Zavrieť

Porady

zniženie výživneho

Dobrý deň chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ohladom zníženia výživného. Dnes som mal pojednávanie a sudkyňa mi odmietla znížiť výživné a ja som 3 mesiace registrovaný na úrade práce mám poberať dávky 8500,- a výživné mám 6000,-, Teda mi neostáva ani na životné minimum. Žijem sám a nemám iný príjem. Mám skončiť na ulici?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Pojednávanie sa nevytyčuje zo dňa na deň, určite sudkyňa postupovala podľa príjmu, ktorý jej bol predložený. Pravdepodobne si mal tak dobrý príjem, že 6000 bola adekvátna výška výživného. Pokiaľ sa Tvoja finančná situácia neupraví, máš možnosť požiadať o zmenu výšky výživného opakovane. Pokiaľ súd nerozhodne, budeš musieť platiť stanovené výživné: Pravdepodobne Tvoj minulý príjem bol nadmerný, takže veľmi sa mi nezdá výška podpory 8500,00, ale to je už o inom.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    záleží aj od toho, prečo si evidovaný na úrade práce, v prípade, že si dal zamestnávateľovi výpoveď ty, každý jeden sudca to považuje za špekuláciu. V prípade, že si dostal výpoveď pre nadbytočnosť, organizačných dôvodov tak by mal súd zvážiť terajšiu výšku príjmu, ale započítava aj prípadné odstupné.
    Jana2004 Pozri príspevok
    Pojednávanie sa nevytyčuje zo dňa na deň, určite sudkyňa postupovala podľa príjmu, ktorý jej bol predložený. Pravdepodobne si mal tak dobrý príjem, že 6000 bola adekvátna výška výživného. Pokiaľ sa Tvoja finančná situácia neupraví, máš možnosť požiadať o zmenu výšky výživného opakovane. Pokiaľ súd nerozhodne, budeš musieť platiť stanovené výživné: Pravdepodobne Tvoj minulý príjem bol nadmerný, takže veľmi sa mi nezdá výška podpory 8500,00, ale to je už o inom.
    predchádzajúci zamestnávateľ mi nedal 3 mesiace žiadnu prácu atým so nedostal ani korunu na výplatu a keď som potreboval príjem prestúpil som do druhej firmz kde mi majiteľ dal výpoveď v skúšobnej dobe a na moje miesto vyal pracovníčku ktorá tam pracovala predomnou a sudkyna to ako má brať že som svojvolne opustil firmu keď mi majiteľ poslal výpoveď na hodinu?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prečítaj si pozornejšie čo som napísala. a okrem iného čo tak trestné oznámenie na predošlého zamestnávateľa?

    zniženie výživneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.