Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

a znovu sa začínajú objavovať na balkone vtáčiky. Chodia nazerať, či začínam sypať slnečnicu. Samozrejme, zatiaľ nekŕmim, ale teším sa z pohľadu na každú jednu sýkorečku
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

tá slnečnica ti pritiahne všetky myši z okruhu 3 km....zakry si ju
Naposledy upravil bjuty smis : 02.11.15 at 09:42
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toto je zatiaľ monitorované miesto s najväčším druhom vtákov, aké som mala možnosť vidieť, ešte aj bociany. V Makove pri Písku.
http://hobby.idnes.cz/krmitko-slow-t...y-mazlicci_bma

Ptačí druhy, které můžete vidět na přenosu z Makova

Bažant obecný, brhlík lesní, červenka obecná, řečetka zimní, čížek lesní, dlask tlustozobý, drozd kvíčala, hrdlička zahradní, hýl obecný, kachna divoká, káně lesní, kos černý, krahujec obecný, krkavec velký, morčák velký, pěnkava jíkavec, pěnkava obecná, pěvuška modrá, poštolka obecná, puštík obecný, sojka obecná, stehlík obecný, straka obecná, strakapoud malý, strakapoud prostřední, strakapoud velký, strnad obecný, střízlík obecný, sýkora babka, sýkora koňadra, sýkora lužní, sýkora modřinka, sýkora uhelníček, šoupálek dlouhoprstý, špaček obecný, volavka popelavá, volavka bílá, veverka obecná, vrabec domácí, vrabec polní, zvonek zelený,zvonohlík zahradní, žluna šedá, žluna zelená.
Mimo to ke krmítkům chodí i vydra velká.

Stálí obyvatelé Makova:
Čáp bílý, čáp černý, husa velká, labuť velká, srnec obecný.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Krmivo pre vtacikov http://www.zoohit.sk/shop/ptaci/ptaci_priroda/krmivo
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na mojom strome, kde im davam krmitko, su stale listy, neskoro sa zalistuje na jar a neskoro na jesen padaju. Takže ešte 2 tyždne. Aj tak je to skoro, ešte maju dost potravy v prírode. Sneh nie je a nemrzne.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mne tiež zopár vrabčiakov, sýkoriek zopár, ale začala mi chodiť i sýkorka uhliarka, na ostatné vtáčatká budem musieť počkať, snáď začnú chodiť až v januári
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
u mna prevažuju sykorke velke a vrabce
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

rasista ))
ja ich mám rád....a plnú záhradu.,.
ked som bol malý, dedko ma učil ich strielať, lebo kradli sliepkam....teraz mi to je normálne lúto...
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

V začiatkoch sezóny chodilo do nášho kŕmitka dosť vtáčikov..... dnes so zazrela 2 sýkorky. To isté bolo i minulú zimu.
Neodlákal si tie moje vtáčatká
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem, kde sa stratilo vtáctvo z minulých rokov, chodí k nám zatiaľ taký drobný druh sýkoriek, žiadne vrabce, sýkorky ani drozdy. A je ich iba pár. Žiadne veľké nálety ako predtým.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Neviem, kde sa stratilo vtáctvo z minulých rokov, chodí k nám zatiaľ taký drobný druh sýkoriek, žiadne vrabce, sýkorky ani drozdy. A je ich iba pár. Žiadne veľké nálety ako predtým.
Táto situácia "znepokojuje" i mňa. Kde sa podeli? Duves ich má neúrekom
Ako vysvetlenie sa mi núka príhoda spred pár rokov.....moja známa sa sťažovala, že jej do krmítka vôbec nechodia žiadne vtáčence. Iná naša známa, ktorá nemala núdzu o stravníkov všetkého druhu, bývajúca vzdušnou čiarou cca 200 metrov ponúkla riešenie - prestala dávať do svojho krmítka 2 dni potravu a výsledok sa dostavil....nešťastná sťažovateľka mala ihneď svoje krmítko plné vtáčeniec.
Teda asi tak. Proste sa im páčia iné krmítka viac, ako tie naše
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ja prikrmujem a ešte budem........

Na záhrade máme búdky na hniezdenie, tak ich podplácame, aby sa rozhodli u nás odchovávať potomstvo .
2 0
ZahradnikAmater ZahradnikAmater

ZahradnikAmater je offline (nepripojený) ZahradnikAmater

V našej permakultúrnej záhrade v kopci je plno rôznych vtákov. Najviac drozdy, sýkorky, škorce. V zime prikrmujeme slnečnicou, krmítko máme na jabloni, ale len raz týždenne. Trvalé kŕmenie vtákov hrozí rizikom, že sa odnaučia hľadať si na stromoch alebo trávach a keď skončí kŕmenie, zrazu môžu uhynúť. Takže u nás len prilepšenie, ale žiadne zlenivenie netrpíme
A samozrejme foťák s dlhým sklom mám vždy po ruke a fotím ich Fotky mám tiež na webe.
3 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
a zopar fotografií
P9150001.jpg  
P9150002.jpg  
P9150003.jpg  
P9150004.jpg  
1/1
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
V zime prilož ďalšie, ako na ne chodia.
Jasne, vyskušam aj minikameru, taku na akčné športy. Len neviem ako to tam upevním. Nad tym som ešte nerozmyšlal. Možno to zaujme viac, než tato vyroba krmítka. Teda to spomalene video.

afrikánka

duves,

tedááá, ty si ale šikovný chalanisko.
Ale čoby, iba trochu majstrujem tak na kolene.

ZahradnikAmater
V našej záhrade by to zožrali z ráno do večera....
To je kde? Lebo kamoš byva na dedine a nič mu tam nechodí. Ja som na kraji velkomesta (BA, Rača) a núdza o nich nie je.
Až to bude dokončene, urobim video č.2 -ako to vyzera, a hlavne ukažem, kolko slnečnice sa tam vmestí. Odvážim ju na kuchynskej váhe.
Naposledy upravil duves : 16.09.17 at 10:25
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ZahradnikAmater
Na dedine, za záhradou je hore, na západe, už voľná príroda. http://zahradavkopci.sk/krmili-sme-sykorky/ Zlietne sa ich tam celá kopa krátko po tom, ako naplním krmítko slnečnicou.
No krasa, to ich tam máš z celej hory.
Posielam foto, pohlad z vinic na naše sídlisko Krasňany-m.č. Bratislava-Rača
IMGP4560.jpg  
IMGP4253.jpg  
1/1
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Lístie na stromoch, dušičky ďaleko. Ochladilo sa a prší. Vtáčatka už zo dva,tri posledné dni nalietavali na krmítko a nakúkali...dokonca sadli na okno zvonku a tak sa hlásili o papanicu. Dá sa odolať? Jasné, že nie. Tak manžel ráno nasypal slnečnicu. Krmítko je na necelý meter od okna. Nádherná podívaná, vtáčence sa neskutočne "jašia", zobkajú, nalietavajú, doslova sa hrajú, veď pod strieškou predsa neprší.
A tak sa teraz vytešujem pohľadom na štebotavú tlupu malých operencov...sýkorky veľké, belasé, stehlíci, párik brhlíkov, vrabčiaci, dokonca prileteli po jednom kuse sýkorka uhliarka a sýkorka hôrna. Ešte čakám na sýkorku chochoľnatú...iba nechápem, ako sa podozvedali, že u nás sa už nasypalo.
Na názory odborníkov na prikrmovanie nedám...aj sa chcem občas potešiť, veď do toho aj niečo investujem, nie?


Ináč je pravda, že ak máme búdky na hniezdenie máme začať prikrmovať už na jeseň, alebo začiatkom zimy, aby sme tie stvorenia upozornili, že u nás majú príležitosť na odchov deťúreniec. A tak mávame na našej záhrade hniezdo drozdov, sýkoriek, hrdličiek a všakovakých malých speváčikov v jednom období. Hniezda majú od seba vzdialené skutočne iba zopár metrov a spoločné teritórium celkom v pohode zvládajú. Až nato, že mi niekto z tej malej "hávede" chodil na hrach a ja som si toto leto ani nedzobla. Kto bol vinníkom, sa nám nepodarilo zistiť
3 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pooberali sme jablká, ale zopár sme nechali pre vtákov. Už dva dni pozorujem, ako na jablká chodí sojka-krásavica s modrými pierkami, veľkosť má, ako holub. Veľmi sa tomu teším, lebo za tie roky, čo máme záhradu, nás navštívila iba pár krát na jar. Zobkala jabloňové puky.
Aby som neuviedla do omylu, fotku som stiahla z netu. Odfotiť tú "moju sojku" na jabloni sa mi nepodarilo.
Ináč v krmítku na balkóne je stále živo....pekne sa na to pozerá
IMG_20171007_160721.jpg  
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
vyvesil som male krmitko, teda to spred roka. Už som včera videl dopoludnia plny strom sykoriek.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Halo, severanky! Už prikrmujete?Jemine, ja musim vymysliet držiak na kamerku. Nech vam ukažem tie nálety. Plny strom ich mam.
P.S. trochu potešenia v tomto prepolitizovanom blázinci.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať