Zavrieť

Porady

zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň. Som učiteľka ZŠ kvalifikovaná na prvý st. ZŠ. Tento školský rok ma preradili na druhý stupeň a zaradili do 9. platovej triedy. Nemala by som byť podmienečne zaradená do 10, na základe dokončenia kvalifikácie? To znamená nastúpiť do dvoch rokov na kvalifikačné štúdium a ukončiť do štyroch?
Usporiadat
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

alaya1 Pozri príspevok
ale predpoklôadam, ze VS musi byt ta, ktora je nutna na dany typ skoly.Ci nie?lebo moze byt VS napr. neucitelskeho smeru a potom DPS, alebo rozsirujuce studium, tak ktora?


Má VŠ, ktorú potrebuje pre vyučovanie daných predmetov. Ukončila ju popri zamestnaní . Predtým bola ako nekvalifikovaná, zaradená do 9.TT, Po ukončení štúdia bola zaradená do 10.TT a vzhľadom na to, že ukončila štúdium s vyznamenaním, žiada si to ako náhradu za 1. kv. skúšku aj 11.TT. Podľa mňa jej to nepatrí, ale náš právnik jej povedal, že áno, lebo vraj nevieme čítať túto vyhlášku.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ešte sa chcem spýtať že ako je to v tejto sfére štátnej teraz tam budem robiť po prvýkrát účtovníčku- hospodárku.. na účtet mi bude chodiť výplata čístá a tie tarify čo sú uvedené to je v hrubom alebo čistom? lebo neviem ako sa to berie...
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

timejka200 Pozri príspevok
ešte sa chcem spýtať že ako je to v tejto sfére štátnej teraz tam budem robiť po prvýkrát účtovníčku- hospodárku.. na účtet mi bude chodiť výplata čístá a tie tarify čo sú uvedené to je v hrubom alebo čistom? lebo neviem ako sa to berie...
Pri nástupe do zamestnania by si mala dostať pracovnú zmluvu a taktiež platový výmer - teda rozhodnutie o tom, aká bude výška tvojho mesačného platu. Tento plat je uvedený v hrubom, to znamená, že sa z neho odrátávajú povinné zákonné zrážky - sociálne poistenie a zdravotné poistenie a ešte daň z príjmu.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem
0 0
popojovam popojovam

popojovam je offline (nepripojený) popojovam

poprosim o radu ako mam zaokruhlit ceny ak prepocitavam s € eura na koruny
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Poradim najlepsie, co mozes urobit a pravnik sa moze...treba napisat email, pripadne zavolat, da sa to v pohode na MS SR- osobny urad, tam to riesia a velmi ochotne poradia, myslim, ze to bude smerodatne pre kazdeho.Mne poradili telefonicky a poslali aj oficialnu odpoved.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gabriela2579 Pozri príspevok
Máš pravdu.
Už dávnejšie som aj ja uvažovala nad týmto, ako predhodiť hotovú vec zamestnávateľovi /má na mysli vypracovanie nejakej smernice/ , ale asi sa zrejme pôjdem dohodnúť s predsedkyňou OZ aby vyjednávala v rámci kolektívnej zmluvy.
Bohužiaľ aj my sme tu mladí kolektív, ani jedna z nás nemá od 5 vyšší stupeň.
Stačí ti aj dodatok k platovému poriadku, ak máte OZ a oni to podpíšu, veľký bos tiež, tak v tom nevidím problém, predsa je to o niečo viac ako 5. st.
0 0
Michal49 Michal49

Michal49 je offline (nepripojený) Michal49

Až budeš spĺňať kvalifikačné predpoklady pre II.stupeň, potom môžeš byť v 10.platovej triede. Zatiaľ túto podmienku nespĺňaš a preto 9. platová trieda je v poriadku. Vzdelanie je prvoradé.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Sabadka Pozri príspevok
Stačí ti aj dodatok k platovému poriadku, ak máte OZ a oni to podpíšu, veľký bos tiež, tak v tom nevidím problém, predsa je to o niečo viac ako 5. st.
No problém v tom vidím ja z toho dôvodu, že "veľký boss" nám nechce podpísať. Uznám, že aj kolegyne pred nami - ktoré mimochodom odchádzali z tohto pracoviska do dôchodku - začínali s nízkym platom a to niekedy neboli také tabuľky ako dnes. A on práve toto zdôraznuje, že "tie pred nami" mali zo začiatku tiež nízke platy. Ale môj názor je, že ak dnes neocení aspoň finančne zamestnanca, ktorý má zodpovednosť a vykonáva svoju prácu dobre, zamestnanec časom aj tak "zdúchne".
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gabriela2579 Pozri príspevok
No problém v tom vidím ja z toho dôvodu, že "veľký boss" nám nechce podpísať. Uznám, že aj kolegyne pred nami - ktoré mimochodom odchádzali z tohto pracoviska do dôchodku - začínali s nízkym platom a to niekedy neboli také tabuľky ako dnes. A on práve toto zdôraznuje, že "tie pred nami" mali zo začiatku tiež nízke platy. Ale môj názor je, že ak dnes neocení aspoň finančne zamestnanca, ktorý má zodpovednosť a vykonáva svoju prácu dobre, zamestnanec časom aj tak "zdúchne".
úplne s tebou súhlasím, lenže je rozdiel aj v kvalite a kvantite vykonávanej práce dnes a za čias Márie Terézie a Jožka II.
A po 2. ja to vnímam svojím spôsobom ako diskrimináciu, keď v 5 pl. stupni musíš urobiť také isté množstvo práce, takým istým spôsobom a v tom istom čase ako tá čo má 12. pl. stupeň. Príde mi to nespravodlivé.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Sabadka Pozri príspevok
úplne s tebou súhlasím, lenže je rozdiel aj v kvalite a kvantite vykonávanej práce dnes a za čias Márie Terézie a Jožka II.
A po 2. ja to vnímam svojím spôsobom ako diskrimináciu, keď v 5 pl. stupni musíš urobiť také isté množstvo práce, takým istým spôsobom a v tom istom čase ako tá čo má 12. pl. stupeň. Príde mi to nespravodlivé.
A to nehovrím o tom, že robíme aj prácu, ktorá je vo vyššej platovej triede, kde je predpísané VŠ vzdelanie buď 1., alebo 2. stupňa. Hold, tabuľky nepustia.
0 0
zani zani

zani je offline (nepripojený) zani

Dobrý deň. Viete niekto poradiť, do ktorej platovej triedy mám byť zaradená ako učiteľka na SŠ s uznaním náhrady I.kvalifikačnej skúšky, odpracovaných 8 rokov pedagogickej praxe? Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
0 0
zani zani

zani je offline (nepripojený) zani

Odpovie niekto, kto sa v tom vyzná??
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Dobrý deň,
nevie niekto ako je to s odmeňovaním v súkrmonej strednej škole?
0 0
ledacy ledacy

ledacy je offline (nepripojený) ledacy

Dobry den, potrebovala som vediet do ktorej platovej triedy sa zaraduje odborny asistent na vysokej skole (s PhD v odbore a pribl. 2-3 rokov praxe) a kolko by priblizne dostaval mesacne?
Dakujem za odpoved.

Ada
0 0
Teres Teres

Teres je offline (nepripojený) Teres

Pekný podvečer, milí radcovia mohli by ste mi pomôcť so zaradením do platovej tiredy. Pri pohovore na súkromnej ZUŠ mi na plat odopevedali...pozrite si tabuľky. Mám vysokoškolské vzdelanie II. stupna - výtvarný výchovu jednoodborovú, na ZUŠ budem učiť na výtvarnom odbore, mám to na plný úväzok...zmluvu podpisujem v auguste tak sa chcem pripraviť...za rady ďakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Myslím že platí pre všetky otázky - pozrite si na www.justice.gov.sk zákon č.553/2003 v znení neskorších zmien a doplnkov o platových pomeroch zamestnancov verejnej správy. Ak sa nemýlim patria tam aj školy.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Teres Pozri príspevok
Pekný podvečer, milí radcovia mohli by ste mi pomôcť so zaradením do platovej tiredy. Pri pohovore na súkromnej ZUŠ mi na plat odopevedali...pozrite si tabuľky. Mám vysokoškolské vzdelanie II. stupna - výtvarný výchovu jednoodborovú, na ZUŠ budem učiť na výtvarnom odbore, mám to na plný úväzok...zmluvu podpisujem v auguste tak sa chcem pripraviť...za rady ďakujem
Pedagogický zamestnanci patria síce do verejnej správy, ale majú vlastné tabuľky tarif. platov pozri tu:
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...tupnice_PT.pdf
Naposledy upravil jaros5 : 07.07.09 at 20:57
0 0
Teres Teres

Teres je offline (nepripojený) Teres

Týka sa to aj súkromnej ZUŠ, ktorej zriedovateľom je súkromná osoba a je zaradená do siete MŠ?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Teres Pozri príspevok
Týka sa to aj súkromnej ZUŠ, ktorej zriedovateľom je súkromná osoba a je zaradená do siete MŠ?
Malo by to platiť aj pre súkromné školy;
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať