Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja tiež dávam vtáčkom do kŕmidiel slnečnicu a vločky, na sudy, ktoré máme v záhrade, kladiem aj jabĺčka, proso, pšenicu a ľan. Všetko sa zje. Máme tu sýkorky, vrabce, škorce, glezgy a hrdličky - tí sa všetci hostia aj na kŕmidlách, aj na zemi, lebo vrabce narobia veľa neporiadku a áno, aj tie naše sa naučili jesť aj slnečnicu. A včera som tu dokonca videla vtáčika, čo vyzeral ako dudok, mal korunku na hlave, ale dudky predsa odlietajú na zimu, tak neviem... Okrem vykrojených plastových fliaš, ktoré máme rozvešané po celej záhrade, a klasického dreveného kŕmidla so strieškou sypem vtákom potravu aj na staré sudy a pred mesiacom sme sa nechali inšpirovať Arizonou a manžel urobil dve kŕmidlá so zásobníkom, zmestí sa tam 2,5 litra semiačok. Trochu sme ich pozmenili, pridali sme na ne aj obrátený plastový kvetináč, aby do nich čo najmenej napršalo a nasnežilo. Ujali sa a sú večne obsypané hladošmi.
Krmidlo.jpg  
Krmidlo2.jpg  
Krmidlo3.jpg  
Krmidlo4.jpg  
Krmidlo5.jpg  

1/1
10 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Skromné,ale pekné.
16.jpg  
32.jpg  
31.jpg  
27.jpg  
25.jpg  

21.jpg  
1/1
8 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
U mňa na okne, v práci
IMG_1886.jpg  
IMG_1887.jpg  
IMG_1888.jpg  
1/1
8 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Toto je naša vtáčia reštaurácia. Chodia hlavne sýkorky a vrabce.
DSCF0575.jpg  
7 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
Ja som vtáčikov prikrmoval prvý rok pomocou tanierika umiestnenom na parapete z vonka okna. To však nebolo praktické, tak som dokúpil drevený domček pre škrečkov, v ktorom sa už cítili lepšie. Domček však často navštevovali okrem drobného vtáctva aj holuby, ktorých mi je v týchto nízkych teplotách taktiež ľúto, ale všetko ihneď vyzobali malým sýkorkám, ktoré sú najčastejšie návštevníčky. Tak som zosnoval plán a zostrojil z plastových dosiek opevnenie, v ktorom majú drevený domček a svoj malý svet, príbytok počas zimy, kde sa občerstvia, ale aj zabavia nás sledujúcich spoza okna. Raz v podvečer som šiel doplniť zásoby slnečníc a zimnú zmes. Pri manipulácií som vyrušil v domčeku spiaceho vtáčika, ktorý uletel do tmy. Počas dňa sa tu zdržujú hlavne sýkorky belasé, to sú tie malinkaté, úžasne milé stvorenia s belasou hlavou, potom sem zlietajú sýkorky veľké, brhlík lesný, drozd, vrabec obyčajný, občas priletí na lojovú guľu aj ďateľ, dlask a sem-tam stehlík. Dokonca minulý víkend priletel na moje veľké prekvapenie aj nejaký dravec, neviem ale naisto, či to bol sokol, alebo myšiak lesný. Len som na neho vypúčal oči. Ako som pohol hlavou, ihneď odletel. Opevnenie je bezpečné, je uchytené pomocou magnetov k parapetnej doske, tak zvláda aj prudký vietor, je nenáročné na umývanie, keďže sa veľmi dobre čistí prúdom vody. Dúfam, že som inšpiroval aj Vás ostatných a čosi vtáčikom vyrobíte, veď za to krásne divadlo to stojí a nakoniec im aj pomôžeme prezimovať.
Naposledy upravil Jurino : 28.01.14 at 01:21
IMG_4736.jpg  
IMG_4742.jpg  
IMG_4741.jpg  
IMG_6795.jpg  
IMG_6792.jpg  

