Zavrieť

Porady

zvysenie vyzivneho pre plnolete dieta

Prosim o pomoc,
byvam s otcom a mama mi plati vyzivne 1000sk. Otec sa ozenil druhy krat, plat ma 20000sk, jeho zena tiez zaraba /ale na to sa ohlad neberie snad?? kezde to nie je moja matka, len jeho zena???, ale maju este malu dcerku. Vydavky mame dost velke kedze byvame v rodinnom dome.
No chceli by sme podat navrh na zvysenie vyzivneho, pretoze si myslim ze 1000sk je v tejto dobe velmi malo.
Zacala som chodit na VS a musim tam kazdy den dochadzat 22km+MHD. Na doprave len kazdy mesiac miniem tych 1000sk.
Musim ten navrh podat sama, kedze som plnoleta?? Nemozem tym poverit otca, napisat to vo svojom mene a poslat na sud iba jeho?? Posledne co chcem je vypovedat na sude kde budu obaja moji rodicia pretoze spolu s mamou vobec nevychadzame...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    1000 je veľmi málo ... a v takýchto prípadoch je vhodné dať vec advokátovi. Ale dá sa poveriť aj otec.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Berie sa do úvahy každý príjem v rodine, takže aj príjem "ženy Tvojho otca" s ktorou bývaš.

    Návrh na zvýšenie si musíš podať sama, ale na súde Ťa môže zastupovať aj Tvoj otec,len mu musíš dať splnomocnenie na zastupovanie.

    Nepíšeš,aký príjem má Tvoja matka,ale ak pracuje a nie je nejako sociálne odkázaná(alebo bez príjmu), tak máš šancu na zvýšenie.Tých 1000 sk je ozaj málo pre vysokoškoláčku.

    t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

    t.betinka
    Aj moja dcera chodi na VS ma 22 r.je na intraku otec jej plati vyživne 250!SK.Napisala si žiadost o večšie vyživne zo sudu jej prišlo že sama si ma zistit otcov prijem-pracuje,kedže je na 1/2 ID ma si zistit kolko pobera dochodok a aky ma majetok v akej hodnote,ake ma vydavky v domacnosti kedže jej plati po 250 SK exsekučne strhavaju mu z dochodku pretože nechcel platit,tak od schvalenia sudu čo jej určili vyživne až po tu žiadost si ma zratat za tie roky kolko jej vyplatil vyživne.Ako ona si može zistit jeho prijem ved toje ochrana jeho udajov.Ja pracujem mam minimalnu mzdu.Nechapem možno som taka sprosta tie zakony.Dokonca žije niesom rasistka ani nič proti nim nemam ved to je každeho osobna vec kto ako si zariadi život aj on,s romkou je s takych podmienok ako je v KE Lunik IX.Už aj z toho dovodu sa nechceme sudit o večšie vyživne.Ach,jaj preto si beriem popri praci kadejake brigady aj dcera popri škole brigaduje.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Myslím, že to nie je také strašné ako to vyzerá. Súd niekedy žiada o informácie navrhovateľa, aby nemusel tápať, ale aj tak ich potom preveruje, ale neukladá priamo povinnosť, že musíš zisťovať a behať po nejakých úradoch. Treba oznámiť, že "viem o tom že poberá dôchodok od soc. poisť. ale neviem v akej výške", príp. že robí v nejakej firme, ale neviem, či na dohodu alebo vôbec na nejakú zmluvu a pod.
    p.s. PREPÁNA na čo ste čakali? 250,-Sk ???????????????????????????????????? To ešte v dnešnej dobe je možné, aby niekto nemal zvýšené výživné z takej sumy? Veď už len zákonné minimum je 3x toľko.

    zvysenie vyzivneho pre plnolete dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.