Zavrieť

Porady

Omega - uzavierka skladu - nezrovnalosť.

Pekný deň
Uzatváram si práve sklad po mesiacoch. Ale ostala som visieť na šiestom mesiaci.
Keď si vytlačím hlavnú knihu (alebo knihu anal .evidencie účet 111 za konkrétny mesiac ) tak mám stále rozdiel 840,- SK .

Najskôr mi prišla faktúra na 840 SK (+DPH) za materiál) ešte v ten deň to išli vymeniť a hneď im dali DD na -840 Sk (+DPH). A hneď dostali nový tovar už na 915,15 SK (+DPH)
Do skladu som to nahodila nasledovne
Príjemka 19.06.2008 Typ pohybu: príjem tuzemsko na sumu 840,-SK
Výdajka 19.06.2008 Typ pohybu: Vtátene na sumu 840,- SK
Druhú faktúru tiež 19.09.2008 Typ pohybu : príjem tuzemsko na sumu 915,15SK

keď si vytlačím prijemky aj výdajky v obidvoch cenách tak mi to sedí. Nie je tam žiadny rozdiel.

Najskôr som si myslela, že ide o náhodu , že tam mám ešte nejaký iný doklad s rovnakou sumou zle zaúčtovaný. Ale keď si vytlačím knihu anal. evidencie. A stranu MD si popárujem so stranou D tak mi stále ostáva na strane dal tých 840 SK. Ostatné doklady mi sedia.
Chýba mi tam proste ten doklad zo skladu ,že som ten tovar vrátila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaca1 je offline (nepripojený) jaca1

    jaca1
    Dobrý deň,
    podľa môjho názoru máte chybu v účtovaní faktúr, nie na sklade.
    Pretože ste si prvú faktúru zaúčtovali na 111 a príjmom na sklad ste si 111 vyrovnali a dali na 112.
    Dobropis ste si zaúčtovali -111?
    Pretože výdajka vám spraví zápis 501/112. a potom vám zostane vysieť 111
    na dobropise.
    Ja zvyknem takéto prípady riešiť tak, že tú prvú faktúru si rovno zaúčtujem
    na 501 a dobropis -501. A cez sklad preženiem až tú správnu faktúru..
    Lebo neviem akým spôsobom by sa to ináč dalo...
    Ak na nejaký prídete, dajte mi vedieť, lebo by ma to tiež zaujímalo...

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Ja keď robím dobropis na prijatú faktúru tak dávam príjemku s mínusom nie výdajku. Potom by ti to malo vychádzať.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    prosím ako by ste robili sklad - máme ho na 2 PC - na 1 sa robia príjemky a výdajky na 2 sa robí len účtovníctvo. pri sťahovní skladu vznikli duplicity skladových položiek. teraz chcem z pc kde je účtovníctvo sklad vymazať a každý mesiac si nahrať len účtovne cez ID príjem na sklad a výdaj na sklad, aby sa mi dali urobiť uzávierky. myslíte si, že môžem takto postupovať. A ak áno ako by mali vypadať tie IDčka?

    ďakujem

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    heja3 Pozri príspevok
    Ja keď robím dobropis na prijatú faktúru tak dávam príjemku s mínusom nie výdajku. Potom by ti to malo vychádzať.
    No už som prišla na to ako sa to robí.
    Faktúry aj dobropis som mala správne.
    Aj príjemku som mala správne . Ale keď zadám výdajku = vydaj si zvolím vrátené a spôsob zaúčtovania si musím vytvoriť nový. Je tam možnosť VT - Výdaj tovaru 504, VM - výdaj materiálu 501 , MI - manko pri inventúre 582. Tak som si musela vytvoriť nový spôsob napríklad MV- materiál vrátený a účet som si dala 111. A teraz sa mi to vyrovná aj v hlavnej knihe.

    Omega - uzavierka skladu - nezrovnalosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.