Zavrieť

Porady

SW PERSPEKT-UČTO

účtujete niekto v softvéri od firmy ESET Bratislava - PERSPEKT ÚČTO ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Neviem, čo mám urobiť, keď som si do kolónky Registračné číslo platcu DPH zadala SK xxxx, tak mi to na odber. faktúrach vypisuje toto SK xxx aj pri DIČ aj pri IČDPH. Podľa mňa pri DIČ to musí byť bez prefixu SK. Keď si to v tom reg.čísle zmažem, tak mi to zasa píše bez SK aj do DIČ aj do IĆDPH.
    2, keď účtujem DPH na ID nezbieha mi to do daň. priznania
    3, v Banke - neviem ako si mám do existujúceho účtu dopísať IBAN účet a BIC code. Musím si nahrať nový účet?

    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
    Ty osobne si spokojná s týmto SW?
    Ja som ho "zdedila" po kolegyni, ale nemám k nemu žiadnu príručku alebo niečo, čo by mi pomohlo pri práci. A up daty čo posielajú z Esetu, niekedy nestoja za nič. A používam aj SW na mzdy od tejto firmy.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Luba
    účtujem v ňom už niekoľko rokov. Čo potrebuješ? Luba
    Lubka, tak neporadíš ???

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Janka,
    lutujem,ale nemohla som skor odpovedat. Perspekt pouzivam iba na uctovanie, takze vydane faktury nepotrebujem, IBAN tiez. Ale v Perspekte taketo "drobne" nedostatky obcas su, treba sa obratit na: Eset, Ing.Hruby, ktory sa tomuto SW venuje. Eset vsak je zamerany hlavne na iny SW (antivir NOD), takze ekonomicky SW je viac na okraji zaujmu. Aktualizacie su, ale "chybicka se vloudi".
    DPH sa do ID ani do banky NEDA zadat tak, aby to zbiehalo do podkladu pre dan.priznanie. Sem zbieha iba to, co sa zada vo fakturach alebo v pokladni. Takze ja som to riesila obchvatom cez pokladnu "9" (napr. leasing apod.). Snad som Ti aspon kusocek poradila.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Keďže sa nedá zadávať DPH cez banku ani ID tak, aby sa dostala do podkladu pre daň.priznanie, tak sa to dá robiť tak, že si budeš napr. leasing zadávať ako "faktúru", napr. iný číselný rad. Ja si to robím cez pokladňu, napr. bežná pokladňa SKK je č. 1, tak si pri otvorení evidencie pokladne zadám 9, otvorí sa mi možnosť evidovať doklady pre pokladňu 9, kde si ľubovoľným číselným radom zadávam doklady. Napr.: leasing splátka č. XX predpis. Tu si môžem zadať sumu DPH, koľko potrebujem a tiež si to zaúčtujem, ako chcem. Na konci roka si vytlačím opis pokl.dokladov pre pokladňu 9 a dám si tam poznámku, že je to kvôli SW, ktorý iné evidovanie DPH neumožňuje, len vo fa a pokladni. Stačí Ti to takto?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ľubka, už to teraz chápem. A ešte jedna vec: keď nahrám dod. fa do účtovného obdobia napr. 9/04 ale s dátumom zápisu napr. 5.10.04 tak do účtovníctva DPH dostanem do 9 ale do DP mi to hodí až do 10 mesiaca. ako to robíš s DPH ty? Neviem ako dostanem DPH z fa s plnením v 9/04, ktoré došli v 10 mesiaci ešte pred podaním DPH priznania a chcem ich mať v DPH za 9/04?

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Dávam tam dátum 30.9. Neviem ako inak. Ono to bolo dobre, keď sa DPH z faktúr napr. za 09, ktoré došli v 10, už nesmela odpočítavať v 09, ale až v 10. Tuším to bolo do 30.4.04, nie? Takže teraz by to chcelo doplniť tam nejaké okienko s dátumom pre daňové priznanie, ale to my nezmôžeme.
    Robíš aj mzdy v SW od Esetu?

    Žofia je offline (nepripojený) Žofia

    Žofia
    Aj ja používam Perspekt veľa rokov, ale len JU a mám názor, že hoci sa chybička vlúdi je to vcelku jednoduchý a príjemný program. Teraz ho už používam pre sro len na evidenciu záväzkov a pohľadávok a pokladne a banky a kontrolujem účtovnú firmu, ktorá mi robí PU pri DPH . Teraz to vždy sedí, ale firma predtým mi robila riadne seky z ktorých sa sspamätávam dodnes. Ale spomínam si, že mzdy neboli bohviečo tak som si urobila som vlastné tabuľky v exceli, lebo sme mali 5 zamestnancov a to sa dalo. Dnes mám OPLYMP a tiež má chyby ale je určite lepší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.