Zavrieť

Porady

Kupa zehlicky

Zdravim vsetkych poradakov a poradacky. Po dlhsej dobe sa na vas obraciam s prosbou o radu. Rozhodol som sa,ze jezisko prinesie manzelke pod stromcek novu zehlicku a ja mu ju zaplatim, len sa akosi nevieme s jeziskom rozhodnut,aku vybrat. Manzelka nema ziadne specialne naroky,len aby to dobre zehlila, naparovala a nepriliepalo sa na nu oblecenie. Poradte nieco slusne do 1500 SK? Zatial som sa bol pozriet v najku a pozdavaju sa mi znacky Philips alebo Tefal...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hanni Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych poradakov a poradacky. Po dlhsej dobe sa na vas obraciam s prosbou o radu. Rozhodol som sa,ze jezisko prinesie manzelke pod stromcek novu zehlicku a ja mu ju zaplatim, len sa akosi nevieme s jeziskom rozhodnut,aku vybrat. Manzelka nema ziadne specialne naroky,len aby to dobre zehlila, naparovala a nepriliepalo sa na nu oblecenie. Poradte nieco slusne do 1500 SK? Zatial som sa bol pozriet v najku a pozdavaju sa mi znacky Philips alebo Tefal...
    Odporúčam Philips.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Novu zehlicku doma je mat dobre, ale ako vianocny darcek by som to ako manzelka asi velmi neocenila. Skor by ma potesila dobra kniha.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    malú parnú žehličku by som už nikdy nechcela. Ja mám s nádržkou na vodu. Teraz majú v Tescu a stojí okolo 1000sk.Majú aj v NAY, ale ceny sú okolo 6000. Sestra si kúpila tú v Tescu a je dobrá. Dokonca žehlí aj jej dcéra - 16r. Predtým sa jej nechcelo.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vysvetli Ježiškovi, že žehlička je potreba do domácnosti pre všetkých...
    Manželke kúp radšej niečo osobné, čo bude iba pre ňu

    hanni je offline (nepripojený) hanni

    hanni
    arizona Pozri príspevok
    Vysvetli Ježiškovi, že žehlička je potreba do domácnosti pre všetkých...
    Manželke kúp radšej niečo osobné, čo bude iba pre ňu
    Ano,ano...presne taketo odpovede som cakalsamozrejme,ze ta zehlicka nebude jediny darcek,ktory si pod stromcekom najde,takze toto bude skor taky doplnkovy samozrejme,ze jej kupim aj nieco osobne,ale aj ta zehlicka ju urcite potesi,lebo ju pouziva az na vynimky iba ona a ta stara je uz otrasna...

    Takze skuste este nieco poradit..

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    No keby tá žehlička bola na celý život prípadne keby stála nejaké hrozné peniaze, nepoviem, potom by aj debata okolo nej stála za to, ale prosím ťa, veď žehlička je tovar takmer dennej potreby a hádam či to už bude zn. Philips alebo Tefal predsa nemôže byť rozhodujúce. Hlavne že bude slúžiť svojmu účelu a dúfam, že nielen manželke

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    hanni Pozri príspevok
    Ano,ano...presne taketo odpovede som cakalsamozrejme,ze ta zehlicka nebude jediny darcek,ktory si pod stromcekom najde,takze toto bude skor taky doplnkovy samozrejme,ze jej kupim aj nieco osobne,ale aj ta zehlicka ju urcite potesi,lebo ju pouziva az na vynimky iba ona a ta stara je uz otrasna...

