Zavrieť

Porady

Príručka pre začínajúcich mzdárov

Ahojky,

dnes mi prišla príručka pre začínajúcich mzdárov k OLYMPu. Na strane 30 sa píše o registračných listoch OF, že pri nástupe a ukončení na OČR sa majú zasielať. Nie je to zle? Posielať sa majú až v 11-ty deň, nie? Alebo sa niečo zmenilo a nepostrehla som zmenu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    RLFO sa posiela nie pri udalostiach, znamenajúcich nemocenské dávky, ale pri vzniku, zániku, prerušeniach a zmenách. Takže myslím, že máte, Nataša, pravdu.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 19.05.05 at 17:08

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Nataša
    Ahojky,

    dnes mi prišla príručka pre začínajúcich mzdárov k OLYMPu. Na strane 30 sa píše o registračných listoch OF, že pri nástupe a ukončení na OČR sa majú zasielať. Nie je to zle? Posielať sa majú až v 11-ty deň, nie? Alebo sa niečo zmenilo a nepostrehla som zmenu?
    Nataša, ďakujeme krásne za fantastický postreh. Skutočne je to chybne, nakoľko tam malo byť od 11.dňa OČR, pretože aj SP preplatí zamestnancovi iba 10 dní OČR a od 11. dňa OČR sa jedná už o neplatené voľno, pri ktorom dochádza k prerušeniu poistenia. Takže samozrejme túto chybu hneĎ OPRAVíME. ďakujeme

    emve je offline (nepripojený) emve

    emve
    Prosím o radu. Spracovávam mzdy v Olympe a Registračný list FO pri nástupe je v pohode-kompletne vypísaný, ale pri ukončení prac.pomeru, ked potrebujem vytlačiť odhlášku do SP, tak mi vytlačí len meno pracovníka a dátum odhlášky. Nie sú tam vôbec údaje zamestnávatela a adresa zamestnanca. /V prihláške to všetko je/.Kde robím chybu. Dík za radu Vierka

    Zaira je offline (nepripojený) Zaira

    Zaira
    Nataša dobre že si si to všimla, mne ma ta príručka čochvíla dojsť takže som rada, že si nas na to upozornila.

    Pekný deň prajem

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    emve
    Prosím o radu. Spracovávam mzdy v Olympe a Registračný list FO pri nástupe je v pohode-kompletne vypísaný, ale pri ukončení prac.pomeru, ked potrebujem vytlačiť odhlášku do SP, tak mi vytlačí len meno pracovníka a dátum odhlášky. Nie sú tam vôbec údaje zamestnávatela a adresa zamestnanca. /V prihláške to všetko je/.Kde robím chybu. Dík za radu Vierka
    POdla pokynov SP nie je potrebné uvádzať na odhláške a prerušení adresu. Túto ste uviedli na prihláške. POdla pokynov SP je pri odhlaske a preruseni povinne vyplnat iba oddiely 2,7 a 10.

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Ružena
    Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.
    Ruženka, odporúčam do pozornosti fórum užívateľov programu Olymp

    http://www.kros.sk/11273

    pekný deň

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Ružena
    Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.
    1/ DDS budeme presúvať na výplatnej páske z oddielu Poistné do oddielu Zrážky. V niektorej z najbližších verzií.
    2/ Taktiež v niektorej z najbližších verzií sa bude zložka mzdy 620 premenovávať, aby mala všeobecnejší názov.

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Ďakujem vám za odpovede, som rada, že dokážeme spoločne riešiť problémy a tým pomôcť aj iným. Nech žije Porada. Ešte raz Ď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.