Zavrieť

Porady

Prepis bytu na nového vlastníka

Vie mi niekto poradiť kúpili sme byt v OV a chceme na bytovom družstve zmeniť vlastníka. Bude nám stačiť na preukázanie potvrdený návrh na vklad do katastra alebo musíme počkať na vlastnícky list a ako to bude s nájmom ak je byt ešte písaný na pôvodného majiteľa ale už v ňom bývame mi. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Počkaj, kým prídu listiny z katastra ... potom treba uzavrieť novú zmluvu so správcom (teda s bytovým družstvom).

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    mucco2201 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť kúpili sme byt v OV a chceme na bytovom družstve zmeniť vlastníka. Bude nám stačiť na preukázanie potvrdený návrh na vklad do katastra alebo musíme počkať na vlastnícky list a ako to bude s nájmom ak je byt ešte písaný na pôvodného majiteľa ale už v ňom bývame mi. Ďakujem!
    to záleží od správcu ale v drvivej vačšine prípadov som sa strela s tým že správcovia to robia ma základe katastrom potvrdeného návrhu na vklad (to znamená, že kúpne zmluvy už boli podane na kataster) a niektorí si vypýtali ešte k tomu kópiu kúpnej zmluvy

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    aksas2 Pozri príspevok
    to záleží od správcu ale v drvivej vačšine prípadov som sa strela s tým že správcovia to robia ma základe katastrom potvrdeného návrhu na vklad (to znamená, že kúpne zmluvy už boli podane na kataster) a niektorí si vypýtali ešte k tomu kópiu kúpnej zmluvy
    Nie je sa kam ponáhľať, pretože čo ak Vám kataster vklad nepovolí alebo preruší povedzme pre formálnu chybu v zmluve a pod. Treba počkať na LV, pretože až vtedy je nadobúdateľ novým vlastníkom.

    Podľa §10 (1) zákona o vlastníctve bytov "Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností."

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Určite čakať na LV, ak by sa vyskytlo pozdržanie pre formality.
    Nič nestratíš, ani o peniaze neprídeš, a ani správcovi to nerobí problém ak to "trochu", počká s agendou ( noooo niektoré katastre majú to trochu aj dlhšie ale dá sa.)

    Trpezlivosť.

    Prepis bytu na nového vlastníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.