Zavrieť

Porady

Podmienka na uvolnenie prostriedkov z notarskej uschovy

Ahoj,

potreboval by som pomoct s jednou situaciou ktora sa tyka notarskej uschovy zvysnych financnych prostriedkov po exekucii (predaj nehnutelnosti).
- V priebehu minuleho roka bola realizovana drazba bytu z dovodu exekucie a cast ziskanej sumy bola pouzita na splatenie existujuceho dlhu voci bytovemu druzstvu a zostatkova suma bola ulozena do notarskej uschovy notarovi, ktory na drazbu daneho bytu dohliadal.
- Kedze ale na danu nehnutelnost bola zapisana dalsia pohladavka (okrem bytoveho druzstva - ktora bola drazbou splatena) tak notar nemoze poskytnut tieto peniaze povodnemu majitelovi nehnutelnosti, ale mal by vyplatit zostavajucu pohladavku.
- Podla zakona ma samozrejme postupne uspokojit vsetky ostavajuce pohladavky. Lenze clovek, ktory ma zapisanu pohladavku s notarom nekomunikuje, nepredlozil ziadne podklady(vyska pohladavky) a tak notar uz rok nemoze s prostriedkami, ktore su v jeho uschove nic robit.

Otazka:
a) Vie mi niekto poradit ako sa z takejto situacie da dostat ?
b) Je to naozaj tak, ze ak clovek, ktory ma nejaku pohladavku voci povodnemu majitelovi bytu ale nijakym sposobom nekomunikuje, tak moze takto umelo zbytocne natahovat cas ?
c) Da sa proti takemuto postupu nejako zakrocit, pretoze tym, ze penazne prostriedky z notarskej uschovy neboli uvolnene vznika povodnemu majitelovi dalsia skoda - tie prostriedky by boli pouzite na splatenie dalsieho dlhu, ktory je uroceny vysokou sumou a uz rok sa teda platia uroky zo sumy, ktora mohla byt znizena uvolnenim prostriedkov z notarskej uschovy ?
d) Neexistuje nejaky institut premlcania, ktory by obmedzoval casovu platnost narokovatelnosti pohladavky zo strany majitela pohladavky?

Akakolvek pomoc a odpoved je vitana,

Dakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    dufam, ze zartujes, ze skutocne islo o drazbu v exekucii. ak by toto spravil nejaky exekutor, tak si pomaly moze zbalit svoje osobne veci a cakat, kedy mu vezmu urad... exekutor musi spravit rozvrh vytazku a po jeho splneni zvysok odovzdat povinnemu

    Ajven je offline (nepripojený) Ajven

    Ajven
    No, ak to je zart, tak potom o tom neviem. Na druhej strane som to mozno nepopisal uplne presne ako to prebiehalo, pretoze tento pripad poznam iba sprostredkovane.
    - ale naozaj islo o drazbu v exekucii
    - tiez viem, ze na danu nehnutelnost, teda zrejme na LV bolo zapisanych niekolko pohladavok
    - podla toho co viem, tak bola realizovana drazba z ktorej vytazok splatil dlh voci bytovemu druzstvu a zvysok bol dany do uschovy notarovi, ktory sa drazby zucastnil - kedze este zostali nevysporiadane nejake dalsie pohladavky
    - o presnom postupe akym mal exekutor postupovat moc neviem, nieje to sfera mojho zaujmu
    - mojim umyslom ani tak nieje preverovat samotny postup exekucie (aj ked mozno ani to by nebolo uplne beznadejne) ale skor zistit, co s pohladavkou, ktoru si jej majitel nechce uplatnit a tym zdrzuje inu pohladavku, ktora zbytocne rastie kvoli urokom
    Naposledy upravil Ajven : 30.11.08 at 15:53

    Ajven je offline (nepripojený) Ajven

    Ajven
    Naozaj neexistuje sposob ako odblokovat prostriedky z noterskej uschovy, pokial majitel skorsej pohladavky nekomunikuje s notarom ?

    Podmienka na uvolnenie prostriedkov z notarskej uschovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.