Zavrieť

Porady

Pravidlá pre počítanie času právoplatnosti

Dobrý deň. Mohol by mi niekto poradiť s problematikou počítania času právoplatnosti - 15 dňová odvolacia lehota alebo vyvesenie vyhlášky získa právoplatnosť do 7 dní od vyvesenia, ktoré dni sa do toho započítajú a aké sú tam pravidlá. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bowl je offline (nepripojený) bowl

    bowl
    Mám podobný problém .... od akého dňa sa počíta ..... 15 dňová odvolacia lehota ... (od dňa doručenia) ....... napr. doručenku som dostal 11.11.2009 .... počíta sa ako prvý deň už 11.11. alebo až nasledujúci deň t.j. 12.11.
    (11.11. + 15 dní = 25.11. alebo 12.11. + 15 dní = 26.11.)
    Ktorá varianta je správna
    Ďakujem

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    bowl Pozri príspevok
    Mám podobný problém .... od akého dňa sa počíta ..... 15 dňová odvolacia lehota ... (od dňa doručenia) ....... napr. doručenku som dostal 11.11.2009 .... počíta sa ako prvý deň už 11.11. alebo až nasledujúci deň t.j. 12.11.
    (11.11. + 15 dní = 25.11. alebo 12.11. + 15 dní = 26.11.)
    Ktorá varianta je správna
    Ďakujem
    lehota ti konci 26.11.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    POčítanie času podľa § 122 Občianskeho zákonníka hovorí, že lehota určaná podľa dní sa začína dňom nasledujúcim po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok. Takže lehota uplynie 26.11.
    Ak ide o lehotu určenú podľa týždňov, mesiacov alebo rokov, koniec lehoty pripadá na deň, ktorý je pomenovaním, alebo číslom zhodný s rozhodným dňom. Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedelu alebo sviatok, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

    Pravidlá pre počítanie času právoplatnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.