Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia nehnuteľnosti

Dobrý deň,

nemáte niekto v elektronickej podobe FS MF č. 3/1998, kde je uverejný Pokyn MF č- 3400/1998-62 o tom, ktoré zariadenia sú odpisované spolu so stavbou a ktoré sa napriek ich pevnému spojeniu so stavbou odpisujú samostatne? alebo ak máte tento pokyn?

Napr.: alarm, vytvorenie GSM brán s kabelážou a programom, kotol na vykurovanie olejom, bazénová technika (motor na filtráciu, protiprúd, čistiaci mechanizmus,..), centrálny vysávač, klimatizácia zabudovaná v strope, klimatizačná jednotka (prístroj na reguláciu klimatizácie - asi samost. majetok - ktorá OS?).

Príp., ak je to samostatné, ktorá odpisová skupina?

Súrne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Skúsim to prilepiť..
    Ale ako som to pozeral, z tých Tvojich vecí je tam len klimatizácia. To ostatné by sa asi tiež malo odpisovať spolu s budovou (alarm, brána, centrálny vysávač, kotol..). Ak ide o výrobnú halu, klíma a centrálny vysávač by sa mohol odpisovať samostatne ako technologický súbor. Bazénová technika (ak ide o nejaký bazén v liečebni) zrejme tiež, v inom prípade je to dosť diskutabilné.. Možno už niekto má s tým skúsenosti, ja som ešte nič také nezaraďoval.
    Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 23:35

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Ďakujem za Pokyn. Pomohol, ale rozprávala som sa s jednou daňovou poradkyňou, ktorej názor bol, že sa toho až tak velmi nemáme pridržiavať. To ako info aj pre ostatných, ak by niekto potreboval.
    Nakoniec sme sa rozhodli dať kotol samostatne (ale ostatné rozvody ústredného kúrenia do budoby), nádrže na naftu, ÚTV tiež samostatne. V ktorej OS sa odpisuje kotol, prosím? Neviem to nikde nájst. Možeme to zaradiť k peci? V ktorej OS sa odpisuje bazénová technológia - vírivky, protiprúd.
    Ďalším otáznikom je telefónna sieť - GSM brána, tel. ústredňa, rozvody + telefóny v kanceláriách? porozdeľovať či dať spolu, ktorá OS?

    Prosím o radu!

    Dakujem....

    Rekonštrukcia nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.