Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Excise Duty
Drzí vtáci,
človek vám nachystal a ani raz ste si neprišli ďobnúť. Hádam si nemyslíte, že vám dáme krevety a kaviár? Trt.
http://www.mojevideo.sk/video/15af3/lenivy_vtak.html
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zabite ma, ALE nie som zástancom krmenia, hlavne čo sa týka na tých balkónoch a či oknách v podmienkach panelákov.
Prečo ?
Nuž odpoveď je jednoduchá.
Vtáky si nájdu dosť potravy aj v okolí odpadových kontajneroch.
Čo je však dôležitejšie (teda pre mňa), ide o to, že tie vtáky nalietávajú v celých skupinách a berú útokom tie krmítka. Stačí, že na jednom balkóne (niekde v strede výšky) paneláku je jedno krmítko a okolité balkóny sú špinavé (čítaj osraté) po tých vtákoch.
Zároveň ďobú do omietok, narúšajú ju a to tiež nie je pravé orechové, ak sa vrazili solídne prachy do tej rekonštrukcie paneláku.

Rodinné domy sú o niečom inom, tam sú inakšie podmienky.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som sa jednu zimu vytešovala s krmenia na balkone....na jar ma to prešlo všetko osraté skrz-naskrz....nikdy
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja dávam potravu iba na balkón, aby som nemusela vychádzať počas snehu až k stromom, majú zavesené aj na zábradlí v originál obale, a nádobky z vonkajšieho parapetu presúvam na noc dovnútra kvôli myšiam.
Je to skvelý pocit ich sledovať a počuť, najmä vrabce. Je tu živo cez deň. Susedia majú vedľa vysokú sosnu, tak majú kde pristávať.
Na jar upracem, zato to stojí.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Míňa sa to rýchlo, vždy keď prídeme kŕmiť mačky, dávame aj vtáčikom. Niekedy ich tam nalietava aj 15 - 20. Máme kŕmidlo z Lidla, upravené tak, aby na zem nepadalo, ak by zobali niečo zo zeme, mačky skočia.
Krmivo pre voľne žijúce vtáky kupujeme v zoohite, cca 1€/kg, aj lojové gule, možno niekde je lacnejšie?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kvaka
Míňa sa to rýchlo, vždy keď prídeme kŕmiť mačky, dávame aj vtáčikom. Niekedy ich tam nalietava aj 15 - 20. Máme kŕmidlo z Lidla, upravené tak, aby na zem nepadalo, ak by zobali niečo zo zeme, mačky skočia.
Krmivo pre voľne žijúce vtáky kupujeme v zoohite, cca 1€/kg, aj lojové gule, možno niekde je lacnejšie?
No pozeral som inzeraty na slnečnicu a od pestovatelov sa da kupiť 1 kg za asi 0,50€. Co je daleko lepšie ako 1,50 € v hornbachu. Teraz som objavil Bauhaus a tam som videl 10 kg balenie za 8€. Aj to je lepšie, lebo je to cca 50% ako mal Lidl. Tuto zimu to už dotiahnem dajako, mam ešte dve vrecka po 3 kila a jedno otvorene, ale dalšiu sezonu už nakupim inak.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

My mame 4 velke orechove stromy. Vzdy nam zostane po cisteni orechov aj plna velka igelitka nacistenych orechov,alebo takych,co sa nam nechcelo vyberat zo skrupinky. Tie davam do plochej plastovej misky na balkon. Vtaci sa v nich radi mrvia,dokonca pojedia skor ako slnecnicu,ci lojove gule.
Balkon je vzdy ako po vybuchu,ale skrupinky vycistene bezo zbytku,oriesky pojedene vsetky.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže tanierik pomaha, nič nerozsypajú.
IMGP4999.jpg  
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sedi vec
spravy.jpg  
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

