Zavrieť

Porady

Lepenie PVC na PVC - aké lepidlo, postup?

Ahojte,
vedel by niekto poradiť, aké lepidlo /názov, typ/ použiť na lepenie nového PVC na staré PVC?

Vačšina lepidiel /rieditelné vodou/ vyžadujú aspoň jednu lepepenú stranu nasiakavú. "Rozpúšťadlové" lepidlá /napr. Chemoprén CH50/ sú vhodné, ale je riziko, že sa "prežerú" až do nášlapnej vrstvy a poškodia ju.
Uvítam akékoľvek tipy a rady ako postpovať pri lepení na staré PVC (vyrovnanie nerovností a pod.)

Ď.

Igor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Nelep nové PVC. Dnes si kúpiš PVC presne podľa izby z jedného kusa. Polož a daj parketové lišty ku stene. Je to ľahhko vymeniteľné a v pohode. Chemoprén by so už dnes do obytných miestností nedával.

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    Dnes už existujú lepidlá Fixačné, ktoré idú ľahko zmyť vodou, skús tieto, prípadne klasiky,Topprén,Duvilax

    IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

    IgyPop
    PVC, resp. linoleum by sa malo lepit, dokonca nepostacuje lepenie len po obvode, neskor by sa mohli zacat robit vlny.

    Zistoval som v obchodoch a doporucili mi disperzné lepidlo Thomsit K 188. Som zvedavý ako sa sním bude precovat.

    Lepenie PVC na PVC - aké lepidlo, postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.