Zavrieť

Porady

styk dieta a stari rodicia?

chcela by som vediet,ci sa sud zaobera stykom dietata so starymi rodicmi.moj byvaly sa totiz stale ohana tym,ze chce 16 mesacne dieta na dva vikendy do mesiaca,koli tomu ze jeho rodina s nim nieje.pritom nikomu nebranim prist na navstevu.oni vsak vykrikuju,ze ma daju na sud,lebo im nechcem dat dieta.pritom stara mama dietata mu vsetky jeho veci co sme mali kupene na oblecenie aj tie co sme dostali,porozdavala po dedine.peniaze co maly dostal otec velkodusne prepil,a jeho stary otec sa mi vyhrazal fyzickou likvidaciou na verejnosti.moze im sud dat maleho na cele vikendy bezo mna?
Naposledy upravil ivka70 : 23.11.15 at 11:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Nie si povinná na nič viac ako ste sa dohodli s bývalím manželom alebo ako styk s maloletým dieťaťom upravil súd.

    § 25 ods. zákona o rodine. (5) "Ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, súd môže upraviť styk dieťaťa aj s blízkymi osobami".

    Blízkymi osobami sa rozumejú aj príbuzný v priamom rade, čiže aj starí rodičia.
    Styk so starými rodičmi súdy upravujú v prípadoch, ak je to potrebné a vyžadujú to pomery v rodine. V záujme dieťaťa bude napr. stratávať sa s osobami ku ktorým prechováva najmä citový vzťah. O to v prípade 16 mesačného dieťaťa zrejme nepôjde a ako si načrtla situáciu v rodine nepôjde ani o výchovný záujem (keďže starý otec sa vyhráža likvidáciou matky, požívanie alkoholu a pod.)

    V tvojom prípade, by som dokonca na tvojom mieste navrhol na súde obmedzenie styku dieťaťa s rodičom alebo dokonca jeho zákaz.

    V žiadnom prípade tvoj ex by úspech na súde nemal. Samozrejme ak svoje dieťa nevystavuješ nebezpečiu a pod.

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Ak sud uz upravil styk dietata na hodiny mesacne (alebo ako sa to spominalo), asi k tomu mal dovod. Uz toto samostne rozhodnutie naznacuje rozvrateny vztah otca k dietata a som presvedceny, ze ked sud nepovolil styk otca nad ramec dvoch hodin, starych rodicov by do uvahy nebral, najma vzhladom na uvedene okolnosti. Alkoholik, vyhrazky a podobne. Sud berie ohlad predovsetkym na dieta a nie na starych rodicov.

    citujem :"pritom stara mama dietata mu vsetky jeho veci co sme mali kupene na oblecenie aj tie co sme dostali,porozdavala po dedine.peniaze co maly dostal otec velkodusne prepil,a jeho stary otec sa mi vyhrazal fyzickou likvidaciou".

    Ktory sud podla teba rozhodne o povoleni styku dietata za tychto okolnosti ?
    Naposledy upravil gabooz : 12.11.08 at 09:26 Dôvod: doplnenie citatu

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Miška, a čo tak pokúsiť sa obrátiť s tvojim problémom na ombudsmana, alebo nejakú organizáciu, čo by ti vedela pomôcť a poradiť ako sa účinnejšie brániť, lebo nehnevaj sa, tvojim negativistickým postojom a roztrpčenosťou, aj keď podľa všetkého oprávnene, neporiešiš nič. Utápať sa v sebaľútosti nie je tá pravá cesta, treba sa otriasť a začať hľadať ďalšie možnosti a spôsoby.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    dakujem,ani neviete ako ste ma potesili.ale uz vazne rozmyslam nad pravnikom.stracam trpezlivost,pri rieseli pomaly kazdodennych hluposti,co vymysli moj ex.a pritom viem,ze o dieta mu nejde,len o peniaze.my mame upraven styk na dve hodiny mesacne v mojej pritomnosti.dokonca som aj bez sudo povedal,ze ked bude chciet prist za malym moze,ale len ak pri tom budem aj ja.to im ale nevyhovuje,oni ma pri tom nepotrebuju ako tvrdia,ze chcu byt s malym samy.

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    nemozem tak celkom suhlasit s gabooz. Ide tu o zaujmy dieťaťa. Prepac, ale podla mna neobstoji argumet, ze dieta ma 16 mesiacov, preto nemoze mat citovy vztah k starym rodicom. Je pravda, ze standarde sa o tomto nerozhoduje, ale pokial to stari rodicia ako hovorite "daju na sud" . To ze vzajomne vztahy matky a byvalych svokrovcov su narusene je jedna vec, styk s vnucatom druha. Ja by som sa predcasne netesila. Pokial postavia svoj navrh na dobrom zaklade a argumentoch... (opakuem, je to moj nazor, ale stretla som sa uz s podobnym)

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    v podstate by som rada mala ex svokrovcov,ktory sa o dieta chcu starat a pomoct mi.ked som vsak napisala sms babke,ze jej syn nam neposiela vyzivne a este mi aj popredal veci,ktore boli moje a dietata sukromne vlastnictvo,a akoze omylom vybral peniaze z mojho uctu,cim nas dostal do hmotnej nudze na tri mesiace.odpisala mi ,ze nech ju neotravujem a ze tak mi treba!este kym sme boli u nich a maly mal reflux(kym bol maly grckal hned po jedle,musela som ho nechat chvilu polezat,ked sa napapal),tahala mi ho pomaly od prsnika,a povedala,ze aj jej deti to prezili.no a najvacsi zaujem zjavne prejavilaked bez mojho vedomia zobrali maleho na rodinnu oslavu.doniesli ho ze sa az zajakaval od placu,zafajceneho a smradlaveho od vonaviek.to mal maly 6 mesiacov.odvtedy sa o nho nezaujimali,akurat vsade rozchyrovali,ako im ho nechcem dat,pritom som od nich nezaregistrovala jedinu sms,okrem sviatkov.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    citujem :"pritom stara mama dietata mu vsetky jeho veci co sme mali kupene na oblecenie aj tie co sme dostali,porozdavala po dedine.peniaze co maly dostal otec velkodusne prepil,a jeho stary otec sa mi vyhrazal fyzickou likvidaciou".

    Ktory sud podla teba rozhodne o povoleni styku dietata za tychto okolnosti ?[/quote]


    Súd v Michalovciach. Podobné skúsenosti mám aj ja, dokonca mám potvrdenie detskej psychologičky o obmedzení styku s otcom a nechci vedieť ako som dopadla na súde, aké mám výživné na to, že nemám žiaden príjem a ako mám upravený styk s otcom. Pomaly má dieťa častejšie ako ja. A kedy koľvek chce, aj keď má upravený styk súdom, lebo sudca stál na strane otca.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    tak ja som sa teda rozhodla.davam sa do ruk pravnikovi.ten vie co sa moze a co nie,nebudem musiet ja zistovat a trpnut pri kazdom vymysle mojho ex.a myslim si,ze miska by mala urobit to iste.v kompilkovanych pripadoch je to asi lepsie byt zastupena niekym dobrym.aj sudca potom moze menej vymyslat ,ked vie ze oproti nemu stoji odbornik.miška a ktoze tak dobre rozhoduje v MI?ja som zatial mala v MI lepsie skusenosti ako v KE.
    Peggynka 23.11.15 11:37 odstránil(a) z Porady

    styk dieta a stari rodicia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.