Zavrieť

Porady

EAN čítačka z nemecka a DPH

Chcem sa spýtať na postup : Mám prístroj dovezený z Nemecka aj FA je z Nemecka bez DPH. Tento stroj- čítačka EAN kódov ostáva u nás, nepredávam ju ďalej. Chcem sa opýtať na DPH- Napr. čítačka stojí 100 000,- ja si k tejto sume vypočítam DPH 19 000,- a priznám ju na výstupe a potom ju môžem uplatniť aj na vstupe ? Tá čítačka ostáva u nás, preto sa pýtam či tomôžem spraviť aj na výstupe aj na vstupe. My sme plátcovia DPH.
Ďakujem za odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ba žoli je offline (nepripojený) ba žoli

    ba žoli
    môžem to teda "nasúkať na vstup aj na výstup, aj keď to ďalej nepredávam, neviem či správne chápem samozdanenie, myslela som že samozdanenie použijem len vtedy, keď ten tovar predávam ďalej. ďakujem

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ba žoli Pozri príspevok
    môžem to teda "nasúkať na vstup aj na výstup, aj keď to ďalej nepredávam, neviem či správne chápem samozdanenie, myslela som že samozdanenie použijem len vtedy, keď ten tovar predávam ďalej. ďakujem
    Áno môžeš.

    EAN čítačka z nemecka a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.