Zavrieť

Porady

Ako zazimovať auto

Ako zazimovať staré auto, na ktorom sa bude jazdiť zase až na jar? Auto je garážované, ale v garáži je prakticky rovnaká teplota ako vonku.
Dík za radu.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
1. vybrať autobatériu a dať ju do miestnosti kde nemrzne - kontrola mesačne, či neubúda kapacita / prípadne priebežne nabíjať

2. skontrolovať zmes v chladiči - nesmie zmrznúť
3. voda v ostrekovači - nemrznúca zmes
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zopár tipov pre motoristov, ktorí budú jazdiť aj cez zimu -

1. skontrolovať stav batérie / ak je údržbová - skontrolujeme či je dostatok elektrolytu
2. skontrolujeme nemrznúcu zmes v chladiči
3. v ostrekovači vymeníme prípadne dolejeme nemrznúcu zmes
4. gumové tesnenia na dverách ponatierame silikónovým olejom
5. nezabudneme na zimnú "výstroj" škrabka, metlička, príp. lopatka, rozmrazovač okien, rozmrazovač zámkov / ten nosíme pri sebe
6. nezabudneme na prísady do paliva proti zamŕzaniu drobných čiastočiek vody
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

......a vymontovat sviecky a vliat do kazdeho valca trosku motorovho oleja a pretocit klukovkou, aby nekorodovali valce, menit polohu kolies, aby nechytili pamat, alebo dat auto na spalky.....
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

nic v zlom ale načo ti je auto čo stojí v garáži - iba stráca na hodnote
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jéééj, vy ste jaké šikuľky! Klobúk dole!!!
[quote=hanelie;877629]zopár tipov pre motoristov, ktorí budú jazdiť aj cez zimu -

1. skontrolovať stav batérie / ak je údržbová - skontrolujeme či je dostatok elektrolytu stav? jaký stav? hmmm, hádam dobrý
2. skontrolujeme nemrznúcu zmes v chladiči jak vypadá chladič?
3. v ostrekovači vymeníme prípadne dolejeme nemrznúcu zmes jak vypadá ten ostrekovač?
4. gumové tesnenia na dverách ponatierame silikónovým olejom už som natrela-nechtíkovou indulónou-po tom, čo som ráno skoro dvere vytrhla
5. nezabudneme na zimnú "výstroj" škrabka, metlička, príp. lopatka, rozmrazovač okien, škrabku som čmajzla z mužovho auta, metličku od kozubu...rozmrazovač okien, rozmrazovač zámkov / ten nosíme pri sebe a načo, šak mám škrabku...
6. nezabudneme na prísady do paliva proti zamŕzaniu drobných čiastočiek vody[/quote] no, to dávam,po pol deci...

0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Takže príspevok č. 2 + č. 4, ďalej smerom k dokonalosti:
x) dvere úplne nezabuchnúť, aby sa tesnenia neotláčali
y) sem-tam pretočiť motor, ak sú vybraté sviečky, pôjde aj remeňom, aby sa premazali valce
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

[quote=arizona;878243]Jéééj, vy ste jaké šikuľky! Klobúk dole!!!
hanelie Pozri príspevok
zopár tipov pre motoristov, ktorí budú jazdiť aj cez zimu -