IMG_4698.jpg  
IMG_4692.jpg  
IMG_4746.jpg  
1/1
7 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Dávajte dobrý pozor, koho kŕmite...
7 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Obnovím tému nezabudnite na nich!!!
http://hobby.idnes.cz/naplnte-ptakum...by-zahrada_bma
6 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pod oknami na strome kde bývam mam krmitko pre sýkorky. Každy den to však musím doplňať. Tak som mu urobil nástavec so zasobnikom z inštalačnej plastovej ruky 75 mm. Hore zaslepka a tade to naplnam. No musím urobiť dalšiu upravu, plny strom ich je, a čo pada dolu, dojedia holuby a hrdličky. Myslel som, že s takou upravou to vydrží 2-3 dni. Rano to bolo plné, vmestí sa tam asi 400 gramov slnečnice a o 15 hod. to bol prazdne.
IMGP4994.jpg  
IMGP4995.jpg  
IMGP4997.jpg  
1/1
6 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Stále prikrmujem.....vtáčiky chodia viac, ako keď boli mrazy
Dnes ma odmenili...slniečko svieti na moje mini jazierko, je v ňom voda. Celé predpoludnie je obsadené vtáčikmi...slušne čakajú a pekne zaradom, bez obvyklej zvady, sa kúpu .
Drozdy, vrabčiaci, sýkorky, zelienky....dohromady zo dvadsať. Po okúpaní sa sušia po stromoch a na zábradlí .
Nádherná podívaná, ktorú som ešte nikdy nezažila
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prikladam navod a foto jednoducheho a lacneho krmitka pre vtaky.
Ako material boli pouzite 2 misky pod kvetinace ,kusok plast. trubky, kusok snury na spojenie. Vrchna miska je iba navlecena cez snuru,aby sa dala podvihnut a lahko nasypat dnu krmivo.
Spodny otvor medzi miskou a trubkou staci max.0,5 cm, ked je vacsi,krmivo sa sype dost rychlo,co je skor na skodu,lebo vtaci nesacia zjest a je dost odpadu na zemi.
aaaa.jpg  
bbb.jpg  
1/1
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake


....ďateľ ...
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Päť nových kŕmidiel domácej výroby (firma "manžel a syn" ) je rozvešaných (zatiaľ, samozrejme, prázdnych), dve veľkokapacitné samodopĺňacie (tiež domácej výroby) a spústa jednorazových (PET fľaše s vyrezaným otvorom) nachystaných, 181 kg (=400 l) slnečnice uskladnených - vtáčiky na chalupe ani túto zimu hladovať nebudú .
Krmidla1.jpg  
Krmidla2.jpg  
slnecnica1.jpg  
Slnecnica2.jpg  
1/1
5 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nám zase chodia sýkorky, aj belasé a uhliarky, ešte 6 stehlíkov na slnečnicu......okrem toho nič. Tento rok som glezgy a zelienky ani nevidela. Drozdov kŕmime jablkami, tých máme každý rok, čoskoro začnú hniezdiť, vždy sú prvý, čo vyvádzajú mladé
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

.
e113231b74cec7d0d63b14579cb57a4d.jpg  
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

5 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto



Plus foto, lebo na videu nevidno tu zelenu farbu
YDXJ0034.jpg  
YDXJ0035.jpg  
YDXJ0036.jpg  
YDXJ0037.jpg  
1/1
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aj naše vtáky majú dnes vianoce.Neviem čím to je ale. V priebehu 3 hodín bolo okolo tohto krmítka kŕdel asi 40-50 sýkoriek. Zrejme tým že je to čisto prírodných materiálov.
Naposledy upravil 220870 : 24.12.17 at 20:19
IMG_9087.jpg  
IMG_9088.jpg  
1/1
5 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tento rok im poskytujem naozaj vydatne prikrmovanie. Do slnečnice spred roka sa pustili červíky, takže to maju aj s proteínmy.
1-vtaciky.jpg  
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zima sa nám vrátila, a tak stále prikrmujem sýkorky, stehlíky aj glezgy, chodia ich k nám celé húfy. Kŕmidlo z plastovej fľaše som si trochu vylepšila, urobila som vnútri aj zásobník z menšej fľaše, otočenej hore nohami, ten najprv naplním cez lievik, potom pridržím hrdlo zásobníka, otočím to celé späť a doplním semiačka aj do veľkej fľaše. Vydrží to trochu dlhšie, keď vtáčiky z fľaše odzobkajú, zo zásobníka sa semiačka postupne dopĺňajú. Za jeden víkend (ide o chalupu) miniem aj 5 kg slnečnice, máme riadnych žrútov. Neviem, či som to popísala dostatočne jasne, radšej prikladám ilustračné foto.
Toto neestetické "plastično" je ale len dočasné riešenie, na rok si určite zaobstarám riadne drevené kŕmidlo so zásobníkom...
prazdna.jpg  
plna.jpg  
Vtaciky na krmidle.jpg  
1/1
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zopar hladosov

/Fotky su dost nekvalitne,lebo su fotene cez sietku a z dialky.Neda sa ist blizsie k oknu,lebo vtaciky sa zlaknu a hned odlitia /

Neviet ako sa vola ten cierno-bielo-cerveny vtak na 1. fotke?
aaa.jpg  
bbb.jpg  
ccc.jpg  
1/1
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať