Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
lujza.j
Ja na parapete....slaninka a nejaka zmes zrn...co som v lidli..este minuly rok
slaninka je to najhoršie čo môže byť, s tými zrnami súhlas
Sýkorkám semiačka a LOJ. Slanina nie je dobrá pre ne.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vzhľadom ku korone - na poliach sa toho ešte stále nájde veľa - indoázijskí "zberači" nestačili vyzbierať (nakradnúť).
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

v záhradkarskej diskusii som si prečítala, že vraj naše sýkorky odlietaju na zimu juh a ku nám na zimu prilietajú poľské sýkorky. A že ešte neprileteli, lebo asi ani v Polsku nie je taká zima. Vraj to hovorili v českom rozhlase. Asi niečo na tom bude https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%B...e%C4%BEk%C3%A1
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moje sýkorky už sú v záhrade.
1 0
wilby wilby

wilby je offline (nepripojený) wilby

Ak si niekto chce urobit nejake krmitko alebo budku, tak na Pintereste je ich neúrekom. Niektore su hotove umelecke diela.
2 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nevedel som si rady s holubami. Nalietavali na krmidlo, zvlašt 1-2 sa tam udržali na pazuroch a vyzobavali. Tak hadam už nebudu. Som pripravený.
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

videla som ich predávať v Bau....xe
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

petkasla Pozri príspevok
Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Pozri v chovateľských potrebách. Myslím, že som v Avione také niečo videl...
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Skús si zatiaľ urobiť provizórnu napr. z plastovej fľaše.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.dobrenapady.info/budka-pre-vtaciky-r2.htm
http://www.quelle.sk/sk/q4r/heimwerk...a7536eb9dac940

V hypermarketoch predávajú aj rôzne "tukové gule", t.j. v loji sú zapustené semienka pre vtáčiky. Stačí to iba zavesiť na balkón. Vtáčikom to chutí, netreba ani búdku.
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

PETKASLA da sa z umelej flaše do stredu sprav trebars taky štvorec daj dnu semiačka.Ja davam do kvetinača je to dlhy semiačka kupim v obchode pre zvieratka pridam vločky ovsene,jablka a slaninu ta im velmi chuti zavesim na balkon.Je to krasny pohlad ked su na slanine zopar kusov ako zobkaju.Vie ešte niekto čo sa dava sykorkam?Cˇo maju radi?Zdravim Poradakov.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Vie ešte niekto čo sa dava sykorkam?Cˇo maju radi?
zajtra idem kúpiť - dám si poradiť, napíšem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lojové gule:




Vhodnou potravou pre prikrmovanie vtákov sú hlavne semená ako je slnečnica, pšenica, proso, repka, prípadne jablká a loj alebo stuhnutý tuk. V blízkosti kŕmidla je vhodné mať stromy alebo kríky, lebo niektoré vtáky (sýkorky) nekonzumujú potravy na kŕmidle, ale odletia s ňou k blízkemu stromu (vlastné pozorovanie). Neodporúča sa prikrmovať vtáky výrobkami z pečiva, takisto ani makom, solenými a korenenými jedlami, ani varenými potravinami, či ich zvyškami. Dôležité je aj udržiavať čistotu v okolí kŕmidla. Zabránime tým šíreniu baktérií a parazitov.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

petkasla Pozri príspevok
Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón?
Napríklad v Baumaxe klietka Bird za 248,- Sk nagúgluj katalóg
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som kŕmidlo pre vtáky dostala od učiteľky zo ZDŠ. Tam žiaci robili kŕmidlá a nie každý si ho aj chcel zobrať domov. Tak im zostali a mne spravili radosť. Do kŕmidla dávam slnečnicu. Sýkorky a aj iné vtáky majú radosť. Vlani tam prišiel aj ďateľ. Videla som ho v záhrade prvý krát, lebo on je podľa mňa obyvateľom lesa. Za stravu aj zaplatil - vyďobal chrobáky zo stromu. Okrem toho kúpim slaninu na masť a zavesím na strom. Sýkorky si pochutia
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Viete niekto ako urobiť zamiešať krmivo pre sýkorky.Mám dosť prosa.Môžem to pomiešať s bravčovou masťou?Alebo čo všetko tam nesmie a môže ísť?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

http://www.vtaky.sk/index.php?page=p51
tam je návod aj na krmidlá a hlavne ktoré vtáčiky čo majú radi. Sýkorkám dávam hlavne nahrubo postrúhané orechy a sypem mak, veľmi radi majú slnečnicu. Drozdom sekám na drobno jablká a potom už len počúvam čvirikanie na našich vysokých smrekoch v záhrade. Vranky chúdence dostanú zvyšky ale to dávam až za plot na pole.
0 0
kokteil kokteil

kokteil je offline (nepripojený) kokteil

Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac
krmidla pre vtaciky mavaju pekne v chovatelskych potrebach.
ja som fesakom opereným kupila lojové gulky - aj dve, a zatial z nich nic neudobkali...asi si ich nevsimli:-) myslim, ze ich musim dat niekam na strom, lebo nas balkon ignoruju:-D
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať