Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

250 kilo?
1 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
Ja som vtáčikov prikrmoval prvý rok pomocou tanierika umiestnenom na parapete z vonka okna. To však nebolo praktické, tak som dokúpil drevený domček pre škrečkov, v ktorom sa už cítili lepšie. Domček však často navštevovali okrem drobného vtáctva aj holuby, ktorých mi je v týchto nízkych teplotách taktiež ľúto, ale všetko ihneď vyzobali malým sýkorkám, ktoré sú najčastejšie návštevníčky. Tak som zosnoval plán a zostrojil z plastových dosiek opevnenie, v ktorom majú drevený domček a svoj malý svet, príbytok počas zimy, kde sa občerstvia, ale aj zabavia nás sledujúcich spoza okna. Raz v podvečer som šiel doplniť zásoby slnečníc a zimnú zmes. Pri manipulácií som vyrušil v domčeku spiaceho vtáčika, ktorý uletel do tmy. Počas dňa sa tu zdržujú hlavne sýkorky belasé, to sú tie malinkaté, úžasne milé stvorenia s belasou hlavou, potom sem zlietajú sýkorky veľké, brhlík lesný, drozd, vrabec obyčajný, občas priletí na lojovú guľu aj ďateľ, dlask a sem-tam stehlík. Dokonca minulý víkend priletel na moje veľké prekvapenie aj nejaký dravec, neviem ale naisto, či to bol sokol, alebo myšiak lesný. Len som na neho vypúčal oči. Ako som pohol hlavou, ihneď odletel. Opevnenie je bezpečné, je uchytené pomocou magnetov k parapetnej doske, tak zvláda aj prudký vietor, je nenáročné na umývanie, keďže sa veľmi dobre čistí prúdom vody. Dúfam, že som inšpiroval aj Vás ostatných a čosi vtáčikom vyrobíte, veď za to krásne divadlo to stojí a nakoniec im aj pomôžeme prezimovať.
Naposledy upravil Jurino : 28.01.14 at 00:21
IMG_4736.jpg  
IMG_4742.jpg  
IMG_4741.jpg  
IMG_6795.jpg  
IMG_6792.jpg  

IMG_4698.jpg  
IMG_4692.jpg  
IMG_4746.jpg  
1/1
7 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

perfektný domček
a ten dravec neprišiel na semienka,ale uloviť nejakého vtáčika........
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

kopretinka
250 kilo?
Vlani sme mali 200 a minuli sa, tak sme sa zásobili.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
lavanda
kopretinka
250 kilo?
Vlani sme mali 200 a minuli sa, tak sme sa zásobili.
Ku mne sýkorky ani žiadne vtáčiky nechodia, najprv, minulý rok, som dal kŕmidlo na strom, ani ťuk, tenko rok k oknu, na šnúry, na prádlo a zasa nič. Asi šetria dôchodcov.
1 0
Lubikos Lubikos

