Zavrieť

Porady

Nadácia - odmena

Mám problém. Som zamestnaná na HPP a popri tom účtujem nadáciu. Správna rada mi chce vyplatiť odmenu a ja mám vymyslieť ako by to bolo najvýhodnejšie (a mala by som s tým najmenej roboty). U mňa nie je problém, ja by som si to aj dodanila atď., ale chcela by som aby to bolo v účtovníctve nadácie admistratívne čo najjednoduchšie a pritom "čisté". Pozrela som všetko o DoVP aj Príkazných zmluvách. Chcela by som to riešiť Píkaznou zmluvou. Odobríte mi to niekto? Ďakujem za radu. Už mám z toho hlavu v smútku týždeň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Martika, prosim ta ak budes mat chvilocku ... mam podobny problem s nadaciou ... ozvi sa mi prosim na mail sevillanamonika@hotmail.com ... rada by som s tebou
    pokecala ... alebo mi posli tvoj majlik )

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    martika1
    Uz som na nieco prisla. Vraj najlepsie by bolo riesit to Zmluvou o dielo.
    A mám obavy, že v prípade, že sa "práce opakujú" jednak to nie je v rámcovom predmete zmluvy o dielo podľa Obch. zákonníka a zároveň máš na krku neoprávnené podnikanie - ak to nebude jednorázová záležitosť.
    Zmluva o dielo musí mať predpísané náležitosti a opis predmetu zmluvy:
    montáž veci, vykonanie dohodnutej opravy alebo úpravy alebo hmotne zachytený výsledok inej činnosti.
    A to sa asi na účtovníctvo nedá aplikovať.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 24.05.05 at 17:06 Dôvod: Doplnenie.

    TMaja je offline (nepripojený) TMaja

    TMaja
    No az mas HPP niekde inde, a uctovnictvo v Nadacii vykonavas len pr.4x rocne, da sa to riesit dohodou o VP., resp.na papieri aj jednorazovou dohodou o VPP..ved tam nakoniec nemas obmedzenu vysku prijmu....dan za teba odvedu a ......
    Pri HPP na dalsiu cinnost ani nemas inu moznost (podla mna) az nemas zivnost.....

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Prosím mala by som otázku ohľadom vedenia účtovníctva nadácii.

    Aký software používaš ? Ja mám Pohodu aj Omegu ale neviem či je možné viesť účtovníctvo pre nadáciu v týchto programoch alebo sa mám obzrieť po niečom špeciálnom ?
    Ďakujem,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    TMaja
    No az mas HPP niekde inde, a uctovnictvo v Nadacii vykonavas len pr.4x rocne, da sa to riesit dohodou o VP., resp.na papieri aj jednorazovou dohodou o VPP..ved tam nakoniec nemas obmedzenu vysku prijmu....dan za teba odvedu a ......
    Pri HPP na dalsiu cinnost ani nemas inu moznost (podla mna) az nemas zivnost.....
    nie je to také jednoduché. Len kvôli jednej dOVP by sa nadacia musela prihlasiť do SP, prihlasiť dohodárku, dať mesačné výkazy a to aj nulové, alebo opakovane prihlasovať a odhlasovať.... podľa mňa je to hrôza. A tiež by sa musela na DÚ zaregistrovať na DPFO a tam idú štvrťročné a ročné výkazy....
    Účto nadacii sa dá urobiť jednorazovo po skončení roka, žiadna opakovaná činnosť, resp. na konci roka, ked uz sú papiere pohromade. Takže zmluva o dielo - spracovanie účtovníctva podľa podkladov jednorazová odmena xxx Sk splatná do 31.12.2005. To je priechodné.
    Naposledy upravil KEJKA : 10.08.05 at 12:17 Dôvod: doplnenie

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Tiež by som navrhla nejaký typ zmluvy - napr. mandátnu alebo príkaznu. Nie pracovnoprávny vzťah - z pohľadu nadácie, aby nebolo nutné sa prihlasovať ako zamestnávateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.