Zavrieť

Porady

Likvidácia nadácie - aký je postup?

Prosím, ako treba postupovať pri likvidácii nadácie? Ide o malú nadáciu, s 2 zamestnancami, s majetkom v určitej hodnote, bez dlhov.
O pár dní mám informovať predsedu Správnej rady, v zákone toho veľa nie je, ani na internete som konkrétne o likvidovaní nadácie toho veľa nenašla.
Všade sa píše len o obchodných spoločnostiach, prípadne občianskych združeniach. Vopred ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil Dav : 14.09.11 at 10:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    b46664_2 je offline (nepripojený) b46664_2

    b46664_2
    ahoj, vyriešila si to nakoniec? ja mám podobnú situáciu a tiež si s tým neviem dať rady

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    aj keď v tejto téme konkrétne neviem poradiť, ale myslím si, že zrušiť nadáciu treba tam, kde sa registrovala..... buď na VUC alebo na ministerstve...
    našla som ti toto , možno pomôže : http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    milé "likvidné nadačky". treba postupovať podľa zákona o nadáciách a zachovať postup, najprv zrušenie správnou radou, zvolenie likvidátora - može byť doterajší štatutár, a likvidovať podľa § 70-75 obchodného zákonníka. ak si neviete rady poskytnem info
    samo zv Veru si s likvidáciou nadácie nevieme rady, hlavne ako neprísť o tak vysoké základné imanie... Viete nám teda skutočne poradiť? Máte s tým už nejaké konkrétne skúsenosti? Neviem, či sa môže postupovať podľa Obchodného zákonníka, keď v zákone o nadáciách sú dosť jasné pokyny. Prosím poraďte...
    Ahoj, vedel by si mi prosím poradiť ohľadom zrušenia nadácie? potrebujem to do podrobna resp. po lopate , ak by si mal nejaké vzory "tlaciv" alebo by si vedel kde ich zohnať, prosim daj mi vediet.
    Ďakujem pekne

    Likvidácia nadácie - aký je postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.