Zavrieť

Porady

Odmena exekútora pri vymáhaní výživného

Dobrý deň.
potreboval by som poradiť ohľadne exekúcie. Mal som zameškané výživné a syn ho začal exekučne vymáhať. Všetko som zaplatil a exekútor si účtuje svoju odmenu jednak z vymoženej čiastky a ešte i s opakovaného plnenia za tri roky. Zdá sa mi to zle. Nieje žiadny exekučný titul na dlžobu ako celú sumu. Všetky sú iba na opakované plnenie. Podľa mňa by mal svoju odmenu rátať iba s trojročného plnenia. Mýlim sa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    exekútor v tomto prípade postupje správne, podľa exekučného poriadku má nárok na odmenu z vymoženej sumy ak bola uhradená po podaní návrhu na vykonani exekúcie, hoci aj ak bola uhradená priamo oprávnenému mimo exekútora. Ak bolo to zameškané výživné však uhradené do 14 dní od prevzatia Upovedomenia o začatí exekúcie, má exekútor nárok na polovicu svojej odmeny teda 10% z vymoženej sumy. A plus tá odmena z trojročného plnenia.

    Odmena exekútora pri vymáhaní výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.