Zavrieť

Porady

ako otočiť obrazovku vo VISTA

Dobry den,
potrebujem pomoct s mensim problemom: v notebooku mam nainstalovanu Vistu a syn mi nejakym sposobom otocil obrazovku hore nohami. Vie mi niekto poradit ako ju dostanem do povodneho stavu? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    Moznosti ako mohlo dojst k "mensiemu problemu" je viac.

    Netusim, ci a ako sa da otocit obraz vo Viste, patrim medzi spokojnych pouzivatelov XP. Predpokladam ale, ze obraz mohol otocit pomocou softu, ktory funguje rovnako na XP aj na Viste:

    Je na notebooku nainstalovany obsluzny program pre nastavenie grafickej karty? Obvykle sa instaluje spolu s ovladacmi - napr. na GeForce grafiky sa pouziva NVidia Control Panel, kde sa obraz da jednoducho otocit. Navod prikladam v prilozenych obrazkoch.
    Podobne moznosti maju aj ine utility ku kartam ATI, Intel, ... Popozeraj tray (obvykle vpravo dole pri hodinach ked je obraz normalne) - klikni pravym tlacitkom mysi na ikonky, ci nenajdes ponuku suviacu s nastavenim obrazovky.

    Dalsia moznost je nastavenie programom dodavanym ku lepsim externym monitorom, ktore sa daju otacat. Dalej su jednoucelove programy je napr freeware iRotate ... a moze to byt zartik co mu kamos na nete doporucil stiahnut a spustit.

    Ked nic nepomoze. skus mladeho zavesit dole hlavou na luster, on si spomenie ako to otocil Som rad, ze nie som netopier
    rotate-display-180deg-simple.jpg  
    rotate-display-180deg.jpg  
    1/1

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Ahoj Japec,
    srdecna vdaka za navod. Podarilo sa mi to vratit spat. Ja som totiz len taky uzivatelsky typ PC, co sa tyka nastaveni som uplny magor.
    Nie len ze si ma zachranil od cesty do kancelarie /musim totiz vela robit/, ale aj mojho drobca som nemusela otocit hore nohami.
    Diky moc.

    ako otočiť obrazovku vo VISTA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.