    Takze skuste este nieco poradit..
    manželke bude úplne jedno, aká to bude žehlička, ak k nej pribalíš zlatým písmom prísľub, že odteraz budeš žehliť ty. Dámy vyššie majú asi pravdu, že žehlička nemusí pod stromčekom až tak potešiť, ak ju chceš kúpiť týmto spôsobom, skús to poňať ako spoločný darček pre rodinu, u nás to tak funguje. A k tvojej otázke, podľa mňa (aj z vlastnej skúsenosti so žehlením) v tej cene môžeš dostať dobrý štandard (Tefal, Philips), čo na bežné žehlenie v domácnosti stačí (žehlenie na sucho či naparovaním, turbonaparovanie, tryska na vlhčenie, samozrejme nepriľnavá žehliaca plocha a potom detaily ako jednoduchosť čistenia vod.kameňa, dolievania vody, dostupnosť servisu, o tom ti radi porozprávajú v predajni), ak chceš niečo lepšie a špeciálnejšie, treba priplatiť.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Ako si vybrať žehličku
    10.03.2007 - Na čo nesmiete zabudnúť pri výbere vašej novej žehličky? Čo žehličky vedia ako vybrať favoritku, ktorá spríjemní činnosť, ktorá nepatrí medzi populárne?

    Drvivá väčšina v súčasnej dobe predávaných žehličiek sú tie, ktoré označujeme ako naparovacie. Prístroje bez tejto funkcie doplnené hliníkovou žehliacou plochou patria, až na drobné výnimky (napríklad cestovné žehličky), minulosti. A to je iba dobre. Aj ja som jedného rána spoznal, v snahe narýchlo vyžehliť košeľu pred rannou poradou, že dobrá žehlička ukrojí najmenej polovicu utrpenia.
    Keď žehlička tak naparovacia

    Konštantne dávkovaná para, prípadne jej veľké nárazové množstvo, uľahčuje rozžehlenie pokrčenej preschnutej bielizne pri skrátení času, ktorý je potrebný k vyžehleniu časti odevu. Avšak nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aby naparovanie fungovalo, ako má, teda skutočne pomáhalo, je potreba dosiahnuť konštantného výstupu pary približne 40 gramov za minútu a parného cyklu približne 80 – 90 g. Preto by jedným zo základných kritérií pri výbere žehličky mal byť príkon (výkon) tepelnej špirály a práve hodnoty maximálneho množstva dodania pary. Výkon samotný samozrejme nie je zárukou špičkového naparovania, ale rozhoduje o čase, v akom žehlička dokáže dosiahnuť vysokých pracovných teplôt, a je priamo nutné pre tvorbu množstva pary.

    Tip
    Užitočnou funkciou je bezpochyby zastavenie pary, vďaka čomu žehlička prestane naparovať v momente, kedy teplota pary nie je dostatočne vysoká. V tomto prípade by totiž skondenzovaná para iba premočila odev bez žiaducich účinkov.
    Žehliaca doska

    Snáď najdôležitejšou časťou žehličky je žehliaca doska, ktorej konštrukcia rozhoduje o tom, či žehlenie bude skutočne rýchle, účinné a predovšetkým k oblečeniu citlivé. Práve žehliace dosky sú snáď najväčšou alchýmiou, vo výrobe žehličiek, ich konštrukcia a materiálové zloženie sú kľúčové a výrobcovia ich neustále zdokonaľujú. A preto už odzvonilo hliníkovým žehliacim doskám, rovnako tak ako teflonovým doskám prvej generácie, pretože tie prvé mali tendenciu lepiť sa k bielizni a ich klzkosť bola spravidla viac než mizerná. Druhé menované síce boli o mnoho klzkejšie a nepriľnavé, avšak samotný teflon, ako pomerne mäkký materiál, často doznával mechanické poškodenie. Dnes sú dosky tvorené z rozličných materiálových zliatin, ktoré obsahujú teflon, keramiku, železné zliatiny, či sú zabrusované diamantovým prachom, čím je dosahovaná špičková klzkosť.

    Dôležitým faktorom, ktorý vypovedá o kvalite dosky, je tiež počet, tvar a umiestnenie naparovacích otvorov. Tých by malo byť čo možno najviac, pričom ich najväčšia koncentrácia by mala byť na špičke žehliacej plochy. Ich tvar (tie na špičke by mali mať rozšírenú hranu) je rozhodujúci pre správnu distribúciu pary a jej úspešné pohltenie žehlenou tkaninou. Niektoré typy žehličiek tento problém riešia širokou štrbinou, z ktorej vychádza para pred samotnou špičkou dosky. Užitočným je tiež systém anti-drip, ktorý zabraňuje odkvapkávanie skondenzovanej vodnej pary z naparovacích otvorov.

    Tip

    * kupujte žehličku s výkonom aspoň 2100 W, lepšie však 2300 W
    * na žehličke nešetrite, s cenou rastie predovšetkým kvalita žehliacej dosky
    * medzi najlepšie žehliace dosky patria tie z keramických zliatin, sú veľmi silne nepriľnavé a pritom mechanicky odolné
    * zaujímajte sa o výkon pri parnom cykle a požadujte 80, lepšie však 90 gramov nárazovo a cca 40 g pary trvalo

    Funkčná výbava

    Jednou z veľmi zaujímavých funkcií moderných žehličiek je bezpochyby automatické vypnutie, ktoré dokáže prerušiť zahrievanie v momente, kedy sa s žehličkou nehýbe. Túto veľmi užitočnú drobnosť ocenia predovšetkým tí z nás, ktorí svojou zábudlivosťou ohrozujú svoje obydlie ohňom. Ale ani drobnosti ako veľká nádobka na vodu, či pogumovaná rukoväť rozhodne nie sú k zahodeniu, pretože chodiť dolievať vodu počas žehlenia je otravné a práca s boľavou rukou tiež. Nastavenie zjednoduší tiež kombinované systémy ovládania, napr. Tefal Program 8, ktoré v jednom voliči kombinujú nastavenie teploty i príslušné množstvo pary.
    Žehlička so šnúrou alebo bez

    V súčasnosti rastie obľuba žehličiek, ktoré dovoľujú prevádzku bez prívodnej šnúry. Taká žehlička stojí v stojane, kde je napájanie (podobne ako rýchlovarná kanvica na podstavci). Po zahriati a teda dosiahnutí prevádzkovej teploty je možno žehličku zo stojanu zložiť a žehliť bez obťažujúcej všadeprítomnej šnúry. Nesmiete však byť nešikovný a nemusíte dôsledne žehličku pri výmene žehleného kusu odkladať do stojanu, vplyvom energetickej náročnosti totiž spotrebič potrebuje zaparkovať relatívne často. Drobnou nevýhodou je tiež pomerne malý výber týchto modelov. Práca s nimi je však skutočne pohodlná.

    Tip

    * automatické vypínanie chráni váš domov pred požiarom
    * prepracovaná ergonómia a nižšia váha citeľne spríjemní ďalšie žehlenie
    * prezrite si uchytenie sieťovej šnúry, ktoré by malo byť konštrukčne jednoduché, avšak také, aby obmedzilo možnosť prelomenia káblu (najčastejšie gumový kĺb)

    Odvápňovacie systémy

    Odvápňovacie systémy aktívnym spôsobom zmäkčujú vodu z kohútika (na chemickej báze), prípadne rozrušujú vrstvičku vodného kameňa tak, aby ich bolo možno odstrániť mimoriadne silným cyklom pary, prípadne ho inak odlúčia na určené miesto (na mechanickej báze). V súčasnej dobe sa často používa kombinácia oboch týchto spôsobov. Konštrukčné riešenie boja s vodným kameňom sa odlišuje v závislosti na výrobcovi a nedá sa jednoznačne povedať, že by niektoré boli výrazne účinnejšie.
    Ostatné žehliace systémy

    Medzi žehliace systémy je tiež nutné zaradiť, v poslednej dobe veľmi obľúbené, žehličky s parným generátorom. Ten vyvíja paru, ktorá je do žehličiek napustená pri postavení do stojanu. Tento systém sa vyznačuje veľkou účinnosťou, vysokou rýchlosťou žehlenia a predovšetkým veľkými tlakmi pary pri parnom cykle.

    Tip

    * obmedzte používanie vonných esencií pridávaných do vody určené pre naparovanie. Neuľahčujú procesy odvápnenia a zanášania vodného systému žehličky.
    * žehlite na kvalitnej žehliacej doske
    * ak žehlíte často a veľa, zvážte nákup systému s parným generátorom, práca s ním je príjemná a rýchla.

    Zdroj: http://www.datart.sk/novinky/home-no..._zehlicku.html

    Doporučujem Philips

    hanni je offline (nepripojený) hanni

    hanni
    OK, v podstate som to chcel pojat ako taky darcek pre rodinu,presne ako pise feron..aj ked v podstate je to hlavne pre manzelku,ale to je jedno, toto som tu nechcel riesit.

    Vdaka vsetkym za rady,co poradili.

    P.S.: a este specialne pre patusku: je sice pravda,ze zehlicka je nastrojom dennej potreby a prave preto ma zaujima, ake su s nou skusenosti. Naozaj nie je podstatne,ci je to Philips alebo Tefal,ale je podstatne, aby som za svoje peniaze kupil kvalitny vyrobok..a prave preto sa zaujimam o nazory a rady tych,co zehlicku pouzivaju a rad si necham poradit. Predsa len zehlicka nie je vec,ktora sa kupuje kazdy den.Manzelka ma tu, co teraz pouziva, uz 10 rokov.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tak nejako ako píšeš hanni. Ja som ju dostala tiež od manžela pod stromček asi pred 7 rokmi a veľmi som sa jej potešila. Preto som sa aj ozvala, lebo som to brala ako uľahčenie mojej práce. Ja by som ti odporúčala Philips. Žehlila som totiž u dcéry s tefalom a veľmi drahou novou žehličkou a mala som pocit, že je ťažšia v ruke a aj taká mohutnejšia ako Philips a keď žena žehlí 4-5 hodín v kuse tak aj to je potrebné aby bola ľahká a šikovná v ruke. Aj keď moja vtedy nejako stála okolo 1550 sk /myslím/ tie ceny sa držia zhruba v rovnakej výške ale slúži mi vždy, je ako nová.

    hanni je offline (nepripojený) hanni

    hanni
    Jara: dakujem za radu a podporu. Zatial som bol rozhodnuty pre Tefal,ale zvazim aj Tvoj postreh o vahe zehlicky,ktorym som sa doteraz nezaoberal.Nabuduce zameriam pozornost aj tymto smerom a potazkam ich

    hanni je offline (nepripojený) hanni

    hanni
    Este jedna mala otazka..ma niekto skusenosti so zehlickami znacky FAGOR, popripade s kvalitou tejto znacky vseobecne?

    BrAtKo je offline (nepripojený) BrAtKo

    BrAtKo
    Dobry den, rad by som sa spytal ake mate niekto skusenosti s konkretnymi modelmi zehliciek, prave sa rozhodujem z tychto troch kandidatov.

    Braun SI 18895

    Philips GC4740

    Tefal Ultimate Autoclean 500 (FV9450E0)

    Dakujem pekne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kaco11 Pozri príspevok
    ja mam tu tefal a som s nou velmi spokojna
    súhlasím.
    Tá moja dokonca prežila pád zo stola na dlážku Na kvalite žehlenia sa to našťastie neprejavilo...

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    mala som totiž takú za 20 eur v akcii a po troch zehleniach beznych bavlnených tričiek zliezol celý povrch plochy a tvárilo sa to dokonca, že to decentne koroduje. NA NAPAROVACEJ) Tak som sa rozhodla investovat, teda nie ja, ale môj priatel mi ju kúpil ako darcek kde by som chcela romantickú veceru alebo kvet. V ten den som dostala zehlicku a novu sadu hrncov A este vysávač. A nemala som žiadny sviatok ja ho jednoducho zboznujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.