Zavrieť

Porady

Začiatok PODNIKANIA

Mam dost chaos v par veciach:
S kamaratom si chceme zalozit "firmu", v ktoej by sme my dvaja zabezpecovali fotografovanie na oslavach. (cize nic odborne)

Pozeral som si vela prispevkov, ale stale neviem co potrebujem na zalozenie "firmy" a aka to ma byt vlastne firma? -sro, zivnost.list, alebo nieco ine?
A kde sa vlastne zaklada takato firma?

Dakujem velmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    no je viac moznosti, asi nazauzivanejsie je s. r. o. a zivnost. pri s.r. o.-cke treba zlozit 200.000 ako ZI, pri zivnosti zakladne imanie nie je, ale rucite svojim majetkom. pri s. r. o. mozete byt spolocnici, pri zivnosti by ste si asi spravili zivnost bud obaja, alebo jeden a druhy by u neho pracoval. neviem v akej miere chcete pracovat, popri zamestnani? alebo naplno? ak naplno, mozno by ste mohli zvazit aj s. r. o., ale ak to ma byt popri, neviem ci by nestacila zivnost.
    cokolvek si vyberiete, tak sa registrujete na zivnostenskom, potom by ste sa spravidla mali zaregistrovat v zdravotnych poistovnach, socialnej, danovy urad a odporuca sa aj nahlasit na obec, ze v tej obci mate sidlo a podnika v tej a v tej zivnosti. ak zakladate s. r. o., mali by ste poslat zapisnicu a spolocnensku zmluvu atd na obchodny register, aby vas zaevidovali.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Myslim, ze ivusho by mal byt viac konkretnejsi, pretoze moze si vybrat z viacerych variantov. Ale okolo toho tu bolo uz niekolko tem, treba vyskusat kluc. slova vo vyhladavani - podnikanie, zivnost, .... prebehol si to uz? Skus, ak nenajdes uspokojujucu odpoved, znova obnov tuto temu tak, ze zadas rychlu odpoved a dostane sa tato Tvoja tema na zaciatok.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    pre Ivusho

    Ja by som zvolilila pre začiatok živnosť pretože ako s.r.o. musí sa uživiť a neviem, či ako začiatočníci si zarobíte toľko , aby ste si platili za seba odvody , ako zamestnávateľ za zamestnanca. Pokiaľ by ste neboli v s.r.o. zamestnaný a že to chcete popri svojho zamestnania tak sa to oplatí. V s.r.o. sa dá zamestnať aj na DOVP kde by sa odvody neplatili, ale to už záleží na vašom uvážení. Ak chcete spolu podnikať môžete si založiť združenie FO, každý z Vás by si založil živnosť a potom by sa spísala len zmluva o združení, ktorá sa musí odovzdať na DÚ. To je môj názor.

    ivusho je offline (nepripojený) ivusho

    ivusho
    OK takze zivnost... kde to vybavit? Dojdem na nejaky zivnostensky urad a vsetko mi povedia??? Kolko to stoji (cca)?

    vdaka

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pôjdeš na Živnostenský úrad (v mieste/okrese trvalého bydliska), zoberieš si 1000 korunový kolok, dajú Ti nejaké papiere vypísať (čím sa budeš zaoberať, aké činnosti bude mať živnosť), a povedia Ti kedy si máš prísť po ŽL.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Keď budeš mať v ruke živnostenský lisť, nezabudni, že máš oznamovaciu povinnosť voči daňovému úradu, sociálnej a zdravotnej poisťovni - takže doporučujem s horúcim ŽL tam ihneď utekať.

    Monica je offline (nepripojený) Monica

    Monica
    K žiadosti je treba priložiť aj výpis z registra trestov. Vybavuje sa na Krajskej prokuratúre. Tu treba 100 korunový kolok.

    ivusho je offline (nepripojený) ivusho

    ivusho
    Dakujem moc
    neviete kde sa nachadza nejkaky zivnostensky urad v BA?

    bol som na stranke zivnost.komory ale som to tam nenasiel

    Dakujem i.

    praetor je offline (nepripojený) praetor

    praetor
    ivusho
    neviete kde sa nachadza nejkaky zivnostensky urad v BA?
    Odbor živnostenského podnikania sa nachádza na Staromestskej ulici č. 6 v budove Krajského úradu. Viac info na www.vs.sk/kuba a www.vs.sk.
    Naposledy upravil praetor : 10.11.05 at 12:55

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.