Zavrieť

Porady

Archivácia záznamov

Ahojte. Potrebovala by som vysvetlenie ohľadom archivácie záznamov. Prečítala som toho ohľadom tejto témy, ale stále neviem o čo sa jedná.
Mám tomu rozumieť tak, že keď podnikám 8 rokov, tak všetky doklady týkajúce sa podnikania t. z. peň. denník, knihy došlých a odosl. faktúr, kniha záväzkov a pohľadávok, faktúry, PPD, VPD si budem musieť prefotiť a z toho urobiť nejaký zoznam. Z toho rozdeliť, čo na koľko rokov sa archivuje? Ja si to vôbec neviem predstaviť, ako to budem robiť. Potom sa to celé zanesie do archívu? Veď tie bločky z predošlých rokov sú už také vyblednuté, že budem mať čo robiť, aby tam bolo niečo vidieť. Prosím skúste mi pomôcť.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    do archívu nič nenos!!!
    na porade je vela príspevkov ohladne tejto témy -len skús pozrieť
    archív ti len má schváliť registratúrny poriadok, plán , aj to len pre sro
    FO ho má mať len vypracovaný , podla neho pracovať-zakladať údaje a mať ho k nahliadnutiu v prípade kontroly ...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja som to tu už prilepila, stačí si len doplniť, čo sa teba týka, vypísať tvoje meno, adresu a mať to u seba, keď ti príde kontrola.


    Len si zmeň archív, podľa toho odkiaľ si.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ale prečo si vlastne otvárala novú tému, keď táto tu už bola otvorená! Treba sa pozrieť okolo seba a čítať, alebo hľadať!
    Asi sa musíme Poraďáci dohodnúť, že nebudeme odpovedať na nové témy, lebo potom je tu z toho "moloch!"

    Archivácia záznamov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.