Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry z pohľadu uct.

Zdravím,
zákazníkovi vystavím zálohovú faktúru napr. 26.4.2005. Zákazník ju 29.4. uhradí.
Dňa 2.5.2005 mu vystavím faktúru. Z pohľadu DPH mi je všetko jasné, že treba zákazníkovi do 15 dní od uhradenia vystaviť faktúru. Ale jedná sa mi o dátum vystavenia faktúry z účtovného hľadiska. Je v poriadku, ak uvádzam v tomto prípade dátum vystavenia 2.5.2005 alebo treba vystaviť fa s dátumom 29.4.2005?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Dátum vystavenia je v poriadku, nemusíte dávať aprílový, môžte dať kľudne aj 2.5.2005, ale deň zdanitelného plnenia musíte dať deň, kedy Vám ju zákazník uhradil (v tomto prípade 29.4.2005). DPH bude spadať do 04/2005 podľa dňa uskutočnenia zdaniteľného plnenia....



    Mickya
    Zdravím,
    zákazníkovi vystavím zálohovú faktúru napr. 26.4.2005. Zákazník ju 29.4. uhradí.
    Dňa 2.5.2005 mu vystavím faktúru. Z pohľadu DPH mi je všetko jasné, že treba zákazníkovi do 15 dní od uhradenia vystaviť faktúru. Ale jedná sa mi o dátum vystavenia faktúry z účtovného hľadiska. Je v poriadku, ak uvádzam v tomto prípade dátum vystavenia 2.5.2005 alebo treba vystaviť fa s dátumom 29.4.2005?
    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tak ako píše Valettka!

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Velettka
    VELETTKA, nie VALETTKA :-)))) ďakujem .. :-)))


    "POZOR NA OSLOVOVANIE !!!!!!!!!!"

    Vystavenie faktúry z pohľadu uct.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.