1. skontrolovať stav batérie / ak je údržbová - skontrolujeme či je dostatok elektrolytu stav? jaký stav? hmmm, hádam dobrý
2. skontrolujeme nemrznúcu zmes v chladiči jak vypadá chladič?
3. v ostrekovači vymeníme prípadne dolejeme nemrznúcu zmes jak vypadá ten ostrekovač?
4. gumové tesnenia na dverách ponatierame silikónovým olejom už som natrela-nechtíkovou indulónou-po tom, čo som ráno skoro dvere vytrhla
5. nezabudneme na zimnú "výstroj" škrabka, metlička, príp. lopatka, rozmrazovač okien, škrabku som čmajzla z mužovho auta, metličku od kozubu...rozmrazovač okien, rozmrazovač zámkov / ten nosíme pri sebe a načo, šak mám škrabku...
6. nezabudneme na prísady do paliva proti zamŕzaniu drobných čiastočiek vody[/quote] no, to dávam,po pol deci...
ad1. to zistíš, keď budeš štartovať pri prvom silnejšom mraze, tak načo kontrolovať...
ad2. platí to isté čo ad1...
ad3. platí to isté čo ad1 a 2 ale až na ceste za kamiónom
ad4. keďže indulóna je hydratačná masť, obsahuje veľké množstvo vody, tak tá tam zamrzne rovnako ako tá voda zo snehu...
ad5. od kozubu je najlepšia metlička taká, čo má pripálené štetiny alebo rovno uhlík, takže na jar nájdeš na aute krásne nové vzory...
ad 6. po pol deci do auta, alebo sebe, lebo ak auto nenaštartuje, tak niečo na zahriatie dobre padne...
Veľa šťastných (kilo)metrov všetkým...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
feron -
ad1. to zistíš, keď budeš štartovať pri prvom silnejšom mraze, tak načo kontrolovať...
ad2. platí to isté čo ad1...
ad3. platí to isté čo ad1 a 2 ale až na ceste za kamiónom
ad4. keďže indulóna je hydratačná masť, obsahuje veľké množstvo vody, tak tá tam zamrzne rovnako ako tá voda zo snehu...
ad5. od kozubu je najlepšia metlička taká, čo má pripálené štetiny alebo rovno uhlík, takže na jar nájdeš na aute krásne nové vzory...
ad 6. po pol deci do auta, alebo sebe, lebo ak auto nenaštartuje, tak niečo na zahriatie dobre padne...
Veľa šťastných (kilo)metrov všetkým...
dobréééééééé
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

[quote=feron;878453]
arizona Pozri príspevok
Jéééj, vy ste jaké šikuľky! Klobúk dole!!!

ad1. to zistíš, keď budeš štartovať pri prvom silnejšom mraze, tak načo kontrolovať...
ad2. platí to isté čo ad1...
ad3. platí to isté čo ad1 a 2 ale až na ceste za kamiónom
ad4. keďže indulóna je hydratačná masť, obsahuje veľké množstvo vody, tak tá tam zamrzne rovnako ako tá voda zo snehu...
ad5. od kozubu je najlepšia metlička taká, čo má pripálené štetiny alebo rovno uhlík, takže na jar nájdeš na aute krásne nové vzory...
ad 6. po pol deci do auta, alebo sebe, lebo ak auto nenaštartuje, tak niečo na zahriatie dobre padne...
Veľa šťastných (kilo)metrov všetkým...
Feron, určite sú to dôležité rady! Ja si z toho robím srandičky,ale to preto, lebo mám doma mangela,ktorý mi na to našťastie dohliada.(on zas nevie variť)
Keby nie,radšej by som ani auto nechcela,lebo neviem,neviem,či by som to zvládla...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

najag Pozri príspevok
......a vymontovat sviecky a vliat do kazdeho valca trosku motorovho oleja a pretocit klukovkou, aby nekorodovali valce, menit polohu kolies, aby nechytili pamat, alebo dat auto na spalky.....
Ako správny silvestrovský vtip je to dobré, len prosím neohlupovať tých čo sú ochotní na to naletieť nie každý má pochopenie pre vaše srandovanie.
lebo auto neukladáme na dobu dlhšiu ako jeden rok a myslím že len na pár mesiacov, a málokto má pabiedu alebo š 445, kolesá sa otáčali až po troch mesiacoch, každý len trochu strojný inžinier sa chytá za hlavu ak sa povie že auto na špalky to tak na prehnutie náprav. " ale keď má byť sranda, tak už treba demontovať reflektory, zadné skupinové svetlá,na sedačky olejový papier, vrece silikagélu,a celé auto zašiť do PE fólie tak ako keď sa ukladali tanky na 5 rokov"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nič. len auto zvonku a zvnútra vyčistiť nechať na slniečku vysušiť aby sa nekondenzovali pary, kontakty na akb očistiť a nastriekať kontoxom, po mesiaci klesá kapacita akb, tak raz mesačne ju dobiť konzervačným prúdom. do akb sa dolieva len destilovaná voda. vymeniť nemrzku v motore, a po výmene zohriať na prevádzkovú teplotu a by sa otvoril termostat do nádržky na ostrekovač naliať kvapalinu a prestreknúť aby neostala v motorčeku voda Ostatné úkony sú zbytočná nadpráca, ktorá môže viac uškodiť ako pomôcť
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

[quote=arizona;879065]
feron Pozri príspevok

Feron, určite sú to dôležité rady! Ja si z toho robím srandičky,ale to preto, lebo mám doma mangela,ktorý mi na to našťastie dohliada.(on zas nevie variť)
Keby nie,radšej by som ani auto nechcela,lebo neviem,neviem,či by som to zvládla...
ja som to tiež myslel len ako srandičku, moje deti musím odháňať, aby sneh z auta nezhadzovali škrabkami na okno, inak auto beriem ako úžitkový predmet, takže drobné vzory na laku ma nevytáčajú
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Co s tym ak mi zamrzla voda v ostrekovači? Myslela som si ze uz tam nic neni a doliala som nemrznucu zmes, ale to je asi zbytkova voda obycajna, zmrznuta niekde v trubkach a teda pumpicka nenatiahne a nevystrekne vodu.
Co sa s tym da robit?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Co s tym ak mi zamrzla voda v ostrekovači? Myslela som si ze uz tam nic neni a doliala som nemrznucu zmes, ale to je asi zbytkova voda obycajna, zmrznuta niekde v trubkach a teda pumpicka nenatiahne a nevystrekne vodu.
Co sa s tym da robit?
Dolievať nemrznúcu zmes už keď mrzne je dosť neskoro. Na to sa malo myslieť oveľa skôr, pred prvými hlásenými mrazíkmi
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
zahreješ motor a ľad v trubkách časom povolí
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Co s tym ak mi zamrzla voda v ostrekovači? Myslela som si ze uz tam nic neni a doliala som nemrznucu zmes, ale to je asi zbytkova voda obycajna, zmrznuta niekde v trubkach a teda pumpicka nenatiahne a nevystrekne vodu.
Co sa s tym da robit?
Zaparkovať v garáži kde je teplo a samo sa to rozmrazí, prípadne chvíľu šaškovať s fénom nad hadičkami.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No jedno lepšie ako druhé !

1. Už len do garáže , lebo ak zmrzli hadičky , tak aj motorček

2. feron - " takže drobné vzory na laku ma nevytáčajú " - čo sú to drobné vzory ?

" jak vypadá chladič? " - vypadávajú zuby a nie chladič , aspoň v tomto slovoslede a význame vety

3. pavol54- do PE fólie tak ako keď sa ukladali tanky na 5 rokov" - omyl , takto sa ukladali až od 10 rokov

4. Otázka znela - " Ako zazimovať staré auto, na ktorom sa bude jazdiť zase až na jar? Auto je garážované, ale v garáži je prakticky rovnaká teplota ako vonku. "

Čiže , ak dovolíte :

a. vypustiť všetky kvapaliny
b. mierne vypustiť pneumatiky
c. akumulátor vybrať , doliať destilku , nabiť a nechať na mieste
d. dvere nezatvárať
e. tesnenia ošetriť príslušným prípravkom
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
no poznate to, firemne auto a jazdia na nom baby, tak to tak dopadlo :-)

dakujem

PS: a ked nepovolilo ani po vcerajsom jazdeni tak co je potom s tym?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lucida Pozri príspevok
no poznate to, firemne auto a jazdia na nom baby, tak to tak dopadlo :-)

dakujem

PS: a ked nepovolilo ani po vcerajsom jazdeni tak co je potom s tym?
Skús podpáliť , tento spôsob určite zaberie na zamrznutý systém ! A ako vieme , benzín nejak rýchlo nezamŕza , čiže dobre horííííííííííííííííííí
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Lucida Pozri príspevok
no poznate to, firemne auto a jazdia na nom baby, tak to tak dopadlo :-)

dakujem

PS: a ked nepovolilo ani po vcerajsom jazdeni tak co je potom s tym?
Nič s tým nie je len teplo od motora nie je primárne odvádzané na ostrekovače takže to tak rýchlo ani neroztopia. Buď choď do podzemnej garáže alebo to fénom nahrej Najskôr ti zamrzli trysky ostrekovačov na kapote
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať