Zavrieť

Porady

Ako ste uverili?

Mili poradaci....

neviem, ci som s touto temou v dobrom oddeleni :-),ale snad niekto odpise...

V poslednom case som trochu zmatena, verim, ze existuje nieco vyssie ako je tento svet. Aspon som si myslela, ze verim :-(. Za posledne dva mesiace som sa stretla s mnohymi ludmi, ktori mi vlastne dokazuju, ze to o com som si myslela, ze je viera, vlastne viera nie je.
Niezeby sa ma snazili presvedcit,len vidim, ze ich viera je ovela silnejsia ako moja. A kedze uz druhy den nic ine nerobim, len visim na nete a hladam DOKAZY o existencii niecoho vyssieho, zacinam mat pocit, ze maju pravdu.
Ked som to rozoberala s jednou pani, povedala "Proste tomu ver". Rada by som.
Uz smerujem k otazke: Nebojite sa, ti co verite, aj ti, co neverite, ze sa raz ukaze, ze vasa viera je omyl a budete podvedeni?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

SlavkaNr je offline (nepripojený) SlavkaNr

SlavkaNr
Nie, urcite nie :-), to by sa mu pri mojom konspiracnom mysleni nepodarilo. Toto je moj problem, o vsetkom neskutocne dlho a velmi silno pochybujem.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
SlavkaNr Pozri príspevok
Mili poradaci....

neviem, ci som s touto temou v dobrom oddeleni :-),ale snad niekto odpise...

V poslednom case som trochu zmatena, verim, ze existuje nieco vyssie ako je tento svet. Aspon som si myslela, ze verim :-(. Za posledne dva mesiace som sa stretla s mnohymi ludmi, ktori mi vlastne dokazuju, ze to o com som si myslela, ze je viera, vlastne viera nie je.
Niezeby sa ma snazili presvedcit,len vidim, ze ich viera je ovela silnejsia ako moja. A kedze uz druhy den nic ine nerobim, len visim na nete a hladam DOKAZY o existencii niecoho vyssieho, zacinam mat pocit, ze maju pravdu.
Ked som to rozoberala s jednou pani, povedala "Proste tomu ver". Rada by som.
Uz smerujem k otazke: Nebojite sa, ti co verite, aj ti, co neverite, ze sa raz ukaze, ze vasa viera je omyl a budete podvedeni?
Myslím, že bude lepšie túto tému hneď, ešte pred začatím diskusie stopnúť. Hoci to nie je politická téma, jej obsah predznačuje stret dvoch protipólov : veriacich a ateistov, z čoho žiadna rozumná diskusia ani rozumný záver nemôže vzísť.

Ak má niekto potrebu diskutovať o vyššej moci, či na náboženské témy, treba navštíviť iné fóra.

Dúfam, že uzavretie témy sa stretne s pochopením.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.