[QUOTE="korela"]
duves
pepsikova
To plechove krmitko som kupil v Bauhause v BA a plastovu odpadovu ruru s tou objímkou tiež. Už viem ako urobím tu upravu, aby každe "vypadnute" semiačku nepadlo dolu na zem k holubom.
Možno ti prekážajú holuby, ale drozdy a hrdličky zobú zo zeme, drozdom zhoď občas polovičky jabĺk, majú ich veľmi radi. U mňa iba jeden pár drozdov 1 jablko za deň. Už som ich videla s tou polovičkou aj odletieť, kde im to vyhovuje.
Dcérina kolegyňa, že za zimu minú 30 kg semien, a hore lavanda píše, že má pripravených na zimu 181 kg!!!
Jeden sud je už prázdny, už čapujem z druhého. Chutí im a majú riadny apetít. A dávam popri slnečnici aj jablká a tukové semiačkové gule. To, čo spadne na zem, pojedia vrabce, hrdličky a škorce.
Naposledy upravil lavanda : 06.03.16 at 19:09
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pepsikova
duves
Včera bola víchrica v BA a na krmitko nalietavali vrabce a sykorky nepustili. Čo s tym mam robiť? Vrabec sa može najesť pri kontajneroch pečiva, ale sykorka nesmie nič z kysnuteho cesta.
..

..duv, ved nebud lakomec, aj vrabec je fták a nevie, kde je jeho miska,nasyp viacej kus od miesta, kde lietajú sýkorky,oni si nájdu..tiež sú hladné...
..moje sýkoriatka už lietajú pomenej,dávala som 3-4 x denne a vydzobali a teraz nechajú od rána a ž po poobedia..
Vidíš, a u mňa sa im práve v tomto týždni zvýšil apetít a dokonca začalo chodiť aj viac vtákov. Možno niekto prestal sypať inde v okolí.

Pre duves: Tento problém som mala s vrabcami aj ja. Prilitetavali v skupinách a potom spoločne frnkli preč. Tiež mi to prekážalo. Tento rok mi padli oči na jednu podlhovastú krabicu asi okolo 40 cm, a nečakala som, že to tak pomôže. Už neprilietavali spolu, ale jednotlivo a zniesli sa pri sebe navzájom, sýkorky aj vrabce. Mám ju na parapete zaťaženú carrarským mramorom de luxe :-), neodfúkne ju, je to príjemné počúvať ako vyzobávajú. Inak aj o vrabca domáceho sa treba starať, sú na ústupe.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Včera som zbalil krmitko. Slnečno, teploty cez deň okolo 10 st. znamenaju, že sa už postarajú o seba same. Hmyz sa začína hmýriť.
A ak ste z BA, mam tip, kde kupiť naozaj lacno slnečnicu: http://www.pdvajnory.sk/sk/%C4%8Dl%C...ca-%C4%8Dierna
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lavanda
duves
Včera som zbalil krmitko. Slnečno, teploty cez deň okolo 10 st. znamenaju, že sa už postarajú o seba same. Hmyz sa začína hmýriť.
A ak ste z BA, mam tip, kde kupiť naozaj lacno slnečnicu: http://www.pdvajnory.sk/sk/%C4%8Dl%C...ca-%C4%8Dierna
Platí stále cena z roku 2014?
No dostal som tip, že to ma byť do 50 centov za kilo. Možno platí, neviem. Pojdem tam až na jesen, Dam potom vedieť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už to začína. :-)
Ja som našla tento týždeň zabudnuté balenia z min. roka.
Raz som videla videjko so starým pánom s oknom na rieku pri moste Ponte Vecchio, na okne mal v nižšej drevenej debničke nasypaných aspoň 5 kg semien naraz. To bola podívaná. Neviem ho nájsť.
Naposledy upravil korela : 24.10.16 at 19:57
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
Už to začína. :-)
Ja som našla tento týždeň zabudnuté balenia z min. roka.
Raz som videla videjko so starým pánom s oknom na rieku pri moste Ponte Vecchio, na okne mal v nižšej drevenej debničke nasypaných aspoň 5 kg semien naraz. To bola podívaná. Neviem ho nájsť.

Ved si zadaj do youtube "how feeding birds" a hned to vypluje kopec videí, napr.

1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj u nas /NR kraj/ uz sniezik poletuje. Vcera som akurat plnila krmidla a vesala lojove gule po zahrade. Vtaciky sa uz zlietaju, co ma tesi :-)
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a tu dážď, idem prepichnúť lojovú ugľu a zavesiť, lebo keď u vás už sneh, tak to aj ku nám dozajtra príde
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

U nás ešte snehu niet, ale všetko pripravené pre vtáčiky...už zobkajú
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže už doplnam obdeň tuto raketu plnu slnečnice
http://www.porada.sk/attachment.php?...9&d=1453633294
teraz je rano tma, večer tma, takže iba cez víkend uvidim, kolko tam toho nalietava. Ale čo bol posledny víkend, tak vrabce mi tam lietaju.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať