Zavrieť

Porady

Ako zistim ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni?

Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.

p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    karolix Pozri príspevok
    Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
    Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem. Navštív pobočku Soc.poisťovne a vypýtaj si potvrdenie o tom, či máš alebo nemáš nedoplatky

    p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?
    P.S. nie

    karolix je offline (nepripojený) karolix

    karolix
    Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
    Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.

    p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    SP neneahlasuje nedoplatky , treba zi zistit nedoplatky osobne , tak ako ti poradili , lebo penale SP poisťovňa vyčísluje povinne , mne v dnešnom období vyčíslili korunové penále za omeškané dni ešte za rok 2004 , a to som mala všetko zaplatené , len namiesto do 8. dňa som uhradila 9. dňa

    kaupke

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    a co ked chce firma prehlasenie pisomne ze nema zavazky voci SP? viete mi niekto poradit ako to napisat ziadost?

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    [quote=karolix;866151]Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
    Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Do Soc.poisťovne stačí napísať "Źiadosť o plnení odvodových povinnosti", kde uvedieš svoje rodné číslo, telef.kontakt a na ktorú adresu Ti to majú poslať. Do 7-14 dní Ti odpíšu či máš alebo nemáš nedoplatky. Toto je moja skúsenosť.

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    aha takze staci ked napisem "Źiadosť o plnení odvodových povinnosti", a pod to len názov spoločnosti ICO?DIC,ICZ telfon a adresu netreba k tomu žiadny text?

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ja som to písala vo svojom mene, akože žiadam prehľad o plnení odvodových povinnosti, svoje nacionale.Do 5 dní mi prišla odpoveď. Soc.poisť. tam kde si prihlásená.
    O firme neviem ako je to,ale asi by to mohlo byť. Skús tam zavolať, určite Ti poradia.
    Zdravotnú - tam som bola osobne. Ale aj o firme som sa informovala, ak vieš IČO a na akú pani natrafiš, tak Ti dajú výpis odvodov, kde bolo napísané kedy a koľko sa malo a koľko sa odviedlo - bola som tam osobne.
    ivka22 Pozri príspevok
    je rovnaky postup aj pri zdravotnych poisovniach aka je tam lehota?
    Neboj, zdravotné poisťovne ťa rýchlo poženú... ak nezaplatíš; ja som napríklad bola dobrovoľne nezamestnaná od 1. januára do 6. januára tohto roku - zdravotné som si zaplatila normálne v termíne a v septembri mi došiel list, že mám vydokladovať spomínané obdobie...

    osobne si myslím, že najjednoduchšie je ísť do poisťovne a rovno sa popýtať a ak náhodou budeš mať nejaký nedoplatok, tak rovno zaplatíš...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.