Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nám zase chodia sýkorky, aj belasé a uhliarky, ešte 6 stehlíkov na slnečnicu......okrem toho nič. Tento rok som glezgy a zelienky ani nevidela. Drozdov kŕmime jablkami, tých máme každý rok, čoskoro začnú hniezdiť, vždy sú prvý, čo vyvádzajú mladé
5 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Včera som doplnal po 4 dnoch. V mrazoch by im to vydržalo maximálne 2 dni. Lojove gulky som stiahol.
Dajako im ani nechutia. Na jesen som kupil vedierko a neviem, nemožu byť po zaruke? Ak nie, dalšiu jesen ich povyväzujem u nas vo viniciach, hadam to vyzobú.
1 0
afrikánka afrikánka

Aj ja som si všimla, že niekedy im lojové guľky nechutia , ale v čase kŕmenia mladých skonzumujú všetko, tak im ich nechávame .
4 0
duves duves

Niekto
Myslim, že je dokrmene. Zo 40 kiloveho vreca mi zostala tak 1/4 a v januari to vyzeralo, že to nebude postačovať do konca zimy.
0 0
duves duves

Niekto
Takže si ten další tyžden odtrpíme návrat zimy Predjarie malo takmer jarne teploty a to teda neveští nič dobré. Krmitka nechavam.
1 0
afrikánka afrikánka

Stále prikrmujem.....vtáčiky chodia viac, ako keď boli mrazy
Dnes ma odmenili...slniečko svieti na moje mini jazierko, je v ňom voda. Celé predpoludnie je obsadené vtáčikmi...slušne čakajú a pekne zaradom, bez obvyklej zvady, sa kúpu .
Drozdy, vrabčiaci, sýkorky, zelienky....dohromady zo dvadsať. Po okúpaní sa sušia po stromoch a na zábradlí .
Nádherná podívaná, ktorú som ešte nikdy nezažila
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V zime tento rok nechodili, že nás objavili v marci si vysvetľujem tak, že niekomu možno došli zásoby. Drozdy, vrabce a podľa všetkého zelienky, ak sú to také drobnejšie vtáčatká. Sýkorky nevidím. Ako sa teraz ochladilo, tak hotové nájazdy.
Brečtan obsadený hlavne drozdmi ako každú jar, nálety, jeho bobule milujú.
Hrdlička začala vysedávať medzi nimi, svojou veľkosťou pôsobí popri nich ako kolos. :-)
Tie sa zdržujú na streche každý rok.
1 0
ZahradnikAmater ZahradnikAmater

ZahradnikAmater je offline (nepripojený) ZahradnikAmater

V našej permakultúrnej záhrade v kopci je plno rôznych vtákov. Najviac drozdy, sýkorky, škorce. V zime prikrmujeme slnečnicou, krmítko máme na jabloni, ale len raz týždenne. Trvalé kŕmenie vtákov hrozí rizikom, že sa odnaučia hľadať si na stromoch alebo trávach a keď skončí kŕmenie, zrazu môžu uhynúť. Takže u nás len prilepšenie, ale žiadne zlenivenie netrpíme
A samozrejme foťák s dlhým sklom mám vždy po ruke a fotím ich Fotky mám tiež na webe.
3 1
duves duves

Niekto
Vyrábam velkokapacitne krmitko
1 0
afrikánka afrikánka

ZahradnikAmater
V našej permakultúrnej záhrade v kopci je plno rôznych vtákov. Najviac drozdy, sýkorky, škorce. V zime prikrmujeme slnečnicou, krmítko máme na jabloni, ale len raz týždenne. Trvalé kŕmenie vtákov hrozí rizikom, že sa odnaučia hľadať si na stromoch alebo trávach a keď skončí kŕmenie, zrazu môžu uhynúť. Takže u nás len prilepšenie, ale žiadne zlenivenie netrpíme
A samozrejme foťák s dlhým sklom mám vždy po ruke a fotím ich Fotky mám tiež na webe.
Vieš, že nehrozí? Mám to odskúšané, overené. Vysedia mladé, odchovajú a už nechodia na slnečnicu. Chytajú iba hmyz, dobre vedia, čo majú a nemajú. Zrejme na jar ešte nemajú dostatok hmyzu, je to pre ne pohodlnejšie. Krmítko majú 4 metre od odchovu mladých. Za tie roky som nepostrehla zmeny, že by sa mi premnožil hmyz. A ťažko ich "prevychovám", vedia, čo je ich úloha v prírode
4 0
afrikánka afrikánka

duves
Vyrábam velkokapacitne krmitko
Potom nám ukáž, čo si vyrobil
1 0

afrikánka
Vieš, že nehrozí? Mám to odskúšané, overené. Vysedia mladé, odchovajú a už nechodia na slnečnicu. Chytajú iba hmyz, dobre vedia, čo majú a nemajú. Zrejme na jar ešte nemajú dostatok hmyzu, je to pre ne pohodlnejšie. Krmítko majú 4 metre od odchovu mladých. Za tie roky som nepostrehla zmeny, že by sa mi premnožil hmyz. A ťažko ich "prevychovám", vedia, čo je ich úloha v prírode
Čo robia na jar a v lete, je mi jedno. Písal som o zime.
0 0
afrikánka afrikánka

ZahradnikAmater
Si sa urazil? To nebol môj zámer, hádam sa tu nebudeme kvôli vtáčikom hnevať...
1 0

afrikánka
ZahradnikAmater
Si sa urazil? To nebol môj zámer, hádam sa tu nebudeme kvôli vtáčikom hnevať...
Prečo by som sa mal urážať? Len som podotkol, že obaja píšeme o inom, to je všetko.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

.
e113231b74cec7d0d63b14579cb57a4d.jpg  
5 0
duves duves

Niekto
afrikánka
Potom nám ukáž, čo si vyrobil
Jasne. Potrebujem ešte nejake veci. Už len drobnosti a idem to farebne upraviť.

Ja som dokonca už zhanal slnečnicu v PD Vajnory, ale koncom augusta ju nemali ešte zožatú. Tak tam zbehnem koncom septembra. Maju otvorene až do 18 hod.
0 0
duves duves

Niekto
Medzistav s komentárom
3 0
duves duves

Niekto
a zopar fotografií
P9150001.jpg  
P9150002.jpg