Lubikos je offline (nepripojený) Lubikos

Jurino
Ja som vtáčikov prikrmoval prvý rok pomocou tanierika umiestnenom na parapete z vonka okna. To však nebolo praktické, tak som dokúpil drevený domček pre škrečkov, v ktorom sa už cítili lepšie. Domček však často navštevovali okrem drobného vtáctva aj holuby, ktorých mi je v týchto nízkych teplotách taktiež ľúto, ale všetko ihneď vyzobali malým sýkorkám, ktoré sú najčastejšie návštevníčky. Tak som zosnoval plán a zostrojil z plastových dosiek opevnenie, v ktorom majú drevený domček a svoj malý svet, príbytok počas zimy, kde sa občerstvia, ale aj zabavia nás sledujúcich spoza okna. Raz v podvečer som šiel doplniť zásoby slnečníc a zimnú zmes. Pri manipulácií som vyrušil v domčeku spiaceho vtáčika, ktorý uletel do tmy. Počas dňa sa tu zdržujú hlavne sýkorky belasé, to sú tie malinkaté, úžasne milé stvorenia s belasou hlavou, potom sem zlietajú sýkorky veľké, brhlík lesný, drozd, vrabec obyčajný, občas priletí na lojovú guľu aj ďateľ, dlask a sem-tam stehlík. Dokonca minulý víkend priletel na moje veľké prekvapenie aj nejaký dravec, neviem ale naisto, či to bol sokol, alebo myšiak lesný. Len som na neho vypúčal oči. Ako som pohol hlavou, ihneď odletel. Opevnenie je bezpečné, je uchytené pomocou magnetov k parapetnej doske, tak zvláda aj prudký vietor, je nenáročné na umývanie, keďže sa veľmi dobre čistí prúdom vody. Dúfam, že som inšpiroval aj Vás ostatných a čosi vtáčikom vyrobíte, veď za to krásne divadlo to stojí a nakoniec im aj pomôžeme prezimovať.
pekne si sa s tym vyhral
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
Aj u nás bolo dosť dlho čudné ticho, ale to boli vtáčiky asi len kade-tade poschovávané pred zimou. Pred dvoma týždňami som konečne naplnila a poroznášala po záhrade kŕmidlá - máme tam tri sudy, na ktoré sypem slnečnicu na vrchnáky a pridávam aj vločky a jablká, jeden klasický domček, dve kvetináčové kŕmidlá, do každého sa zmestí okolo 2,5 litra, no a asi 15 plastových fliaš - viem, sú neestetické, ale účel plnia, nestíhame ich plniť. Za dva týždne sa minulo 70 litrov slnečnice zo škopka - a to ešte máme dva plné 200-litrové sudy a asi 50 lojových gúľ. Keď sme prišli tento víkend na chalupu, vítal nás taký džavot a čvirikanie, až ma pri srdci pošteklilo od radosti - na kŕmidlách aj okolitých stromoch boli fúry sýkoriek, stehlíkov, glezgy aj obyčajné vrabce, no a čo popadalo na zem (lebo to naše vtáctvo nemá veľmi vyberané stolovacie maniere...), to si zobkali škorce a hrdličky. Mala som pocit, že sa k nám zlietli všetky operence z chotára. A obďaleč si sedela naša spokojná sprivatizovaná dedinská mačka Agátka, ktorá už zrejme odhadovala hmotnostné prírastky svojej budúcej stravy.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda


Ja som vtáčikov prikrmoval prvý rok pomocou tanierika umiestnenom na parapete z vonka okna. To však nebolo praktické, tak som dokúpil drevený domček pre škrečkov, v ktorom sa už cítili lepšie. Domček však často navštevovali okrem drobného vtáctva aj holuby, ktorých mi je v týchto nízkych teplotách taktiež ľúto, ale všetko ihneď vyzobali malým sýkorkám, ktoré sú najčastejšie návštevníčky. Tak som zosnoval plán a zostrojil z plastových dosiek opevnenie, v ktorom majú drevený domček a svoj malý svet, príbytok počas zimy, kde sa občerstvia, ale aj zabavia nás sledujúcich spoza okna. Raz v podvečer som šiel doplniť zásoby slnečníc a zimnú zmes. Pri manipulácií som vyrušil v domčeku spiaceho vtáčika, ktorý uletel do tmy. Počas dňa sa tu zdržujú hlavne sýkorky belasé, to sú tie malinkaté, úžasne milé stvorenia s belasou hlavou, potom sem zlietajú sýkorky veľké, brhlík lesný, drozd, vrabec obyčajný, občas priletí na lojovú guľu aj ďateľ, dlask a sem-tam stehlík. Dokonca minulý víkend priletel na moje veľké prekvapenie aj nejaký dravec, neviem ale naisto, či to bol sokol, alebo myšiak lesný. Len som na neho vypúčal oči. Ako som pohol hlavou, ihneď odletel. Opevnenie je bezpečné, je uchytené pomocou magnetov k parapetnej doske, tak zvláda aj prudký vietor, je nenáročné na umývanie, keďže sa veľmi dobre čistí prúdom vody. Dúfam, že som inšpiroval aj Vás ostatných a čosi vtáčikom vyrobíte, veď za to krásne divadlo to stojí a nakoniec im aj pomôžeme prezimovať.

Obdivujem tvoje pekné zábery, ja keď sa priblížim k oknu, aby som si vyfotila vtáčiky na kŕmidle, hneď uletia, sú veľmi plaché. Možno nie sú na nás naučené, chodíme tam len na víkend, tak asi preto.
1 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
lavanda
arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
Aj u nás bolo dosť dlho čudné ticho, ale to boli vtáčiky asi len kade-tade poschovávané pred zimou. Pred dvoma týždňami som konečne naplnila a poroznášala po záhrade kŕmidlá - máme tam tri sudy, na ktoré sypem slnečnicu na vrchnáky a pridávam aj vločky a jablká, jeden klasický domček, dve kvetináčové kŕmidlá, do každého sa zmestí okolo 2,5 litra, no a asi 15 plastových fliaš - viem, sú neestetické, ale účel plnia, nestíhame ich plniť. Za dva týždne sa minulo 70 litrov slnečnice zo škopka - a to ešte máme dva plné 200-litrové sudy a asi 50 lojových gúľ. Keď sme prišli tento víkend na chalupu, vítal nás taký džavot a čvirikanie, až ma pri srdci pošteklilo od radosti - na kŕmidlách aj okolitých stromoch boli fúry sýkoriek, stehlíkov, glezgy aj obyčajné vrabce, no a čo popadalo na zem (lebo to naše vtáctvo nemá veľmi vyberané stolovacie maniere...), to si zobkali škorce a hrdličky. Mala som pocit, že sa k nám zlietli všetky operence z chotára. A obďaleč si sedela naša spokojná sprivatizovaná dedinská mačka Agátka, ktorá už zrejme odhadovala hmotnostné prírastky svojej budúcej stravy.
Paráda, to musí byť úžasný pocit, vidieť toľko malých spokojných anjelikov pokope Inak musím sa aj ja poobzerať, či sa dá kupovať slnečnica aj kdesi poblíž mesta vo veľkom na družstvách a pod.? Ja väčšinou nakupujem v hypermarkete, alebo v obchode s chovateľskými potravinami. Najviac ide na úžitok slnečnica. Lojové gule idú tento rok menej, asi preto, že je teplejšia zima. Vrabcov som ani nevidel, takže zmesky s vločkami nejdú vôbec. Ale chodia každý deň do svojho domca. Večer, keď prídem z práce, tak im povysávam, upracem nábytok a doplním zásoby
1 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
kopretinka
perfektný domček
a ten dravec neprišiel na semienka,ale uloviť nejakého vtáčika........
Vidíš, to ma nenapadlo, musím byť ostražitejší a návštevníka nabudúce odprevadím s tým, že nemá platnú vstupenku.
1 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
lavanda

Ja som vtáčikov prikrmoval prvý rok pomocou tanierika umiestnenom na parapete z vonka okna. To však nebolo praktické, tak som dokúpil drevený domček pre škrečkov, v ktorom sa už cítili lepšie. Domček však často navštevovali okrem drobného vtáctva aj holuby, ktorých mi je v týchto nízkych teplotách taktiež ľúto, ale všetko ihneď vyzobali malým sýkorkám, ktoré sú najčastejšie návštevníčky. Tak som zosnoval plán a zostrojil z plastových dosiek opevnenie, v ktorom majú drevený domček a svoj malý svet, príbytok počas zimy, kde sa občerstvia, ale aj zabavia nás sledujúcich spoza okna. Raz v podvečer som šiel doplniť zásoby slnečníc a zimnú zmes. Pri manipulácií som vyrušil v domčeku spiaceho vtáčika, ktorý uletel do tmy. Počas dňa sa tu zdržujú hlavne sýkorky belasé, to sú tie malinkaté, úžasne milé stvorenia s belasou hlavou, potom sem zlietajú sýkorky veľké, brhlík lesný, drozd, vrabec obyčajný, občas priletí na lojovú guľu aj ďateľ, dlask a sem-tam stehlík. Dokonca minulý víkend priletel na moje veľké prekvapenie aj nejaký dravec, neviem ale naisto, či to bol sokol, alebo myšiak lesný. Len som na neho vypúčal oči. Ako som pohol hlavou, ihneď odletel. Opevnenie je bezpečné, je uchytené pomocou magnetov k parapetnej doske, tak zvláda aj prudký vietor, je nenáročné na umývanie, keďže sa veľmi dobre čistí prúdom vody. Dúfam, že som inšpiroval aj Vás ostatných a čosi vtáčikom vyrobíte, veď za to krásne divadlo to stojí a nakoniec im aj pomôžeme prezimovať.

Obdivujem tvoje pekné zábery, ja keď sa priblížim k oknu, aby som si vyfotila vtáčiky na kŕmidle, hneď uletia, sú veľmi plaché. Možno nie sú na nás naučené, chodíme tam len na víkend, tak asi preto.
Tieto zábery som robil minulý rok koncom marca, schyľovalo sa už ku koncu zimy, bol dosť chladný marec, takže si už po pár mesiacoch kŕmenia zvykli pózovať aj pri otvorených žalúziách Sýkorky belasé sú najmenej plaché, tie pózujú radi, vôbec si asi najviac zvykli na ľudí. Sýkorky veľké sú plaché, tie pri menšom pohybe za oknom preletia kolom dokola a opäť sa vrátia, potom už pohyb ignorujú a papajú. Ostatné vtáctvo je problém nafotiť. Drozd je veľmi plachý a hlavne ďateľ je bojazlivý, ten sa vyslovene zakráda po centimetroch, kým si čosi zobne. Tento rok by som asi zachytil len sýkorky, vrabce nelietajú vôbec, neviem, kde sa podeli, takisto drozdy nám nechodia papať. Ale som rád aj tým malým sýkorkám, aspoň tie si zahodujú a potešia svojimi akrobatickými výkomni
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vrabce nejako vymizli........vymreli
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

kopretinka
vrabce nejako vymizli........vymreli
No, ako kde... Doma, čiže na sídlisku, ich už ani niet, pamätám sa, ako nás voľakedy privádzali do šialenstva, lebo hniezdili v škáre v spojovacom rohu dvoch panelákov a keďže my sme rohový byt, počuli sme ich v noci mechriť sa v ich hniezdisku a každé ráno okolo štvrtej si sadli na náš spálňový parapet a nadrapovali sa tam a budili nás, ale keď nám zateplili dom, škáry zmizli a vrabce s nimi. Ale na chalupe je ich našťastie dosť a keďže tam máme veľa stromov a kríkov, majú sa kde realizovať a nepotrebujú sadať na parapety. A napokon, to ich hlasné ranné čvirikanie mi už vlastne ani neprekáža, a to teda je naozaj riadny huriavk! Aspoň viem, že húsenice majú po chlebe.
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Excise Duty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
V tejto teplej zime si vedia potravu zadovazit...netreba prikrmovat
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
erik555
Excise Duty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
V tejto teplej zime si vedia potravu zadovazit...netreba prikrmovat
Keď sme na jeseň chystali ako vždy, nik nevedel, že zima bude teplá. Pochopiteľne som predchádzajúci príspevok myslel ironicky. Na jeseň opäť nachystáme.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Excise Duty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
1 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

a znovu sa začínajú objavovať na balkone vtáčiky. Chodia nazerať, či začínam sypať slnečnicu. Samozrejme, zatiaľ nekŕmim, ale teším sa z pohľadu na každú jednu sýkorečku
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Minula zima bola taka tepla, ze som cerstvo vyrobene PET krmitko ani nezavesil.
Lojove gule z Lidla ostali nepouzite v original baleni. Asi ich musim vyhodit, nech sa spevavci neotravia...?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Minula zima bola taka tepla, ze som cerstvo vyrobene PET krmitko ani nezavesil.
Lojove gule z Lidla ostali nepouzite v original baleni. Asi ich musim vyhodit, nech sa spevavci neotravia...?
Mne tiez zostalo par kilov lojovych guli z minuleho roku. Mam ich zabalene a v chlade,ale tiez neviem, ci ich mozem pouzit. Vonu nemaju zmenenu,myslim, ze keby boli zle,asi by to bolo citit,ale neviem, nerada by som im ublizila....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať