziadny zazrak, ale kvalitne drevo. Palim len tvrde a suche drevo. Tak 3 rocne. A zalezi aj od "zimy" vonku.
A aj kurit sa treba naucit.
Ak sa da kurim bez prestavky. Popol potom cistim ked ideme prec a nechame to vydochnut.
Inak ten popolnik ma asi 3litre.
Ale najviac popola je vzdy po okrajoch krbu. Preto to obcas s lopatkou poprehadzujem do stredu aby to co najlepsie prehorelo.
Potom toho popola ozaj nie je vela.
0 0
ejsi ejsi

ejsi je offline (nepripojený) ejsi

Zdravím ,
potrebujem poradiť .
Oplati sa alebo má zmysel davat krb do 3 izboveho bytu ?
ďakujem za rady a názory.
0 0
jozeforavsky jozeforavsky

jozeforavsky je offline (nepripojený) jozeforavsky

3-izbovy byt ti vykuri krbova vlozka alebo piecka ak ju das do stredne miestnosti - mam to vyskusane.
0 0
jozeforavsky jozeforavsky

jozeforavsky je offline (nepripojený) jozeforavsky

peterodro Pozri príspevok
podla man na zadymenie skla ma najvacsi vplyv pouzite palivo, potom typ vlozky (existuju vlozky s automatickym oplachom skla) a sposob kurenia. Avsak kvalitne palivo nezadymi ani "spatnu" vlozku.
to je nezmysel, kazde sklo sa zaspini
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať