Zavrieť

Porady

Stresne okna - kupelna

V podkrovnej kupelni o ploche 5.9m2 mam navrhnute 2 stresne okna 78x55 (0.43m2) orientovane na juhozapad, z toho jedno nad vanou.

Planujem z nich jedno zrusit (to nad vanou) lebo sa bojim letneho prehrievania a tiez rosenia (nad vanou).

Zaroven sa bojim, ci jedno okno 0.43m2 bude zabezpecovat dostatocne presvetlenie, resp. aby som si potom nevycital ze je v kupelni prilis tma.

Co vy na to?
kupelna.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Nuz, teraz uz viem ze skutocna plocha okna je mensia o ram. Takze C02 ma 0.2m2 presklenej plochy...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A nad seba sa nedajú uložiť tie okná?

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Rozhodnutie je plne na tebe, nemôžeš byť nerozhodný a už teraz si dopredu dávaš pochybovačnú otázku " čo keď?....". Ak chceš zrušiť, je to jedno ktoré, lebo to zarosovanie záleží čiste od vetrania a ináč aj steny sa posia pri sprchovaní. A ak naozaj zrušiť, tak to mad vaňou, z dôvodu prístupu pre otváranie. Zaujímalo by ma v akej polohe -t.j. medzi krokvami (v osi medzi nimi, alebo bližšie ku strednej krove z dvoch polí) tie okná máš. ešte v akom spáde máš strechu a akúmáš výšku steny pri obvode že prečo? pre polohu okien, lebo máš ich v neobviklej No môj názor neber za bernú mincu, ale ja by som nerušila ani jedno.
    Naposledy upravil Zitulda : 11.11.08 at 18:40 Dôvod: Nebola dokončená veta.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Môj názor - nerušiť okná, prehrievania sa báť nemusíš, ak je strecha dobre navrhnutá. Zvýšenú vlhkosť v prípade potreby znížiš malím mobilným odvlhčovačom. Väčší problém by som videl v kontrole tepelných mostov v konštrukcii stien a stropu kúpeľne - mám skúsenosť so zlými návrhmi, ktoré vyvolávajú zavlhnuté pruhy po kodkladových konštrukciách pod skladbou sádrokartónu = opadávanie obkladu ...
    Tie okná nad vaňou by mohli mať nežiadúci efekt odkvapkávaia do vane( veľmi nepríjemné), riešitelné zmenou polohy ako píše "smith" a znížením vlhkosti.

    Stresne okna - kupelna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.